rhodiolin - pareri

rhodiolin - pareri | Autor: mama lia

Link direct la acest mesaj

Ziua buna.

Lansez aici o dubla intrebare legata de produsul RHODIOLIN, daca l-a luat cineva si mai ales daca a ajutat.

Fata mea are bacul anul acesta si dupa aceea admitere la stomatologie...
Are 4 meditatii mate, romana, chimie, biologie...sincer nu cred ca avea nevoie de meditatiile la mate si romana, are note mari, e la un liceu bun (Mihai Viteazu) dar ea a vrut, ca sa fie sigura ca nu are surprize la bac...
Invata foarte mult...parca e lipita cu superglue de scaunul de la birou si a devenit cam nervoasa...este clar ca e stresata..

Vorbind cu cineva mi-a recomandat sa-i dau acest produs...dar nu am nici un feedback referitor la el...am citit eu pe net ce face...dar nu vreau sa testez pe copilul meu ....o sa il incerc chiar eu produsul, dar m-ar ajuta si niste pareri de la cineva care l-a luat...

Va multumesc!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Suplmentul contine "Rhodiola", o planta cu proprietati adaptogene, recunoscuta pe plan medical naturist si recomandata in situatii de stress.
Singura problema ar fi in calitatea produsului in sine...sa fie marca buna, serioasa care foloseste ingrediente de calitate.

Eu as recomanda tincturile in loc de pastile pentru ca sint concentrate si se absorb imediat.
Momentan iau aceasta tinctura care e minunata, pe baza de busuioc si rhodiola

http://www.stfrancisherbfarm.com/product.aspx?ID=170

Sanatate si bafta la examen!

p.s. - tinctura mea mai contine si Ashwagandha despre care am mai scris ca are niste propretati extraordinare in multe afectiuni


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“As houses well stored with provisions are likely to be full of mice, so the bodies of those who eat much are full of diseases” Diogenes

"Alkalize or Die!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Si eu mi-am rezolvat cu Rhodiola oarece probleme cu stresul si un pui de depresie...

Dar nu am luat Rhodiolin, ci produsul Rhodiola Rosea de la Nature's Way.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Daca vrea pt memorie sa ia lecitina si Vit. B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

Multumesc fetelor pentruraspunsuri.

Xio, ia lecitina si MemoPlus, le alterneaza...
Dar acum o vad cam stresata si de aceea ma gindeam la Rhodioin...sau sa ii iau un MagneB6 pur si simplu....



Mergi la inceput