PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare,nu vine nimeni la o cafea?
BRANDUSA sper ca a iesit ok inspectia.Rezultatul analizelor cand il primiti? Tin pumnii sa iasa ok, ca exact asa griji iti mai lipseau pe cap
DENISA sper ca ai scapat de biopsia aia si a fost ok (apropo,cum naiba se face fara anestezie???) In cat timp ai rezultatul?

Vreau sa va zic ca dr.din Timisoara nici pana acum nu mi-a raspuns la mail,asta asa ca sa fac o comparatie cu cei de-afara Si de ce nici nu-mi prea vine sa incep in Ro ceva Din M.Britanie mi-a raspuns si cine se ocupa ,a zis ca e plin procesul,nu recruteaza momentan,iar din Franta ,mi-a trimis si a doua tipa mail cu confirmarea ca trebuie asigurarile sa fie acoperite bla bla.
Anda mi-a zis ca ma pot baza pe ea cu programarea,translator,cazare.Sa vedem pe cand pot obtine programare,eu as prefera dupa 16 iunie,sa am si rezultatul PET (si dintii pusi ...)
Maine am drum de Debrecen cum va ziceam,sper sa gasesc si un ginecolog disponibil,sa vedem ce zice si-ala.Apropo,Brandusa tu cum ai depistat chistul ala? Aveai si simptome? Chisturile functionale stiu ca-s f. comune la femeile fertile si se descopera intamplator,ca doar daca-s mai mari mai dau unele simptome.Eu prima oara l-am depistat demult, la eco, intr-o perioada ff stresanta la birou ,incepuse sa ma mai intepe pe-acolo cand si cand si am crezut ca am racit,ca am vreo anexita si cum nu avusesem niciodata asa ceva,m-am agitat si m-am dus urgent la medic/eco.Era doar chistul de 4 cm (cam fix cum s-au tot vazut si iarna asta la CT) si luna urmatoare disparuse de la sine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello
Moni-nu am scapat,acuma vine Alex -ii dau sa pape, il duc la centru si apoi merg sa iau filmele si abia la 2 la chirurg-deci sper pina pe la 4 sa scap-tot sper sa fie un anestezic local si sa sa nu fie super dureroasa,sunt niste ace care se baga pe acolo

TIn pumnii maine pt Debrecen sa gasesti si ginecolog si sa ai parte de info bune si rezultate la fel-te pup si imbratisez si cum ziceam nu ezita sa ceri dc e nevoie,da

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello nimeni la o cafea sau un pahar de vorba?
Moni-astept vestile din Ungaria dc mai poti sa scrii 2-3 randuri cand ajungi
Noi plecam la cabana pt 2 zile si la intoarcere treb sa ne oprim la o zi de nastere a unui baietel care face 7 ani, va doresc un WE fain

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Eu,
mananc o clatita cu branza. E tocmai potrivita dupa ora de Zumba, copii la tom si jery, barbatu doarme, obosit dupa ziua de tarapie..........poate ca l-au stresat rau acolo asa ca de ultima zi .
Denisa sa aveti timp frumos la cabana si sa va relaxati. Noi am fost weekendul trecut cu fetele prima data anul acesta. La 1600m erau inca pete "bune" de zapada, inflorisera brandusele de primavara si traista ciobanului. dar a fsot frumos, nu foarte cald dar nici chiar asa rau. Vreo 13-15 gr putin soare. Numai noi am fsot curajosii care au si dormit acolo. soacra-mea s-a temut ca o sa inghete peste noapte.
Fetele au avut treaba cu salamandrele si mormolocii dintr-o balta. Si cu marmotele care se aciuisera pe langa cabana si tocmai se trezisera din hibernare. SAracele!!!!!!!
Acu, le-a promis tata-su ca o sa faca o balta si in curtea proprie si cand va fi gata pot tranborda salamandrele in ea. le-a parut tare rau de ele ca erau inghesuite in balta de pe munte

Ce mai cititi? mi-e mi-a dat o colega o carte se cheama "Cabana" sau un Weekend cu Dumnezeu de William Paul Young. E o carte buna. sunt pe gata cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Saluti!
DENISA ei cum a fost la biopsie? Cand iti da rezultatul?

Eu n-am apucat sa consult inca un ginecolog ca cel la care am mai fost in Ungaria era in concediu si n-am vrut sa merg la altul sa-i tot schimb ca pe ciorapi Asa ca merg joi la asta al meu din Arad.
Vestea e ca am primit in continuare medicamente,doctorita mi-a zis ca exista posibilitatea asta sa le primesc "de intretinere",pentru ca daca le opresti brusc boala poate progresa mai agresiv.Ne-am gandit la fel amandoua ca e mai ok asa (ca ea a zis ca sa fac cum vreau eu) ,pana stim sigur ca ma primeste in alt trial.Programarea mi-a si facut-o deja Anda azi ,e pe 22 iunie.
In rest, pe CT nu apareau inflamati si ganglionii de la axila stanga si supraclavicular dreapta,or fi crescut dupa - adica de fapt cam tot asa i-am si simtit de vreo luna: apareau-dispareau ,sau ma rog cresteau/se micsorau.

Restul lumii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Denisa cum a fost la biopsie? in cat timp primesti rezultatele?
Moni te asteptam cu vesti bune!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA se pare ca nu ne vazuram reciproc
N-am citit cartile alea,dar o sa le notez sa le caut daca zici ca-s bune.
Deci vei avea si balta cu mormoloci ... nu mai bine un caine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Moni ce ma bucur ca ai programanrea in Belgia. Super. Deci ei te primesc in trial, nu? Nu mai exista riscul sa te refuze acum, sau sa nu te accepte dupa ce te vede, nu?

https://picasaweb.google.com/117646415556753840331/Theodor#5749146933896971778,
am pus cateva poze cu Theodor, la o zi dupa ce facuse 40 febra cu tragea dintr-o frunza de ceapa verde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MIRA pai de-aia m-am programat in 22, ca sa nu ma duc fara dinti sa-l inspaimant Glumeam.Pai nu stiu - e mi-a scris ca daca-s hotarata la ala sa vin sa imi explice despre ce-i vorba.
Depinde si de ce-mi mai iese pana atunci,se face si CT si RMN probabil de ei ,ma rog.
Daca va plac filmele cu vampiri va zic si cam cum se procedeaza: se scot 15 l de sange (adica mie ) ,evident nu deodata ci in timp (leucafereza parca ii zice),se prepara vaccinul si apoi se administreaza impreuna cu ipi.Cam atat am dedus io din ce-am butonat.
Mie parca imi placea si mai mult ala din Olanda cu TIL (tumors cell infiltrative) - la care se scoate tumoare si se prepara din ea vaccinul.
Dar n-am gasit mail pus public la trialul ala.In schimb am gasit unul la un trial din Israel.Dar si-acolo ca si la anti-pd1 din Franta la care ar trebui mers tot la doua saptamani cca un an sau si mai mult: adica cresc sansele sa crapi in catastrofa aviatica decat de melanom Ca sa mergi acolo cu masina tot la 2 saptamani e aiurea rau.
Iar in Israel risti sa crapi in atentate
Asa ca imi place si Bruxelles mai ales ca am ocazia sa ma intalnesc cu Anda

PS Vaaai ce super e Teodor Iti vine sa-l papi.Si ce ochi albastrii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Moni-ma bucur ca o vezi pe Anda si ca ai programare-cine e Teodor?
Tudor al tau nu poate fi, si-au luat catel Anda sau are bebe 2 secret?
Poate iese si in Olanda si mergi si acolo,mai stii
Mira-weekend fain, noi nu mai plecam ca ploua la greu 80% precipitatii, vom sta pe aici, Emma vrea sa ii aranjez intalnire de joaca cu baietii

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput