Caralluma (pentru slabit)

Caralluma (pentru slabit) | Autor: roxy

Link direct la acest mesaj

Tot cautand metode de ajutor in lupta cu kilogramele care se incapataneaza sa plece, am dat de aceasta informatie cum ca aceasta pastila minune poate sa fie de un real ajutor.Acum cat e mit cat adevar...nu stiu.De aceea postez aici poate a incercat cineva si ne spune din experienta directa, ca asa citind ici si colo ...
M-ar tenta mai ales ca se spune ca e asa zis naturala.
http://caralluma.org.uk/
Este in engleza dar se intelege.

Orice parere este binevenita.Si daca undeva s-a mai scris aici pe forum va rog sa-mi spuneti sa citesc si eu.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Roxy, parerea mea este ca nu exista pastile minune care sa te slabeasca si sa iti mentina si sanatatea. De-a lungul vremii au tot fost pastile care promiteau minuni. Au ramas promisiunile si efectele secundare neplacute.

Ca sa ajungi la o greutate ideala fara sa iti pui in pericol sanatatea, trebuie sa faci ceva in sensul asta, ceva mai mult decat a inghiti pastile. Daca zici ca ai facut si nu ai reusit, cel mai probabil nu ai facut ce era nevoie sau te-ai oprit prea devreme.

Gandeste-te la ce mananci, cand mananci, cum mananci si la cata miscare faci. Gandeste-te la stilul de viata.
Banii pe care ai vrea sa-i dai pe pastile, ii poti da unui nutritionist , cred ca ar fi mult mai cu folos.

Nu vreau sa fac pe lupul cu morala, scuze daca asa suna . Am scris doar pentru ca ai mentionat ca orice parere e binevenita. Deci un mare NU pastilelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

LadyJ sigur ca orice parere e binevenita si de aceea am postat sa vad pareri diferite.Stii si tu cred , cand ajungi la o varsta metabolismul nu mai e chiar ca la 20 de ani cand nu mancam cateceva zile dupa ora 3 si gata eram cum vroiam.Niciodata nu am avut un metabolism rapid, cu arderi minune, cu atat mai mult acum cand am 39 (deci un pas pana la 40)si nu ma mai pot baza deloc pe metabolism.Mai am si cu glanda tiroida (bine ca iau tratament pentru asta), asa ca tabloul e complet.De aceea chiar daca nu mananc seara, nu mananc decat portii mici, tot nu reusesc sa slabesc,si fiind mica de statura 1.50 oric gram se vede.Acum am 60 kg si ar trebui sa am macar 50.De aceea cand aud si vad cu pozeca x-ulesc a scazut de ii cad blugii de pe elma apuca pandaliile si as incerca si eu.
Astept informatii, chiar si tras de par, cu placere.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Roxy, si eu ca tine cu metabolismul dupa 30 de ani, clar nu mai dai jos asa usor. Totusi eu nu am incredere in pastile, nici macar in aspirina. Stii cs fuse un documentar de curind la tv despre xum aspirina poatecauza ulcer perforat. Si citi din cazurile prezentate o luau preventiv pentru afectiuni cardiace. Asa ca lasa pastilele ca cine stie ce mai patesti. Incearca sa notezi o saptzmina la rind ce bagi in gura, dar absolut tot, inclusiv alea doua tic-tacuri intre mese si paharul ala de fanta intre doua trenuri. Si pe urma vezi cam ce poti schimba din alimentatie.vine vara, poate poti sa alergi un pic, cauta pe cineva sa alerge cu tine ca sa te tii. Ori mergi la un curs Bauch Beine Po ori zumba ori ceva energic nu yoga sau pillates, cu astea nu slabesti.

Si cum nu mai ai 20 de ani eu zic sa nu tintesti prea jos cu kg. Eu cind eram de 20 aratam plinuta la 49 kg si am 1.56m. Acum sub 54 arat de parca mai am un pic si dau coltu'. As arata super naspa la 49.

Mergi la inceput