Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 31

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ieri a fost banchetul. A fost o frumoasa si o delicata - nici nu se putea altfel.
Dar... (la mine e intotdeauna un dar ) ea a vrut sa se vopseasca. Cica sa se roscateasca. Io nu am lasat-o, asa ca si-a facut o suvita cu albastru de metil. A prins-o cu o floricica si a lasat-o sa-i atarne pe obraz. A transpirat si i s-a albastrit mare parte din obraz. Da' n-a deranjat-o!

Petrecerea s-a incheiat la ora 22. A reusit sa-l "pacaleasca pe ta-su sa mergem la Mall sa manance ceva. La ora la care am ajuns, nu era nici tipenie. Asa ca am incheiat linistiti o seara placuta.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ce banchet e ala pana la ora 22 ???
Teodora s-a targuit cu noi la cutite, a venit acasa la ora 1.
Cica petrecerea era in toi.
A luat-o de acasa si a adus-o "cavalerul" ei, i-a dus/adus ta-su.
Avenit desculta (nu mai suporta pantofii), obosita, ragusita. Cica a avut cea mai scurta rochie de la bal. Cred ca i-a placut, ca prietenul oficial a stat pe scaun imbufnat, n-a vrut sa danseze, iar ea a dansat cu toata lumea, inclusiv profesori sau fosti prieteni care ii marturiseau cat de fraieri au fost ca au renuntat la ea
A doua zi i-am adus aminte ca are treaba. Fericirea s-a incheiat brusc.

Acum ceva vreme ma gandeam ca ma enerveaza viteza asta cu care se sar anumite etape din viata lor, graba cu care se reped spre maturitate.
La terminarea gradinitei, Ana a venit cu poza de final in roba, cu palarie d-aia cu ciucure si cu vestea ca ea se marita cu unu'.
Si, dintr-o data, am fost mai indulgent cu Teodora

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eh ! Sunt fetele voastre triste acum de despartire dar habar nu au ca fun-ul de acum incepe . Anii de liceu sunt dupa mine cei in care se cimenteaza adevaratele prietenii.

Plus ca prietenii astia din scoala generala nu sunt de obicei prin cartier ? Deci nu e chiar o despartire definitiva, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Ha, ha, ha, Rufus. La noi la scoala ca la nimenea.
Localul a fost inchiriat de la ora 16 pana la ora 1 noaptea. Diriga ei a hotarat ca ora de sfarsit sa fie 21. Cu chiu cu vai i-a mai lasat pana la 22. Ca sa nu mai spun ca nu au venit decat cativa profi care au plecat pe la 7 seara.

Eu una sunt foarte bucuroasa ca scapa de clasa ei. Ce chestii am vazut eu acolo de-alungul anilor si ce am auzit m-au scarbit profund.
Cate interventii s-au facut acuma pe ultima suta de metri in catalog!
Mai bine nu aflam.
Peste 20 de reclamatii la adresa profilor. De atata presiune si amenintari se pusera pe socoteli si scris din poignier cate 1-2-3 de 10 sa iasa media.
De departe cea mai tare a fost reclamatia unui parinte. Nici mai mult nici mai putin de 40 pagini.






--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Fetele, vad ca ati abandonat topicul asta asa ca m-am gandit sa-l activez eu cu o mare lauda - sunt in tavane de placere - aseara mi-a ajuns cadoul (de la barbat) de ziua mea, noul telefon Samsung Galaxy Nexus. Stiu ca acum o sa dati ochii peste cap cu dispret, dar nu ma las - este o BIJUTERIE ... Fetelor, va spun, telefoanele astea smart sunt ceva fara de care nu mai poti trai ... o sa vedeti ca in cativa ani o sa devina la fel de indispensabile ca portofelul ... nu imi vine sa cred ce a ajuns tehnica asta. Pe langa tot ceea ce face un smartphone obisnuit (navigare pe net, poze, filmuletze, ascultat muzica, citit carti) acest telefon are incorporat un card care functioneaza ca si credit card. Aplicatia se numeste Google Wallet si cardul asta se incarca cu suma dorita si apoi practic nu mai e nevoie sa iti iei portofelul cu tine la cumparaturi, platesti cu telefonul - wow!, wow!, wow! . Ce imi place este ca tu pui pe cardul telefonului cati bani doresti, nu este linked cu un credit card, ceea ce il face mai sigur in caz ca pierzi telefonul ... si desigur ca magazinele trebuie sa aiba un device special care sa citeasca codul telefonului - deja magazinele mari ca Macys, Gap, supermarkets le au implementate. Si am citit ca acum vor sa modifice si aparatele de la metrou astfel incat sa platesti cu telefonul calatoria ...

Tot telefonul asta are "face password recognition" - adica parola telefonului meu este "draglashul meu fatzau", rotund, lat si imbujorat ca o rosie calcata de tramvai - cand incerc sa-l deblochez, ma uit in ecran si ecranul se uita la mine si daca ma recunoaste ca fiind EU, se deblocheaza automat, daca este altcineva "ALELUIA" - cu aceasta ocazie nu mai poate nimeni sa imi foloseasca telefonul decat cu aprobarea mea (copiii ca sa se joace, barbatul si orice alt intrus). Am incercat acum cu o colega de serviciu sa punem o poza de a mea si e deshtept, nu recunoaste fatza dupa poza ci numai dupa coshurile si punctele negre live pe care le am in momentul respectiv ...yeah baby !

Vad ca mai are navigator incorporat, si automat salveaza in favorite toate adresele pe care le am in contacts ...

Si inca ma mai joc cu el sa vedem ce mai are - caut un app de masaj erotic cu orgasme de diverse intensitati - inca nu l-am gasit, daca nu au dezvoltat astia inca asa ceva, ma gandescsa le dau o sugestie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Buflea, esti de belea!
M-am distrat de nu se poate si chiar am citit in plen "inscrisurile" tale in rasul audientei generale.

A,a,a mai putin ultima fraza, care e cea mai haioasa si pe gustul meu.



Pupa-l pe sotul tau din partea noastra. Adica din partea smartpinguinelor.



--------------------------------------------------------------------------------------------------
Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Imi pare bine ca ati zambit, mai ales tu care esti in corzi zilele astea pe care le numar si eu asa cum le numari tu la subiectul celalalt.

Sotzul ? Hahahaha, ma suna la serviciu azi, fara sa spuna un cuvant de introducere, ma ia tare:

"lasa telefonul ala din mana, apuca-te de lucru ca ne mai uitam la el acasa" ...
"ha", spun eu, "sa crezi tu ca ne uitam amandoi la el, numai EU ma pot uita la el, caci numai pe MINE ma recunoaste" ... ii explic care e treaba cu fatza si evident nu-i convine
"nu cred ca e o idee buna ... ca nu e bine sa dam prea multe informatii despre noi si acum aia de la google au fatza ta stocata in baza de date, ca NOI cum mai umblam la telefon daca nu-l mai putem debloca, daca AVEM nevoie sa raspundem ...

Hahahaha, ce sa spun, are google fatza mea ... si ce are fatza mea, de ce sa o ascund de google? Lasa draga sa vada Silicon Valley ce exemplare feminine, mid 40's, traiesc pe coasta de est ... si cum adica "NOI" cum mai umblam la el, care NOI ? Cica NOI inseamna "el si copiii" ... si atunci l-am prins fetelor ... am spus "copiii sa-mi ceara voie si TU dear ... you have to beg me, I mean really BEEEGGG me, ca sa iau in consderare optiunea de a-ti da telefonul .

A raspuns ca ... se gandeste daca nu e mai simplu pentru orgoliul lui sa-si cumpere si el unul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:



Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Ladies!

Pe fuga va salut, am mai citit cate ceva din ce ati facut si vreau sa:

- felicit parintii posesori de copii mari, cu banchete si admiteri
- felicit posesorii de telefoane noi
- felicit doamnele iesite din shopping spree-uri

si nu mai tin minte, dar in general pe toate!

Sunt bine dispusa, sambata dimineata plecam aici:

www.thebrucepeninsula.com/bpnp.html" target="_blank">http://www.thebrucepeninsula.com/bpnp.html

stam la cottage, nu avem telefon, mobil sau internet, insa avem bicilete si oboseala de scuturat din oase. yupiiiiiii







Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Soro, cum adica pleci in concediu fara telefon ... eu zic sa iti revizuiesti lista de bagaje si sa pui in buzunarul cel mai mic al bagajului cel mai mare dispozitivul smart "Samsung Galaxy Next" - ofera conexiune la nivelul cuplurilor indragostite, ofera dialog permanent, atasament, o experienta de neuitat, comunicare la toate nivelele, satisfactii garantate si dupa cum vezi la mine ... smartorgasme smartcesive cu finalizare magSMARTnifica in smartgafaieli smartoriabile ... ...eh, ce stiti voi, asta este generatia NEXT.

P.S. Astept un smart-semnal de confirmare

Mergi la inceput