Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (14)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

Acum am timp si voi nu mai postati.
Vorbiti de sala . Eu am lasat-o moale, mi-am pierdut din avant desi tot cu kg dupa mine sunt. Ma enerveaza ca lumea imi spune ca arat bine si asa si sa nu mai slabesc . Kangoo nu incercati? Pare fun dar la sala la care mergeam nu aveau, face o prietena si se simte ok. Trebuie facut si fitnes pentru ca fara muschii care sa consume caloriile totul este in zadar. Efortul aerob te face sa pierzi calorii cat esti acolo in sala, daca tonifiezi muschii ei consuma cal. in activitatile de zi cu zi.
Mihaela fara transpiratie nu se poate , eu nu transpiram mult dar chiar deloc nu se poate. O data ce faci o rutina si incepi sa te simti bine nu mai poti renunta dar inceputul este tare greu. Inceput inseamna primele 2-3 luni de mers constant.
Tin minte data trecuta cand imi vedeam profilul in oglinzile de la sala muream, am zis ca nu ma mai uit ca profilul e la fel ca fata.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Da super linkul cu insanity. Problema este ca trebuie sa ajungi un pic avansat ca sa poti face fata la asa ceva.
Momentan visez doar la asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Georgia - Nu puteai sa arati ceva mai dureros pentru suncile mele !!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

La multe lunite pentru ieri, Ioana Andrada si Antonia Camelia!
neata fetelor...
mai flacaul asta al meu se incapataneaza sa faca ce vrea el,cand vrea el,cum vrea el...nu mai vrea sa pape o tzatza,desi e partea lui favorita de dormit si stat .plus a invatat o smecherie noua:suge la san si se intoarce singur,lasa tzatza,iar se intoarce si o ia in guritza...e total,dar ma termina cu mancatul...si mai nou de 2 nopti doarme de la 21 pana la 2-3,spre fericirea noastra.
miha
anca spor la dat kg jos.
eu sunt sigur balena clubului,asa ca stati linistite...dar eu am fost si inainte tot asa...motivata nici eu nu sunt ca poate as slabi,dar fetelor eu am lucrat fizic cate 13 ore pe zi,fara sa mananc aproape nimic,pentru ca eram scarbita de mirosurile de mancare, si cu toate astea tot nu am slabit.nu sunt in totalitate multumita,dar nici nu sunt complexata de faptul cum arat.
o zi minunata alaturi de bebei va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_cls spune:

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca

Da super linkul cu insanity. Problema este ca trebuie sa ajungi un pic avansat ca sa poti face fata la asa ceva.
Momentan visez doar la asta.

Nasterea unui zambet
Anca cu cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra




Asa e...
Dr. anca - Poate ne poti ajuta cu o informatie (poate stii tu sau poate cunosti pe cineva avizat si care poate fi intrebat), cel putin pe mine ma intereseaza: oare pot folosi L-Carnitine instant dc alaptez? M-am uitat la prospect pe net si nu scrie nimic de alaptare... Am auzit ca ajuta tare! as lua si eu macar plic inainte de sala si unul seara, cate de cat poate mai slabesc...
Spre deosebire de tine, mie nu mi se spune ca arat bine Mi se spune doar: "Nah, ce-ai vrea, abia ai nascut!!!" si daca stau sa "traduc"...nu e de bine!!!

mamica fericita foc de Eva Georgiana (16.02.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpediem spune:

Mihaela, Alina, Georgia - merci

Vad ca vorbiti despre slabit...Hmm...Eu am reusit sa dau jos cele 10 kg luate pe sarcina, dar tot plinuta sunt, 1.71 si 75 kg, ca m-am umflat de-a lungul anilor cu diversi hormoni pt a ramane gravi si nu prea am mai reusit sa dau jos decat temporar din kg. As merge si eu la sala, dar nu cred ca reusesc prea curand, nu am cu cine lasa pe gaga al meu, sotul lucreaza pana dp-amiaza, acum mai e si la alegeri si vine seara, iar mie imi trece os prin os pana seara singura cu bebe, ca degeaba stau in casa cu maica-mea...e egal cu zero Sunt sigura ca voi sunteti mult mai slabute ca mine, ca si eu am fost slabuta pana la tratamente, iar intre timp am inceput sa ma obisnuiesc ca sunt ca o balenuta

Ieri am plans, am crezut ca o iau razna, copilul meu a mancat cel mai putin de cand s-a nascut Nu stiu, dar de la vaccinul ala de 2 luni tare mi-e teama ca nu a mai luat mult in greutate, el care lua cate 1 kg, 1.200 kg /luna pana acum

Offf si azi e vant si diseara sigur ploua si ramane copilul nescos afara



Mamica implinita de bebe Matei Gabriel (17.02.2012)
"Homo sum, humani nihil a me alienum puto!"


MTHFR C677T - heterozigot, A1298C - heterozigot, Gena PAI - 675 4G/5G - heterozigot, O sarcina oprita in evolutie la 15 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubbles21 spune:

Ziua bunaSi eu la regim si cu sport.Nu recomand Kangoo Jumps daca aveti mai mult de10 kg peste kg voastre normale pt ca vi se vor termina incheieturileEu fac acasa Turbo Jam

si tin weight watchers.Oricum am plecat de foarte sus asa ca mi-am acordat un an sa ajung unde eram cand am ramas gravi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Buna mamici!

As vrea sa ii iau niste jucarii lui bebitza. Ceva interesant pentru el, in afara de carusel si centru de activitati de care s-a plictisit. Vreo idee? Bebeii vostri cu ce se mai joaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Hello,

Ma felicit fetelor ca am facut ieri botezul si nu azi, in Timisoara sunt acum 11 grade, am fi inghetat toti.

Cristi a fost un scumpel, nici acum nu stiu cum a rezistat, la ora 13 a venit fotograful acasa, la ora 15 a fost botezul, si de la 16.30 pana la miezul noptii am chefuit. In timpul asta el a avut reprize scurte de tzitzi si de somn, iar in rest am tras de el si eu si ceilalti, ca de o jucarie.

Acasa se cam chinuie sa adoarma, uneori il mai si leagan, ei bine ieri cand i-a fost somn a inchis ochii si a adormit, indiferent unde se afla, chiar si cand nasa dansa cu el in brate. Bine, o data adormit l-am dus mereu in camera, macar atat am facut pentru el.
Pentru cei cativa copii prezenti aranjasem sa vina o animatoare, cand colo a aparut un tinerel subtirel si frumusel, si cu care s-au distrat super, iar fetitele, cele intre 6 si 9 ani au plecat de acolo indragostite .

Nebuna de ma-sa (mai precis eu) a dansat cu Cristi in brate meniaito, etc, etc, mai tarziu l-am asezat in fund langa tortul care se asorta cu hainutele lui, pentru poze. Am facut sute de poze dar nu le-am vazut inca, sunt curioasa ce va iesi.

Preotul ne-a facut o surpriza, a varsat o picatura de vin rosu pe vestuta festiva, iar pata s-a latit in cateva minute de a ajuns cam cat o moneda de 10 bani. Asa ca am renuntat la vestuta (din fericire mai tarziu am reusit sa scot pata), dar si in camasuta cu papion bebe a aratat destul de "festiv".

Tati s-a ametit intr-un mare hal spre final, a trebuit sa ma ocup singura de toate socotelile, bacisiurile, etc. Asa ca la sfarsitul petrecerii aveam 3 copii, toti 3 adormiti, o gramada de plase, genti si un laptop care trebuiau carate sus, si loc de parcare ioc. Cele doua bunici erau demult la casele lor. Dar m-am descurcat, pe cei mari i-am trezit, desi ma innebunisera pantofii am facut mai multe drumuri la masina parcata pe trotuar carand bagaje. Asta e, eu sunt omul de baza, de cele mai multe ori singurul cu capul pe umeri. Dar sanatosi sa fim.

Am avut parte si de o mica dezamagire, din partea cuiva important pt mine, dar asta a fost singurul nor de pe cer, restul a fost super.

Lali, multumesc din suflet pentru frumosul SMS pe care mi l-ai trimis, sa nu te superi sa nu ti-am raspuns, abia astept sa revii si sa ne mai intalnim.

Cristina, multumesc, am vazut, nu e deloc bine cu bebe in marsupi cu spatele la noi, ma gandeam eu ca ar fi fost descrisa pozitia in instructiuni daca era una corecta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Off ca ma ia cu dureri de cap numai cand ma gandesc la cate kg am de dat jos. Si eu, ca si tine Bubbles, mi-am acordat 1 an ca am de pierdut si pe cele dinaintea sarcinii. 20 in total.
Andi eu sunt abonata la newsletter-ul de la babycenter.co.uk si acolo iti recomanda jocuri si activitati specifice varstei. Noi suntem la zornaitoare, dar Codrut e mai mare cu aproape 1 luna. Intra pe site-ul lor ca e chiar simpatic.
Georgia eu am auzit de bolile autoimune la House. Adica stiam doar in mare despre ele, dar nu cunosteam vreo una anume. Sa iti ajute DD sa nu progreseze necazurile tale si sa o fereasca pe printesa de orice rau.



Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput