Pinguinii se imbraca de la Prada [15]

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

cred ca masura 36 aveam pe la 8 - 10 ani
(acu's de-un 14 la m&s. dar numere "de oameni normali" e adevarat ca nu prea aveau, doar cateva tricouri colorate)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Baiiii, noi ca noi, dar sa-mi spuneti voi mie cum faceti cu incaltarile copiilor ... eu am ajuns la concluzia ca e mai "ieftin" sa le cumpar tot de brand decat no-name.
A avut fiu-mei o pereche de adidasi "New Balance" din aia de running - am dar pe ei $60 (adica mult ) dar l-au tinut frate - din sept pana in aprilie, purtati zi de zi, la scoala, in parc, oriunde. Cand s-au rupt, l-am plantat in unii cumparati de la taraba ($15) care dupa 3 sapt s-au rupt in fatza, in bot ...
Acum i-am luat unii Adidas, tot de running, pe care am dat $80 si numai in ei sta, numai si numai in ei ...si sunt si foarte frumosi.
Cu fica-mea e mai simplu, ca ea nu paradeste asa incaltarile ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, e mai simplu acum -mai vb cand va avea fetita ta vreo 14-15 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

ioana, ai scris intentionat sau din graba "pingunii" ? ma refer la titlul noului capitol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Corap, eu am o prietena care are 32-34, deci se poate. Si e om in toata firea, dar miniona. Si ea are probleme cu gasitul, dar in sens invers, ca nu prea se fabrica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Buflea, e mai simplu acum -mai vb cand va avea fetita ta vreo 14-15 ani

Da, asa este ... deja am probleme cu fica-mea acum in ceea ce priveste hainele. Cu Alex nu am probleme, pune pe el orice ii dau, dar cu ea ....

Fetelor, dar ce inaltime aveti daca purtati 41 la picior ... noi suntem mici de statura amandoi si copiii la fel - normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Pinguinii de Madagascar . Sau zici de acordul la feminin, ca sunt mai mult cucoane pe aci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

io 1,76 (si la 12 ani tot atat aveam, numai ca purtam considerabil mai putin si la tzoale si la pantofi )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Pinguinii de Madagascar . Sau zici de acordul la feminin, ca sunt mai mult cucoane pe aci?

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!




nu, nu. ma refer la faptul ca ai "papat" un i din cuvantul "pinguinii", a ramas "pingunii", si ma intrebam daca intentionat sau din graba/neatentie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

ah, eu cu pantofii sunt absolut cu ideea "de firma" si pt copii si pt adulti.
la haine nu tin neaparat, desi le prefer si mai vanez reduceri uneori, dar la pantofi indiscutabil.

Mergi la inceput