Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Deja mi-a spus fica-mea dimineata ca ea cu tati mi-au luat o posheta sa sa nu-i spun lui tati ca mi-a spus ... Copiii astia sunt de groaza.
Acum ma intreb cu emotie ce posheta o sa primesc, ca barbatul nu mi-a luat in viata lui posheta ... De unde o fi aparut ideea asta ?

In spiritul crizei,ma duc azi la salon, la depilat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Buna dimineata doamnelor!

ma bucur sa aud ca lumea se distreaza in delegatii - mianna jobul tau suna bine :), ca incepe curatenia de primavara la epilat :) si ca familiile va apreciaza de mother's day!

Kari, sunt bine, multumesc. E o perioada buna si plin de energie. Felicitari micii "chef"! suna mai complex decat m-as apuca eu vreodata sa fac cu succes!

Eu sunt incantata ca am cumparat minunea asta :

www.canadiantire.ca/AST/browse/5/SportsRec/BikesAccessories/TricyclesWagonsTrailers/PRDOVR~0715008P/Supercycle Tag-a-Long.jsp?locale=en" target="_blank">http://www.canadiantire.ca/AST/browse/5/SportsRec/BikesAccessories/TricyclesWagonsTrailers/PRDOVR~0715008P/Supercycle Tag-a-Long.jsp?locale=en

ma rog, n-am reusit s-o si instalez, dar azi preia domnul casei operatiunea si cu putin succes azi o si inauguram! piticul meu cel mic a luat duminica trecuta o tranta urata cu bicileta lui si acum nu mai vrea, dar dracia asta il atrage. In plus, la sf lui iunie ne indreptam mai spre nord in concediu si va fi grozav sa o avem cu noi!!!

Un weekend excelent va doresc tuturor in continuare, sa va bucurati de vreme buna pe unde este si de ziua mamei!




Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Aqai, nu se incarca linkul.

Noi am nasit sambata si ne-a placut teribil. Muuult mai fain decat la nunta noastra, care a trecut in viteza si a fost mai stresanta, ca toata lumea venea sa ne zica ce nu merge :(. Singurul lucru care m-a indispus a fost machiajul 'profesionist' de care am beneficiat la un salon - ca sa va faceti o idee, aratam de parca eram bolnava de ficat :(((( Si ca sa il citez pe Balaur: '2 riduri ai si pe alea le-a scos in evidenta". Asta e! Daca nu am incredere ca ma descurc singura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Aqai, nu se incarca linkul.




ia-l cu copy/paste pana la capat, nu doar portiunea underlined.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

multumesc, Mianna

Ioana, scuze da' nu stiu cum sa-l fac altfel sa mearga

Din pacate nu am mai incercat jumatatea de bicileta fiindca suntem raciti care mai de care :(. Azi piticii stau acasa si mergem la dr de familie, ca cel mare si-a pierdut vocea, cel mic a inceput sa se planga aseara ca he's feeling not so well (am incheiat citatul)

Sa alegi îndoiala ca filozofie a vietii e ca si cum ai alege nemiscarea ca mijloc de transport. (YM)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mvai, ce dragut ...n-am mai fost la o nunta cred ca de 10 ani, adica de cand sunt oe aici ..si daca stau sa ma gandesc bine, am ratat in astia 10 ani doar 2 nunti in familie ...in rest, toata lumea este "rezolvata" sau au decis sa nu se rezolve niciodata legal (varu-meu)

Eu am avut un mother's day "pamperat" ... Am primit doua posete foarte frumoase in ideea ca una sa o tin si una sa o dau inapoi (am decis sa le tin pe amandoua ), am fost la shopping cu maica-mea si mi-am luat 3 bluze si 2 perechi de pantaloni si seara am fost la dinner, la Thai - chestie la care m-am ales cu cateva bombaneli ca eu am vrut Thai si barbatul brazilieni si pt ca era ziua mea am fost la Thai si nimic nu i-a placut.

In alta ordine de idei, sambata cand am vrut sa platesc cu unul din cardurile mele, am aflat ca este blocat de compania de credit card ...pentru ca ... cu o zi inainte au sesizat doua cumparaturi la diferenta de 10 min, una la mine in zona si alta in Colorado, care este la 5-6 ore de zburat cu avionul ... adica cineva mi-a copiat informatiile de pe card si s-au apucat sa-l foloseasca - la benzina, la farmacie, la cafea ...etc. Mi-au inchis cardul, mi-au facut un cont nou si cheltuielile din Colorado nu o sa le platesc ... bine ca sunt astia vigilenti, ca pana ma prindeam eu ... dar si hotii aia, ce naiba nene, furi un credit card si cumperi cu el benzina, eu sa fi fost, cumparam direct o masina, zau asa ...
Una peste alta, astept noul card si sunt oarecum relaxata ...maica-mea in schimb este in panik atak.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ioana, uite link-ul lui aqai:
http://www.canadiantire.ca/AST/browse/5/SportsRec/BikesAccessories/TricyclesWagonsTrailers/PRDOVR~0715008P/Supercycle%20Tag-a-Long.jsp?locale=en

Aqai, cum se folosteste minunea asta? Se ataseaza la alta bicicleta?
Sanatate puilor!

Io-s back in buisniess adica la scoala. Hematologia e minunata! Abia astept sa ne uitam la microscop, saptamana viitoare numai asta facem. Pana tunci invatam teorie, ca sa stim ce sa urmarim :).

In rest e soare, e placut afara, e totul inflorit, colorat, verde, miroase a iarba proaspat taiata...asa ca eu sunt in acelasi mood de "feel good!".

Miercuri vine adolescenta in vizita, joi si vineri nu au scoala. Joi suntem si noi liberi si ne plimbam, mergem la cumparaturi, ne facem de cap. Si vineri pana eu sunt la scoala o las sa se descurce singura. Nu mai spun ca deja are planificata o sambata cu o prietena sa mearga la Stockholm, in acelasi scop. Nu e prima data, asa ca devine obicei vad...Dar are banii ei acum, nu ma pot impotrivi disctractiei tineretului de a face shopping in orase mari. Ceea ce nu e deloc rau, ca doar am experimentat de curand .

La noi peste doua saptamani e ziua mamei, astept surprize de la fete. ca apoi vine 1 iunie si urmeaza ele :). Chit ca aici nu se sarbatoreste.

Ma pregatesc sa merg sa vad un bebelus de trei saptamani. A nascut o prietena de-a mea al doilea copil, la 42 de ani, dupa 20 de ani de la primul copil. Nu cred ca voi avea curaj sa o iau in brate...

O saptamana frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Pai daca e sa ne laudam cu vremea buna, la noi au fost 26 grade, vreme de plaja efectiv. sic !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aqai, dar pe ce se monteaza jumatatea aia de bicicleta pe o alta bicicleta? Ca nu pricep.

Noi avem pe 8 septembrie o nunta in deplasare, la pitesti, cred ca e cam ultima la care am putea participa pana vine randul plodarimii ca dintre prieteni si rubedenii s-au cam luat toti, iar aia care nu s-au luat nici nu se mai iau de-acum.

Noi weekendul asta am petrecut de zilele kinderilor, in doua reprize din cauza de spatiu mic. Sper ca macar la anul sa pot sa le fac o petrecere pe undeva, atat pentru ei cat si pentru mine ca e destul de stresant sa faci acasa.



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Aoleu, Mihaela mi-ai amintit de ce-am patit azi dimineata cu fi-miu care a dat sange prima data in vietisoara lui de 7 ani! Crunt! Se zbatea si tipa de ziceai ca il taie cineva cu o lama tocita. Dar in schimb asistenta m-a socat: a reusit sa-i bage fluturasul si sa-i recolteze o eprubeta de sange cu o singura mana, in conditiile in care el se zbatea la mine in brate.
Mi-am amintit ca si eu i-am povestit inainte ca ii ia sange ca sa se uite la microscop si bla bla. Dar mi-a cam zadarnicit eforturile o baba care s-a trezit sa ameninte niste copii care se jucau mai zgomotos ca vine repede si le face injectie daca nu se pototlesc
De fapt am povestit asta cu gandul sa va intreb daca stiti pe net vreun filmulet ceva amuzant despre treaba asta ca sa-i pun si sa ii mai treaca teama asta ca presimt ca se transforma in tac-su care daca trebuie sa dea sange mai bine moare.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput