Oportunitati de munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

crisbar, probabil ca ai primit cadou cele 500 bids. In mod normal, la inregistrare, primesti 50. Dar un membru mai vechi poate cumpara bids si le da cadou.
Nici eu nu am prea aprofundat site-ul....iar engleza mea nu e prea grozava.
Ieri am postat anuntul pe la 8 dimineata, dar azi nu mi-a mers net-ul si am reusit abia acum spre pranz sa-l postez. Deja banda era rosie, insa scrisese elle_seb ca putem posta pana la miezul noptii

Ingrid si Cristi 9 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Eu n-am primit nici un bid, desi sponsorul meu este tot elle,hmm.

Imi era de folos ca ma jucam macar in perioada asta de inceput siinvatam cusa folosesc bidurile

Tot citesc despre review-uri si pasii care trebuies facuti. Review-urile sunt bune.
Va recomand insa prudenta dupa ce vom trece de aceste zile intrucat ZR a bannat 6 tari in luna aprilie fara nici-o explicatie, si-s tari de pe langa noi.



uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Buna fetelor, imi cer scuze ca nu am mai intrat, sunt plecata din Bucuresti si nu am acces la internet.
Voi lua pe rand toate intrebarile si ajungem "la zi"






_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisbar

buna, Elle! m-am inregistrat si eu pe site, am reusit sa postez anuntul dar m-am impotmolit la ultima etapa in care trebuie sa fac dovada postarii anuntului.
uite ce apare pe ecran "Ad Submission Form - Enter your daily newly created ad here to qualify for VIP Retail Profit Pool
Ad Submitted for today."
asta este tot? imi da impresia ca nu mi-a fost inregistrata postarea. nu stiu unde gresesc.
-la "Online Ad URL" am copiat link-ul pe care l-am primit pe mail de pe site-ul inde am postat.
-la "Additional Notes/Details" prima data n-am scris nimic; a doua oara am trecut informatia de la "approval key" primita tot pe mail de la site-ul unde am postat anuntul.
unde gresesc?
am postat deja 2 anunturi pe acelasi site, am facut pasii pentru inregistrare si nu stiu daca exista si finalitate a postarii anuntului. ma poti ajuta cu lamuriri?
multumesc,


Imi est eun pic dificil sa-ti raspund, pentru ca nu stiu pe ce site ai pus anuntul, si fiecare site e cu procedurile lui. In momentul in care iti posteaza anuntul, iti dau link-ul lui, iar acel link in trimiti la Zeek, in pasul 3.
Ca o concluzie simpla, daca dupa ce ai pus anuntul, timer-ul ti se reseteaza la 23h, 59 min, 59 sec din nou si e pe verde, e de bine.




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisbar

buna, tuturor!!!
poate ma puteti ajuta voi: de 3 zile tot postez anunturi dar n-am vazut sa se modifice ceva pe contul meu. e tot pe 0.


Faptul ca vezi 0 poate avea mai multe explicatii. Poate te uiti la comisioane, si de aceea apare 0. trebuie sa te uiti in Retail Points pool Report, acolo iti arata punctajul obtinut.
Ti se reseteaza ceasul la 24h dupa ce adaugi anuntul?




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisbar

multumesc, giulia71, ca mi-ai raspuns.
da, am urmat cei trei pasi; 3 zile la rand am postat anunturi dar imi apare tot timpul 0 la balanta. voiam sa ma asigur ca-mi sunt inregistrate anunturile, ca nu ma chinui degeaba. nici nu stapanesc prea bine engleza si nici prea multa rabdare nu am sa butonez. m-ar fi ajutat foarte mult un pic de suport din partea ellei la chestii de finete pe care ea le stapaneste deja.
o alta intrebare: daca postezi mai multe anunturi intr-o zi, pe mai multe site-uri, ti se iau in considerare toate sau doar unul?
eu am 500 bid-uri primite. elle zicea ca primim doar 50 de la ea. de unde sunt restul? care este procedura? licitez cu ele? mai trebuie sa platesc ceva, sa mai cumpar eu bid-uri?


Nu este nevoie sa postezi mai multe anunturi intr-o zi, unul este suficient.
Ai primit 500 bid-uri pentru ca s-a facut o mica incurcatura in sistem (in avantajul tau, se pare ) iar cele 500 de bid-uri le-ai primit de la sotul meu (el m-a sponsorizat pe mine, iar el, fiind Diamond, el poate da 500 bid-uri la inregistrare). Au fost doar cateva persoane care s-au inregistrat in aceiasi perioada cu tine care au primit 500 bid-uri insa Zeek a observat greseala si au remediat-o. Nu se va mai intampla.
Cu bid-urile poti sa licitezi, bineinteles si sa castigi. Va dau un pont pentru licitatii: ca sa aveti mai mari sanse sa castigati un obiect, licitati cand America doarme (adica dimineata la noi)




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisbar

hai ca m-am mai linistit, nu zicea nimeni nimic, toata lumea era ocupata cu postarea de anunturi.

fetelor, o recapitulare: timp de 60 de zile doar postam zi de zi.
dupa 60 de zile trebuie sa platim 10$ pentru a deveni membru silver.
tot atunci ar trebui sa ne facem cont paypal. o fi vreo informatie undeva, la indemana, cum legam cele 2 conturi intre ele sau trebuie frunzarit site-ul pana ne cresc urechile?

ingridnen, ce ti-ai cumparat la licitatie? sau doar ti-ai exersat mana?


Zeek nu lucreaza cu PayPal, ci cu AlertPay. Cand va veni vremea sa va deschideti conturile de AlertPay, va voi ajuta.




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Elle, eu m-am inscris sub tine, tu fiind spondorul meu si nu am primit nici-un bid, macar de joaca, sa invat sa licitez.
Nu interpreta ca vreau moka.

Merci

uneori gandesc prea mult....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui crisbar

multumesc, giulia71, ca mi-ai raspuns.
da, am urmat cei trei pasi; 3 zile la rand am postat anunturi dar imi apare tot timpul 0 la balanta. voiam sa ma asigur ca-mi sunt inregistrate anunturile, ca nu ma chinui degeaba. nici nu stapanesc prea bine engleza si nici prea multa rabdare nu am sa butonez. m-ar fi ajutat foarte mult un pic de suport din partea ellei la chestii de finete pe care ea le stapaneste deja.
o alta intrebare: daca postezi mai multe anunturi intr-o zi, pe mai multe site-uri, ti se iau in considerare toate sau doar unul?
eu am 500 bid-uri primite. elle zicea ca primim doar 50 de la ea. de unde sunt restul? care este procedura? licitez cu ele? mai trebuie sa platesc ceva, sa mai cumpar eu bid-uri?



NU. Daca postezi mai multe anunturi in decurs de 24 de ore, nu inseamna ca castigi mai mult. Scrie clar acolo: ONE AD IS ENOUGH (adica un anunt ajunge).

De asemenea, stiu ca Elle a spus ca putem posta si pe alte site-uri decat cele recomandate de Zeek, cu conditia ca anuntul sa fie in engleza.

INSA... Zeek spune clar ca ei DOAR site-urile alea recomandate le urmaresc. "However" ala indica asta.

Poti cumpara bid-uri daca vrei. Cumpararea de biduri iti aduce puncte, atat deocamdata, pana trec cele 60 de zile.


Bravo Selene, vad ca te descurci.




_
Tratament Anti-Cancer - 24 Brevete Medicale Internationale


Mami de Geosse (30 Ianuarie 2012) *** Sofia (14 August 2008) *** Sebi (25 Mai 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Referitor la contul PayPal:

PayPal va va cere sa atasati un card la contul de PayPal, cardul fiind, la randul lui, atasat la contul bancii emitente.

NU folositi BRD. NU merge.

NU folositi alte carduri decat Visa Electron. NU merg. Indiferent daca auziti altceva.

Transilvania si BCR au limitari de tranzactii pentru PayPal, este posibil sa NU puteti atasa cardul la contul de PayPal.

Folositi cu incredere VISA ELECTRON Raiffeisen si ING.


Zeek nu lucreaza cu PayPal, ci cu AlertPay.





Mergi la inceput