Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

balba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mie imi trebuie o poza ... cum adica a frecat prezervativul la cap si l-a lipit de tavan? Adica, daca tot l-a frecat nu trebuia sa-l lipeasca de altceva? ... just asking

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mie imi trebuie o poza ... cum adica a frecat prezervativul la cap si l-a lipit de tavan? Adica, daca tot l-a frecat nu trebuia sa-l lipeasca de altceva? ... just asking



nici nu-ti inchipui cat de mare poate deveni un prezervativ daca se umfla. imens, un balon de 60 cm lungime. l-a frecat putin de par, cred ca e un efect...nu stiu cum se numeste. apoi sta pe tavan. poti sa probezi acasa.

Aqai, stau tare bine cu nervi. ca m-am antrenat in anii trecuti si prefer sa ma amuz copios decat sa ma supar degeaba. mi-am dezvoltat abilitatea sa transform discutiile delicate sau aprige in dezbateri linistite. conteaza mult am constatat, starea de spirit pe care o ai la momentul respectiv. daca nervii incep sa se umfle in cap, atunci sunt pe teren minat. asa ca prefer sa zambesc si sa ma amuz si sa transmit ca sunt deschisa oricarei trasnai si prosti ce le debiteaza pe moment odraslele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

oh, Kari, nu ma refeream la suparare! Ci la faptul ca in locul tau, in adancul sufletului meu, m-as fi topit de ... cum sa-i zic, jena? Eu nu am curaj sa abordez asa deschis discutii ... intime cu copiii, iara deductia mea a fost ca tu ai reusit, de vreme ce stia copilul procesul. de aceea zic ca ai nervi tari :)

cu cel mare m-am descurcat de vreo 2 ori la mustata cand am dicutat despre "mating" la animale/ cum ajung bb in burta. inca tot nu ma imaginez vorbind clam, stapanit si pertinet cu copiii la subiect. fac repetitii in minte, da' nici cum nu iese discursul . Asa ca repet de zor, ca stiu ca n-am cum ocoli momentul.





Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Mie imi trebuie o poza ... cum adica a frecat prezervativul la cap si l-a lipit de tavan? Adica, daca tot l-a frecat nu trebuia sa-l lipeasca de altceva? ... just asking


nici nu-ti inchipui cat de mare poate deveni un prezervativ daca se umfla. imens, un balon de 60 cm lungime. l-a frecat putin de par, cred ca e un efect...nu stiu cum se numeste. apoi sta pe tavan. poti sa probezi acasa.

..stiu, sunt roscata in cap dar blonda la minte ... tot n-am inteles . Adica intr-un efort de imaginatie am reusit sa vad un preservativ umflat de 60 cm, dar mai departe ? De care "par" l-a frecat si cum l-a lipit de tavan ... atarna asa din tavan o "beep-beep" de 60 cm lungime ?

Iti dai seama ca nu pot proba acasa, daca vede barbatul ca am ajuns la peste 40 de ani sa atarn "beep-beep-uri" umflate cu aer si frecate de par, de tavanele familiei, cred ca ma trimite la terapie. . Daca nu ne dai amanunte, mai am o speranta in fiu-meu, poate ne arata el peste vreo 8 ani, daca o mai fi "efectul" de actualitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

electrizare prin frecare :D

in functie de "materialul" din tavan, obiectul eletrifiat se lipeste au ba :)))))



Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Vedeti, tot cu frecarea se rezolva totul.

Ieri a fost ziua lui Celcesforaie. I-am cumparat un tort bleu cu funda bleu. Inauntru mousse de ciocalata + visine din visinata si cu gust pregnant de alcool. A fost atat de bun incat pana si eu am mancat 5 lingurite!
I-am pus si un artificiu.
Totul s-a petrecut la pranz.

Fii-mea a scapat pe jos o lumnare care s-a "spart". Ceea ce a a urmat m-a enervat cumplit. Da' am stat cu un zambet tamp afisat in timp ce in interior fierbeam ca mustul.
Tortul era pus pe bar. I-am intins fetei bani sa cumpere o alta lumanare.

Nu. Mi-a spus ca asteapta sa ma enervez destul incat sa ma duc EU.


A luat lumanarea a dat cu flacara pe ea sa o lipeasca. N-a mers. Ba s-a mai si innegrit.
A maruntit mai multe scobitori si a incercat sa le infiga in bucatile de lumnare. N-a mers.
A scos lipiciul si a incercat si asta varianta. Si-a lipit destele si a reusit sa mai faca rost si de alte bucatele din lumanare.

A avut dreptate. M-am enervat cumplit, mi-am luat zambetul tamp si m-am dus EU sa cumpar alta.

In timpul asta Celcesforaie a adormit in fotoliu.

Am baut pe nerasuflate 3 pahare de sampanie si dupa o ora m-am dus la scoala sa completez fisele cu optiunile. Sper sa nu fi gresit ceva.

Pe la 8 seara am plecat cu niste prieteni la restaurant sa ne destindem. Ne-am tot destins pana la 2 noaptea.
Celcesforaie a primit cadu o carte: "Cum sa comunici cu fetele adolescente - ghid de supravietuire pentru parinti"

Am retinut: Viata alaturi de o fata de 14 ani poate fi comparata cu "lupta cu o caracatita".:
"Cand e vorba despre fiica noastra totul devine o melodrama in patru acte care nu se mai termina"






--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Viviana, "La multi ani!" sotului, sa fiti cu totii sanatosi si sa o duceti bine.

Apropo de discutiile intime, cu fiica-mea am rezolvat mult mai usor. In sensul ca ea punea intrebari gen "E adevarat ca...?", iar mie imi ramanea doar sa incuviintez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mie imi vine foarte usor sa discut cu fii-mea despre sex si alte intimitati.
Am discutat mult si i-am explicat multe. Asa e felul meu. Sunt mai deschisa.

Insa i-am zis sa NU mai imi puna intrebari de genul:
"Dar tu si cu tati ati facut asta? Ati folosit vreodata prezervative etc"
Caci vor ramane fara raspuns. Bineinteles ca nu putea sa accepte ceva atat de categoric si a trecut la amenintari:
"Aha, las' ca am sa va pandesc!"

Ma rog, bine ca ne-a spus dinainte ce are de gand.
Un om avertizat e pe jumate salvat.







--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Fiica-mea a fost foarte curioasa de mica, despre cum functioneaza corpul si cum a venit ea pe lume. Daca imi amintesc eu bine totul a inceput de la o fotografie in care eram eu si taica-su, intr-un concediu la mare inainte de a o avea pe ea. Ea avea atunci vreo 4 ani si m-a intrebat ea unde era, de ce nu apare in poze. Si i-am spus ca ea nu exista pe atunci. Cam de atunci au inceput si intrebarile mai insistent, ca daca nu era, de unde si cum a aparut etc. I-am cumparat atunci o carte pentru copii in care erau explicate foarte bine pentru varsta ei dezvoltarea si functionarea corpului uman. Cu desene si poze foarte clare si sugestive. A fost cartea ei de capatai multa vreme.
Mie imi venea mai greu sa discut cu ea anumite chestiuni cand era mai mica. Acum cand e "mare", discutam cam orice doreste, cam fara limite, pana acum. Si cu taica-su discuta la fel. El a fost de fapt primul caruia i-a explicat in amanunt ca ea stie cum se fac copiii. Oricum, pare foarte pasionata de anatomie si ii place sa faca "disectii".

Mergi la inceput