Scoli generale Bucuresti- TOP pe sectoare(2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vava09 spune:

Va multumesc foarte mult Androix si eugcem!!!
Suntem total debusolati! Vineri am avut petrecerea de 8 Martie la gradi, bun prilej de a dezbate subiectul.Mamicile de clasa 1 sunt relaxate: au optat pentru invatatoarea favorita. Pentru clasa 0 nu se cunoaste incadrarea. Pentru cei mai multi am constatat ca, primul criteriu de selectare a fost distanta: s-a optat pentru scoala cea mai apropiata.Eu, pentru un mediu educational mai bun, sunt dispusa sa sacrific ceva din confortul matinal. Stiu ca , in acest sistem blamat de invatamant, mai exista dascali adevarati. Trebuie sa ii descoperim. Am avut o buna educatoare la gradinita si speram la o invatatoare pe masura. Succes tuturor si, daca mai aveti informatii despre scolile din Sectorul 6 va rog postati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vava09 spune:

Eugcem, eu am vizitat scoala 191 la recomandarea unei vecine. Ea avea baiatul la scoala 205 si l-a mutat recent la 191. Este foarte multumita de schimbare. Secretara de acolo a fost foarte amabila cu noi si parea optimista in legatura cu numarul de locuri disponibile in sesiunea II.
Alte informatii nu am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vava09 spune:

Claujro , am citit o postare mai veche, din august 2011. Daca ai timp, poate actualizezi niste informatii despre invatatoarele de la 191.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui vava09

Claujro , am citit o postare mai veche, din august 2011. Daca ai timp, poate actualizezi niste informatii despre invatatoarele de la 191.




vava, nu cunosc incadrarile pentru clasa pregatitoare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vava09 spune:

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tufanica spune:

Buna tuturor,

Asteptam etapa a doua pentru a ne inscrie la scoala in clasa pregatitoare. Optiunea noastra este scoala 70, clasa de STEP by STEP.

Ce stiti despre aceasta scoala? Invatatoare nu putem alece. Daca mergem la traditional aceasta scoala are after school? Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monimara spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorana

Stie cineva la sc. gen 89 invatatoarele bune si "ne-bune"? Monica o sa intre la scoala in 2009 si probabil o voi da la 89 (alternativa ar fi 195). As aprecia orice informatie legata de cele 2 scoli (89 si 195) de la parintii care au deja copii elevi.
multumesc

Sorana si Monica (4 ani)


Buna Sorana,
ma numesc Monica si pe fetita mea (6 ani) am inscris-o ieri la Sc 89 in cls 1(nu stim daca vom fi acceptati, indeplinim unul din crt generale pt etapa 2, sotul meu lucrand in invatamant) dar as vrea sa te rog, in cazul in care fetita ta Monica invata la Sc 89, sa imi spui parerea ta despre acesta scoala, despre d-nele educatoare, despre managementul scolii si orice altceva ti se pare relevant. Am ales aceasta scoala si nu cea de care apartinem (92) pe baza unor informatii, dar mai am atat de multe intrebari... Multumesc anticipat!!! Monica, mamica Marei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca spune:

Buna dimineta!

Am inscris pitica in cl. I la Scoala 3 de pe Titulescu, scoala care pe vremea mea era printre cele mai bune.
Acum cativa ani se " lauda" cu performante jalnice.
Aveti cumva informatii mai recente?
Sau si mai mult...cunoasteti vreo invatatoare buna?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela04 spune:

Buna tuturor,
stie cineva daca scoala 79 are after school?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaD spune:

Buna tuturor,

Va rog sa ma ajutati cu informatii despre scoala 164 din Bucuresti. Sunt disperata ca STATUL ma OBLIGA sa-mi dau copilul la aceasta scoala si eu am auzit doar lucruri rele despre ea :(. Voi ce stiti ?

Multumesc anticipat

Mergi la inceput