Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eunice eu cand zic sport, zic de 3 ori pe saptamana o ora jumate de Pilates. Sunt sigura ca daca as face zilnic insanity as slabi, dar mi se pare SF sa am timp de sport zilnic si-asa pentru Pilates m-am mutat din oras. Realmente!

Inca nu mi-am luat tarate de ovaz, am uitat, sper sa mai gasesc deschis azi la naturiste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Eleni, super repede ai slabit, multumesc pt raspuns. Si eu am o relatie speciala du 2 kg de care nu am reusit sa scap sub nici o forma dupa al doilea copil..poate acum voi fi mai norocoasa..

JG, ce bine era cand faceam Insanity..ma simteam ff bine. Dar chiar daca am niste kg in plus, tot se simte ca am avut perioade lungi in care am facut sport de-a lungul vietii mele..nu sunt pufoasa, ca sa zic asa..Am facut si eu Pilates o perioada, aboi am trecut la Tae bo si apoi la Insanity. Imi lipsesc zilele alea..

Dulcetica, sa nu te superi pe mine, dar Mianna are dreptate. Si cred ca ar trebui sa punem biciul pe tine (glumesc, of course) sa te tii de treaba. Ca daca te uiti la toate posturile tale..cred ca e evident ca nu tii regimurile de care te apuci decat extrem de putin. Invariabil declari ca ai calcat stramb. Ori asa, iti bulversezi organismul cu totul.

Eu sunt in a 4 a zi de atac, cantarul imi arata mai putin cu 2,8 kg. Sunt ff multumita. Nu sunt inca hotarata daca mai tin o zi de atac sau nu. Ma mai gandesc,,tanjesc dupa o salata mare de castraveti cu rosii..
Azi am mancat doua oua, un gratar de piept de pui. Mai mananc un bol de sana cu tarate (sana am impresia a nu e cu 0 la suta grasimi, nu imi este ff clar), un peste afumat de imi va fi foame. Si diseara mananc ficatei la gratar. Ca sport, ca ploua, am vreo 3 ore de calcat plus smotru in casa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Gata, start
57Kg

Azi vreau sa mananc asa:
- iaurt 0% cu tarate dimineata
- ou fiert cu peste afumat la pranz
- o conserva de ton in apa la 4
- pui la cuptor seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Bafta si bine ai venit!
Eu am inceput miercuri am tinut faza de atac 5 zile. Am slabit 3,2 kg. De azi sunt la croaziera. De as mai da jos 4 kg ar fi suuper.
Eu am mancat de dimineata un bol de sana cu tarate, la 10 o rosie si acum beau un chefir ca sunt pe drum. Cand ajung acasa intentionez sa mananc un gratar cu o salata si eventual niste oua fierte prin ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Merci, Eunice, spor si tie in continuare!
Cum tii croaziera? eu ma gandesc ca mi-ar fi mai usor 1PP/1PL.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Buna, fetelor.

Am inceput si eu Dukan-ul, sunt la a dpua zi de atac.

Intrebari multe n-am, numa' una importanta, eu in afara de iaurt 0,1% n-am gasit nimic si e clar ca nu stiu unde sa ma uit, asa ca va rog sa-mi spuneti de unde (ce firma) cumpar chefir, sana, branzica, branza topita etc. cu 0%?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

iaurt cu 0% grasimi eu am vazut doar nutriday. eu zic ca sunt bune si produsele cu 0,1%-0,2% grasime
exista o sana light de la firma monor, foarte buna , iaurt usurel de la napolact ... chefir light n-am vazut , activia de baut (cu fibre) are sub 1% grasime.
in kaufland am gasit branza quark de la exquisa, si aia e light
tot in kaufland gasesti produse light de la ehrmann
la lidl mai gasesti produse light din gama linessa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

multumesc, numa' ca "light" nu e cu 0,2%, de ex branzica dulce "usoara" io am vazut cu 5%.

voi alti folosit asa, adica light?

Nu ca-s carcotasa, ca nu-s, dar am vazut io ca acolo pe site, scria ca semi-degresatele nu-s permise si ma gandesc ca la 5 kile cat am io de slabit, macar sa se intample repede, ca nu rezist luni de zile in croaziera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

JG, credeam ca ti-ai dat seama din faptul ca am facut zilnic Insanity vreo 2 ani ca sunt..masoochista Tin 5 PL cu 5 PP, asa mi-am propus si nu ma abat. Eu ma urnesc greu dar si cand ma urnesc..
Am dat jos 3,4 kg pana acum. Zilele astea cuu PL sunt suuper.

Oana, eu branza am mancat cu 3%. stiu ca nu e chiar degresat, dar nu e nici 5% si nu am mancat decat intr-o zi la pranz cand nu am gasit altceva.
In rest, piept si pulpe de pui, sana si chefir am luat ce am gasit cu cat mai putina grasime, ca nu am gasit cu 0%. Dar oricum, desi nu se cere, eu nu le-am amestecat.
A, si am mai mancat oua fierte, peste afumat, evident taratele si o tona de apa. Cum a fost la tine prima zi? Eu in prima zi am eliminat extrem de multa apa. Parca m-am dezumflat dintr-o data.
Eu nu mananc branza topita deloc,, nu am asa ceva in casa.
Iar puiul il fac pe sare, mi se pare f simplu si ff gustor asa, chiar si rece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eunice, trebuia sa ma gandesc . Ai slabit super!
Nu stiu ce sa fac, mi se pare extrem de greu 5PP/5PL. Oare slabesc mult mai incet daca tin, sa zicem, 2PP/2PL? La mine e maxim 2 zile de PP, azi de exemplu (sunt in a doua zi) mi-e foarte greu. Sa vedem maine cum rezist, ca mi-am propus 3 zile.

Eu mananc doar iaurt 0,1%, daca ajung la Kaufland o sa-mi iau si Exquisa cu 0,2%.

Chiar vroiam sa va intreb daca si voi ati eliminat multa apa in prima zi - si eu, foarte multa. De dimineata aveam -900g!

Ieri am mancat conform planului, plus ceaiuri.
Azi:
MD: iaurt cu tarate
P: 2 ciocanele de pui la cuptor, ramase de ieri
G: un ou fiert cu peste afumat
C: Gratar de vita

Merg inainte, fara abateri.

Mergi la inceput