Dieta Dukan(2)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Marina, din punctul meu de vedere asta e cel mai neplacut efect al dietei: gustul din gura in zilele PP.
Azi m-am cantarit si vad ca dupa ce am stagnat cateva zile am scazut la 54,1Kg. E un moment istoric

Nici eu nu stiu ce sa fac, daca sa trec la 5/5 sau sa raman la 1/1. Ma hotarasc si eu la pranz...

Spor la slabit tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Marina, am gasit pe site-ul Dukan, cateva informatii pentru vegetarieni:
http://www.dukandiet.co.uk/en/345,67,28,the-community/frequently-asked-questions.html#Answer67

Spune ca poti adapta dieta ,introducand fripturi de soia, tofu ,multe produse lactate si oua( cate un galbenus la 3 albusuri).Trebuie sa maresti consumul de tarate la 4 linguri pe zi.In PP sa iei cate 2 linguri de linte pe zi iar in PL sa mananci cate legume doresti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Buna ziua si de la mine.

Trebuie sa va spun si voua ca azi dimineata cantarul arata -4.3 kg (dupa 2 saptamani si o zi). Am zis eu ca era o eroare ieri din cauza ca am mancat seara tarziu.

Desi sunt inca grasa, daca ma compar cu voi, am inceput sa ma simt usoara ca un fulg, sa ma minunez ca nu simt strans pe corp hainele.

Aseara, din cauza de stres (am avut azi o prezentare) eram hotarata sa mananac salata de fructe. In final, n-am avut deloc chef.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

sarumana de link, problema mea e ca in afara de vegetarism sunt si extrem de carcotasa la mancare. Nu ma vad mancand linte :) dar o sa indraznesc niste paine de taratze cu drojdie si niste muffin cu indulcitor si aceleasi taratze, macar imi fac zilele mai vesele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Marina, sint plina de invidie pe diminetile tale :) Pe-aici e iunie si inca nu mi-a fost cald anul asta :)

Eu am terminat inca o zi de proteine, in general maninc mult mai ponderat acum decit inainte de dieta, cred ca se lipesc niste obiceiuri de noi in timpul dietei si pe urma le tot ducem cu noi. In principiu iubesc ziua de marit, iaurt 0% cu tarite AM, 2 oua fierte la prinz si creveti la sase. Si apa :)

Am luat aseara o lingura de ulei de parafina, Dulcetica, tu te plingeai de constipatie?, foarte la obiect.

Andre-ea, asta remarc si eu, toate hainele cumparate in ultimii 2 ani imi sint largi in talie, pe picioare, pina si blugii elastici mi se aseaza rau pe fund. De-aia mi-am si luat altii :)

Dieta usoara cu tentatii putine :)
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

pe diminetile mele de sambata si duminica ai de ce sa fii invidioasa. Pe restul nu cred ca ti le doresti in ciuda vremii superbe. Ma scol in fiecare dimineatza la 5, la 5: 15 copii ca sa plecam din casa la 5:45. Drumul ne ia in cel mai cumplit trafic imaginabil 1:30 ore daca e totul ok, am facut si 2-3 ore (11 km in total), ii las la scoala si pe la 8:30 sunt in birou. Asa ca macar compensez cu wk :)

Eu raportez 54.6 kg astazi. Ieri am tinut-o tot pe proteine deci am in total 7 zile de atac. Ma bate necuratul sa continui sa imi ating cele 53 kg dorite in atac si dupa aia mai intind putin coarda in croaziera. In general starea mea e buna, nu vad sa am efecte adverse de la atatea proteine (oricum nu mananc asa mult)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Am scazut si eu 4 kg dar asa m-am saturat de carne si iaurt..
Felicitari tuturor pt kg pierdute.
Ele, tu ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Pana la urma am mancat PL ieri, deci continui cu 1PP/1PL.
Dar nu mai stiu exact ce am mancat ieri... iaurt, carne si broccoli fiert cred.
Azi sper sa ajung la pilates, desi sunt cam lesinata in ultima vreme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Simonna

Andre-ea, asta remarc si eu, toate hainele cumparate in ultimii 2 ani imi sint largi in talie, pe picioare, pina si blugii elastici mi se aseaza rau pe fund. De-aia mi-am si luat altii :)


Eu daca slabesc pana unde doresc, clar n-o sa mai am ce imbraca. Vai de bugetul meu!

Marina, sa stii ca se slabeste bine si in zilele de PL. Eu zic sa nu fortezi nota prea tare cu PP.

Eunice, felicitari! In cat timp? Hai ca nu e asa rau cu proteinele. Deh, eu sunt carnivora.




Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Andreea, multumeesc, in 22 de zile. Eu am inceput pe 16 mai.Dar in zilele de PL eu nu am scazut nimic sau cel putin asa mi s-a parut. Si cel mai mult - 3,2 kg am slabit in primele 5 zile de atac. Dupa aia...ff greu s-au dus restul de 800 gr. Desi recunosc ca am trisat zilele trecute insa doar odata cu niste ...dude . Am fost cu copii in parc si le-am strans lor din copac si am degustat si eu..
Si eu vreau sa imi iau blugi si tot stau si ma gandesc daca sa ma duc azi sau sa mai astept pana se duc si restul de 3 kg..ma gandesc cat de mare o fi diferenta la 3 kg?? Voi ce ziceti sa mai astept?

Mergi la inceput