Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 41

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

As lenevi acum pe-un ghetar.
Da stau doar intr-un amarat de balcon, intr-un amarat de sezlong cu o amarata de halba de bere si ascult sunetul orasului.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Macar zaci ... altii muncesc (nu am spus ca e vorba despre mine, da?)

In alta ordine de idei, in speranta ca vreodata, poate peste o luna (?) voi putea sa-mi dau si eu fustele jos la plaja romaneasca, cum au plecat copii am trecut pe supa de varza ...am gatit-o cu aventuri despre care nu mai scriu aici - to ce pot sa spun este ca nu e rea, dar deja m-am plicti de ea. Plus ca varza aia fiarta produce frate niste gaze foarte incomode mai ales in spatii publice. Ma intreb cum o sa evoluez azi la gym cu matzul sub presiune ?

Despre gym, am fost ieri la o clasa de zumba tinut de o individa care fac pariu ca era din Africa - inalta, slaba, cu un bombeu considerabil, cu coditze impletite si care ne-a pus sa dansam pe muzica aia tribala cu tobe. Daca nu am dat din fundul meu extra=plat, cu ochii palnie la fundul ei extra-bombat, de m-au durut mainile ...da, da, am zis bine ca m-au durut mainile, ca dansurile astea africane se executa cu miscari foarte rapide din fund efectuate cu mainile pe sus - eh, sa va vad eu daca dupa o ora de scuturat mainile pe sus le mai puteti misca ?

Dimineata m-am cantarit - bullshit, nu am slabit nici 300 grame. Parca vad ca o sa-mi caut zen-ul pe la Olimp tot cu fusta me mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

azi am fost si eu la un mini-shopping. in traducere am fost in Carrefour sa-mi iau ventilator de rezerva, ca nu se stie cand cedeaza cel din sufragerie, care face pauza doar cateva ore, noaptea.

normal ca pe langa el am luat si-o gramada de alte chestii, da' nu asta e ideea. era o asemenea aglomeratie cum n-am vazut nici macar de sarbatori. nu stiu ce s-a intamplat, ma gandeam ca s-or fi adapostit de caldura, dar erau cozi rasucite la fiecare casa (ce-i drept, erau cam multe case inchise, avand in vedere aglomeratia), si nu batea deloc vantu' prin cosuri.

vazand ca e de stat, am decis sa dau o tura prin raionul cu carti - pe care initial il evitasem (nu de alta, dar biblioteca mea are si ea o limita, care cred c-a fost atinsa in urma cu ceva timp). normal ca nu mi-am luat o carte, ci 4 (de-asta mai evit din cand in cand rafturile cu carti, ca ma cunosc). si astfel coada care alta data ar fi fost prilej de nervi si draci s-a transformat intr-o experienta foarte placuta, cu o carte-n mana - si in plus "aburind" dintr-o tigara electronica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
...stiu pana si cu ce masina sa ma duc la cumparaturi - ma duc cu van-ul ...

De ce nu ai dat amicelor van-ul si un GPS si le-ai spus ca le astepti cu mancare calda cand termina cumparaturile?

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ah, am ajuns si eu in pat in sfarsit si cu o bere rece langa mine...

Doamnelor, vacanta e grozava - ma alearga domnii astia ai mei mici mai rau ca pe hotii de cai. de la 8. 30 AM pana la ora asta, adica 10 PM aproape, numai piscina, tenis - lectiile lor - apoi parc cu loc de joaca, catarat in copaci, tras cu arcul cu ventuze dupa iepuri, turul parcurilor pe jos la prins de gandaci sau cu bicicleta, inca o tura la piscina in familie, pune masa/ strange masa de n ori pe zi, lego, citit, munca de vacanta, picnicuri aproape in fiecare zi, ba micul dejun sau cina la piscina, ba pranz in parc

seara cad din picioare si sunt cam disperata ca la sf lunii am ultimul examen si daca il iau si pe asta, mai am accesul la profesie in octombrie si ce-i mai greu a trecut. Dar nu reusesc sa ma mobilizez nici cum sa ma trezesc de la 5 dimi sa prind si eu 3 ore linistite de invatat :(

ce spuneti de o bere pe ghetar ca titlu? toata ziua am ravnit la berea asta :)))))






Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu m-am mutat la subiectul deschis de Corap.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=173469&nm=PINGUINII-delibereaza-capitol-interimar

Mergi la inceput