Bravo felicity!Hai Tigruta,astero,Crixy!(52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Clara felicitari!!! Sa fiti sanatosi!!!

Fetelor am nevoie de ajutorul vostru, mi-au iesit monocitele usor marite, 1,02 fata de 0,88 maximum. Voua cum v-au iesit aceste monocit? Valoarea nu e mare dar ce am gasit pe net mi-a facut parul maciuca cu toate ca se refereau la cresteri mari acele raspunsuri. Nu am fost racita, poate cu maselele sa am pb cu una careia i-a cazut coronitza... Leucocitele sunt ok, la cele de trim 2 astea erau marite. Urocultura e buna, sa vedem secretia cum o iesi, poate de aia or fi marite?
In fine, intrebarea era daca si voua v-au iesit marite monocitele...
Mersi mult

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Mesaj de la Nana la odiseea de 2010, il pun eu aici.este de ieri. acum am vazut pe FB

"SALUTARE! DE AZI DIMINEATA DE LA ORA 10:15 SUNT MAMICA DE BROTACEL DRAGALAS RADU FLORIN, 3600 GR, 50 CM, APGAR 10. PUPICI !"

Felicitari Nana recuperare usoara si bebe mancacios!!

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

FELICITARI CLARA !!! BINE AI VENIT PE LUME BEBE KAEDEN!!!
FELICITARI NANA!!! BINE AI VENIT PE LUME BEBE RADU FLORIN!!!

SA FITI SANATOSI !SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI!!!
RECUPERARE RAPIDA CLARA SI NANA!

andreea 34+fetita] KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Felicitari Clara!!!! Oau si natural si fara epidurala? Bravo! De abia asteptam sa ne povesti cum a fost!
Tigruta eu am o prietenta careia i s-a rupt apa cand era la o nunta tot insarcinata in 39 de saptamani fiind. S-a dus drect la spital ca avea bagajul in masina.
Mirelacum mai esti? Ai dreptate ca cel mai bine este in casa ta si parintii sa vina doar in vizita. Nici mie nu imi place sa asiste cineva la discutiile noastre in contradictoriu. vezi ca si stresul este un factor decisiv in conceperea unui coplias....
Cand afli rezultatul la Festival?
Ellyshor ai grija cu termometrul...Imi amintesc ca si Bia se constipase la un moment dat desi manca exclusiv san si ne-am gandit noi sa folosim termometru...mare greseala! Cand a tasnit a sarit si pe pat chiar si pe fata sotului meu...si acum radem cand ne amintim.

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 36 saptamani cu PAUL FILIP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Buna dimi si de la noi!
ANITTO,mama de copil frumos ANA IULIA,sper ca mai ai o kfia tzeapana si pt mine ca-s zombie.Imi pare tare rau ca te tulbura tare Gynipralul,iar fara el tot nu ti-e bine..las ca un pic mai ai si scapi de pastici(eu daca nu eram operata as fi sarit pe cutia de gynipral ca la desene animate,cand m-am intors de spital,de bucurie ca am scapat de ele).
ELLA,si noi ne-am trezit de vo 5 ori as noapte..noroc,ca nu urla prea tare(mai mult mornaie ,zici ca-i pui de urs),da se contorsioneaza,si e agitat,si-i trebuie tzitzi non stop!Iar eu ii stau la dispozitie(momentan).Iar dimi am tras amandoi la aghioase de la 6 la 10 jumate..De dat nu-i mai dau absolut nimic(doar Vigantolul),ma refer la vrajeli de colici.I-am dat sab simplex vo 2 nopti in spital si una acasa si daca tot se chinuie si cu ele,nu mai bine nu-l mai umplu de chimicale?Mai am un pitic cu probioticele,dar inca studiez subiectul...asta as vrea sa-i dau puiului,ca sa mai ajutam un pic sist digestiv.Si cred ca asta te-ar ajuta si pe tine ELLY,de fapt pe puiul Mihnea cu constipatia(ia si tu o tema pt acasa si hai sa vedem ce aflam).
CLARA,FELICITARI SI SA-TI TRAIASCA GRASANUL FRUMUSEL!SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!IAR TU SA TE REFACI REPEDE SI SA NE PUI POZE PE PICASA!SA FITI SANATOSI SI FERICITI!
Beau cafeaua si ma dezmeticesc si va mai scriu...ca nu-mi mai adu aminte...!
DEEA,calma iubita,mai lasa intrebari si pt alte gravidutze!Si multumim pt casutza noua!
Iar burticilor stresate si obosite nu pot decat sa va imbratisez si va dau din ZEN-ul ce mi-a mai ramas de as noapte.Sunt alaturi de voi!.O sa fie FOOOOAARTE BIIIINNNNNE,da?

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

ziua buna,

virgi, maine trec prin roman pana in pranz, in drum spre piatra
am vb cu sotul si spunea ca daca aveti timp si nu are bebe program de somn, poate ne vedem asa scurt sa nu va retinem prea mult
nu stiu sa iti comunic acum o ora, pentru ca e in functie de cum ne trezim, dar te pot suna cand plec
nu mai stiu nici ca timp cat fac pana la roman pentru ca drumul e din sat in sat si plin de gropi, chiar de as avea liber in exterior as da in gropi
la intoarcere ar fi mai dificil pentru ca are inregistrari de la 16 pana la ora x, in functie de cati copii or fi
e posibil sa se mai iveasca si alte inregistrari pe langa ce este deja programat
de aceea e cel mai sigur la dus

pupici si ne auzim maine la un tel



Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

Miha, eu sunt bine azi. Rezultatul la Festival il aflu pe 12
sambata o sa innebunim site-ul cu refresh, pana vor afisa si rezultatele la creatie



Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
...
Stefan doarme linga mine. A fost un drum lung si greu, dar e aici.


Cu intarziere te felicit, draga Tzuki !!!! Sa fiti sanatosi toti trei !!

Felicity, facem galerie, am vazut ca ai DPN acum (sau iarasi m-am trezit eu tarziu )!

Stefulici si Ylari, mai aveti putintel si va gargariti bebeii !

Nasteri usoare tuturor !

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Mia la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Citat:
citat din mesajul lui SS-Tzuky
...
Stefan doarme linga mine. A fost un drum lung si greu, dar e aici.


Cu intarziere te felicit, draga Tzuki !!!! Sa fiti sanatosi toti trei !!

Felicity, facem galerie, am vazut ca ai DPN acum (sau iarasi m-am trezit eu tarziu )!

Stefulici si Ylari, mai aveti putintel si va gargariti bebeii !

Nasteri usoare tuturor !

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Mia la bord !

Buna Bob! Ma bucura tare mult mesajul tau... Multumesc de urari!
Tzuki a nascut acum ceva vreme...
Tu cand trebuie sa nasti?
Am vazut ca s-a spart gheata la aspirante dupa mine si Ylary...gramada gravidutele! Ma bucur tare mult ptr toate fetele!
Te pup!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Clara, Nana, felicitari pentru bebelusii sanatosi! Sa va refaceti cat mai repede si cat mai bine si sa aveti parte de cat mai multe momente minunate!
Virgi, ca a venit vorba de colici, eu chiar ieri am citit o teorie care afirma ca nu exista, ca e vorba doar de adaptare a sistemului digestiv si a intregului organism la o noua modalitate de a trai.
Deea, foarte utile informatii. Eu deocamdata ma informez in legatura cu alaptarea, pe urma cine stie cat timpp voi mai avea la dispozitie.
Uite ca Virgi mi-a mai dat o idee de studiat. Vigantolul o fi neaparat necesar vara?...
Mai voiam sa spun ca am citit ca pentru un copil alaptat exclusiv e normal sa aiba intre 10 scaune pe zi si un scaun la 10 zile.
Mirela, cam o ora si jumatate faci pana in Roman, dar drumul e horror, eu n-o mai iau pe acolo de anul trecut (doar daca or fi reparat astia drumul intre timp, cine stie?...) Cat stati in PN? M-am gandit azi la voi, am primit mailul ala fain si motivant.

Anitta, mama lui M - 8 ani si pustoaica de 35+

Mergi la inceput