MONTIGNAC (173)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mel nu am mai facut clatite ca mi-o facut careva pofta de gogosi ( si culmea e ca eu invatasem persoana respectiva sa faca gogosi)..drept urmare mi-am facut gogosi cu faina de naut si integrala si am pus in ele fructoza

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Prajite in ulei , Brandusikule ?

Buuuuune !

Eu am mancat in seara asta de nu mai pot sa respir.
Si cica vreau sa slabesc .......

salata verde cu rosii, iaurt, sana, 100 g fagaras, 100 g cascaval;
pt ca aveam chef de ceva dulce mi-a facut o budinca din 2 oua , 200 g smantna dulce ( pt frisca ), 2 lg fructoza si 1 lg cacao. Nu mi- placut, dar din lipsa de altceva am mancat-o.

Cine are o reteta de budinca de vanilie monti faza I ?
As vrea ceva cu lapte , fara smantana si fara oua pt ca am colesterolul mare.

Gelatina avem voie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

avem voie gelatina...si nu arunca cu rosii mel ca salivez dupa gogosi dinainte sa vin de Paste...ca ma tot momea mama ca imi face gogosi si am ramas cu buza umflata ca nu mi-o facut

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

'Neata fetele,

eu imi savurez cafeaua...
am uitat sa va spun ca s-a rezolvat problema jobului, ma intorc la munca cel mai probabil 15 sept sau 1 oct( sa vedem cum reactioneaza Elenita la gradinita)
Pana atunci incerc sa fiu cat mai subtirica.. ca se vede!, cand am fost la birou am fost tare admirata!
Meniul de azi:
MD: sunca+cascaval cate o felie; cafea
G: un ou fiert
P; ciorba de perisoare
G: un iaurt
C: budinca de dovlecei

In rest apa multa, un pahar de ceai verde si miscare cu copii in parc..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza, monticelor

eu sunt zombi rau de tot, Ilinca e cu febra si toata noaptea am pazit la ea, plus furtuna care m-a bagat in sperieti pur si sumplu, s-a slobozit cerul pe noi, asa de tare tuna ca mi-a fost frica ca se sparg geamurile la casa. brrrrrr

Aseara am dat-o si eu in balarii. La cina am servit una bucata bere, dar n-am mancat nimic langa asa ca sper sa nu fiu foarte tare sanctionata la cantar

Mel slabesc mai usor acum la inceput, dupa ce se duc primele kg vine greul.

Meniu de azi : Md - paine cu magiun
P - ciorba de perisoare
C - gratar cu salata
G - cirese
sper sa ma tin de el

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Carmen ce bine ca s-a rezolvat cu job-ul tau. E groaznic sa-ti cauti loc de munca in perioada asta.

Mel, eu nici macar nu stiu cum canta astia, nici copii mei nu sunt fani.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Morning

s-a cantarit cineva in dimineata asta? eu n-am avut timp. probabil abia duminica o s-o fac, deci sar raportul saptamana asta.
in we am fost cuminte cu mesele, dar am bagat cate un kil de inghetata intre mese, zilnic, deci... mai bine nu mai vb despre asta:0

n-am avut timp sa mananc MD acasa, of course, asa ca mi-am luat o chifla si un iaurt de la lidl.
La P am ciorba de perisoare si pui la gratar cu salata.
La C 1/2 pepene mic care ma asteapta in frigi.

In we am fost cu copiii in parcul copiilor care s-a redeschis de curand in orasul nostru, proaspat renovat. era o nebunie, n-am vazut atatia copii la un loc in viata mea! si toti voiau sa se joace cu aceleasi jucarii in acelasi timp, asa ca am stat cu Mirci in spinare ore in sir la cate o coada, ptr o cursa de 5 sau 10 minute cu barca sau cu trenuletul. dar el era foarte fericit si asta a meritat tot efortul!

Voi cum v-ati petrecut we?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Puisor, ajuta-ma te rog

Din ce fac budinc de vanilie?
Lapte si mai ce ? Sa pun gelatina, sau faina integrala + tarate ( 50 - 50 ) ,sau cus-cus din acela monti ( cu eticheta albastra )?

Brandusikule, pai eu nu pot da cu rosii pt ca la cate dulciuri ( e drept ca sunt monti ) mananc .....

Somleac, sanatate Ilincutzei

Meniul de astazi nu-l stiu pt ca ma resimt dupa ziua de ieri. Dupa atatea grasimi mi s-a intors fierea pe dos si ma doar toate .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Fetelor, de care Stevia cumparati ?

E buna cea de la Gerble ? E un borcan transparent cu un capac verde si are desenate niste capsuni pe eticheta.
Va intreb asta deoarece citesc pe eticheta ca are in compozitie si maltodextrina ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Intru doar pe fuga sa ii raspund la Mel. Stevia eu cumpar lichida, intr-o sticla mica maronie. Pudra am cumparat doar la pliculete, ceva alb cu verde.

Budinca de vanilie, mare problema. Poate cu faina de quinoa. Laptele ma repet, nu e monti. Eventual cu smantana lichida diluata.

Mergi la inceput