Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

Carina, al meu insa e pe lapte praf nu e hranit la san. Citesc insa mai mult acum.

Mamica de grasunel Alexandru


Pentru copiii alaptati artificial...dupa4 luni inceputa diversificarea,in niciun caz de la 3 ....si se incepe cu legumele, in niciun caz cu fructele!nu te mai lua dupa toti medicii/pediatrii.daca nu aveti incredere in articolele si link-urile postate....mergeti la un nutritionist pediatru!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



matza, daca ia bine in greutate, eu zic sa mai astepti. si mie mi se pare devreme. iar marul e destul de acid pt un stomacel de 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

anca Matei este cu o zi mai mare si eu am renuntat la landou de o sapt pt ca oricum sportul se face pat si mai tot timpul il tin asa si doar cand bebe se supara il tin ridicat pe prima treapta dar oricum daca il iau in brate nu mai pot sa-l pun in carut .
matza imi pare rau pentru ca sunt convinsa ca te doare sufletul dar cel mai important este ca ai o familie frumoasa care te face fericita.
bulinuta de cand a venit caldura nici Matei nu mai manca cum trebuie dar am observat ca daca ii dau lapticul la temp camerei il mananca daca il dau putin mai caldut nu il ia

Noi am fost azi la medic bebe este bine are 7900g si 67 cm i-am spus ca nu prea mananca si ca nu prea luat in greutate si mi-a zis sa las copilul ca are dimensiunile unui copil de 7 luni ,ca datorita caldurii nu manaca mai mult si ca de acum va lua mai putin in greutate.Am vrut sa-i spun ca este un pic cam agitat dar bebe mi-a facut in necaz a ras si a gangurit in continu la doctor asa ca mi-a fost jena sa-i mai spun.In rest este bine si de sapt viitoare incepem diversificarea.
Azi Matei m-a facut sa plang de emotii stateam in pat cu el si ne jucam si a inceput sa rada tare cu rasul ala de copil si pana acum a ras dar nu asa de mult si de zgomotos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Citat:
citat din mesajul lui ica7

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ane, scuze! Daca promiti ca faci intr-un fel si vii sa ne vedem, mai asteptam.
Georgia, sa stii ca a inceput sa-i cada perisorul. Gsesc foarte mult pe lenjeria lui de pat, pe sepucute... Iar ochisorul este la fel. Maine mergem la oftalmo si , sincer, abia astept. Ma ingrijoreaza si vreau sa stiu odata despre ce e vorba ca sa stiu ce am de facut. In rest...minunea cu somnul a tinut doar o noapte. In continuare se trezeste de doua ori, se fataie, iar ziua doarme minunat.
Am senzatia ca e o usoara criza de aleze, ca nu am gasit nici la Real, nici la Cora. Am luat de la o farmacie Dona. Asa ca...aprovizionati-va!
Mamica lui Tudor
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community


am luat de la selgros...pachet de 10buc. nici nu stiam ca exista de 10buc.

Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)


puteti lua si de la petshop. eu ii luam catelusei mele. stiu ca suna urat, dar e acelasi lucru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

chiar astazi ma uitam in agenda in care notam cum manca Mara. la 5 luni avea 6 mese pe zi. 5 de 120 ml si una de 180ml.
sunt curioasa radu cam cum mananca, da mi-e lene sa il cantaresc mereu. si oricum mananca mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Cristina...spre exemplu eu la ora asta gatesc.ele dorm.pana le-am facut baie, hranit etc...s-a facut 21.30.

am intins rufe, am mai strans de prin casa.sunt franta.astept sa se termine mancarea de fiert...sa fac un dus scurt si apoi somn.

azi-noapte nu s-a mai trezit pentru mancare pana la 05.00.minune!


ziua e greu.casa e vraiste...reusesc numai s-o hranesc pe Rebecca, s-o schimb si asta printre plansetele Alexei.Cand mananc eu farfuria o tin intr-o mana, stau intr-un fotoliu si cu un picior legan carutul, sa pot manca fara urlete prea mari, doar cu maraieli.


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

uff Lady - desi am un singur bebe ma descrii si pe mine .. nu mai am timp de nimic. Tre' sa stam toata ziua, sa vorbim, sa povesim, sa ne jucam, sa ne pupacim .. etc. imi e tare drag de ea
legat de greutate, eu zic ca unii doctori cauta o buba acolo unde nu este
Noi la fix 3 luni, aveam 5.8 kg si 60 cm (plecat de la 3 kg si 48 cm) si dr a zis ca(,) crestem ca la carte si ca suntem foarte bine.
legat de diversificare si mie mi-a zis sa asteptam macar pana la 4 luni (papam numai lp)
va pupammmm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

lady tot respectul ,si celorlalte fete ,si care aveti chiar si doi copii si va descurcati singure...
pe mine ma ajuta si mama si tata,stau amandoi cu el ziua,ca sa ma mai odihnesc sau sa ma ocup de casa...eu incerc sa il las cat mai putin cu ei,nu ca nu as avea incredere,dar sunt geloasa uneori ...si las toata treaba si fug la el,il las cu ei mai mult cand doarme.
al meu a fost foarte agitat azi,nu imi explic de ce,dar acum doarme si sunt fericita,s-a linistit in sf.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Am comandat-o de pe Amazon la pretul de 8£ si va fi exxpediata in UK (fiindca nu se percep taxe de curierat;pt Cipru taxele erau 22€ pare-mi-se) sicsora lui Theo o va aduce cand va veni incoace. Am zis ca pretul e ok si chiar daca ma razgandesc cu BLW (putin probabil) e buna pt cultura mea generala. Votat un puiutz grasutz.

bulgarasilor sarbatoriti astazi: Mishu, Bianca, Andrei, Catinca

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

multumesc dari

alexa cam pe la 6 luni se vindeca locul vaccinat asa ca ai rabdarica ca n-are nimic copilu.

La multe lunite bulgarasi scumpi!

Mihaela esti o comoara deja ai cartea BLW?

implinita de Rafael-Ioan


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Acum 4 ani eram la spital, mi se monitorizau contractiile si asteptam sa imi vad fetitza.. La 12.55 se nastea minunea noastra Sara-Maria.
Doamne...au fost cei mai frumosi 4 ani din viata mea.

Noi ne pregatim de zor sa ne facem frumoase, k dupa-amiaza avem mini-petrecere.



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La multi ani Sara!!!

FELICITARI Alina!!!

Mergi la inceput