Bravo Asparagus,Onutza, Alina!Hai enona, Clara(51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Hello..noroc cu FB ca mai aflu cine a nascut..eu de cand stau acasa intru greu aici..m,a uit reped epe IPOD si atat..calculator nu mai am caci l-am demontat, laptopul la J. si ipadul e singurul unde pot vedea ceva..dar s aintru pt modificari si etc..nici o sansa..

Noi suntem bine, burtica din ce in ce mai tuguiata, ceva intapaturi in col si contractii false..imi e din ce in ce mai greu dar stiti voi..mai sunt si eu Eva zilnic si solicitarile sunt triple..mai apuc ceva somn la pranz cu ea..e tare dificil.

Noaptea ma dor toate cele, soldurile, burta, picioarele..nici o perna nu e buna, calduri mari..ma umflu toata..insa de azi fix mai am o luna pana la termen.

Zic si eu FELICITARI toturor mamicilor si bubulinelor nou nascute, mai transmit felicitari pe FB.

pup

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

I-am vazut pe bebe Stefan si bebe Mirciulica pe Picasa!!!! Pfuaaaaaaaaaaaa ce frumosiiiiiiii suntttttttttttttt!! M-am indragostit iremediabil
Tare ciuda imi e ca nu am cont pe Facebook sa il pot vedea si pe bebe Robert, dar poate va miluiti vreo una de noi astea fara cont pe FB si postati cateva pe Picasa!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

eeee si a venit si rabdatorul odiseei sa fii sanatos si sa ai o viata lunga bebe Robert felicitari titi!!!!
diana, ma bucur ca s-a rezolvat cu lapticu
fetelor eu va citesc cu atentie si iau notite dar imi e un pic jena ca nu pot sa va ajut cu nimic, nu stiu sa dau nici un sfat :(
ionelu sper sa iti raspunda mamicile si sa iti spuna ca totul e bine si ma bucur ca fetita doarme pana la 5 ore eu as vrea sa te intreb de unde vai lua infacol de uk? vreau sa spun daca in farmacii se gaseste doar din olanda?
sau belissima poti sa ma ajuti tu ? te rog mult
eu inca nu am cumparat medicamente sau ce tine de farmacii din lista pt bebe, acuma ma documentez
vreau sa va intreb, inafara de crema pentru fundulet ( eu ma gandeam la sudocrem sau bepanthen sa iau) ceva pentru buricut (baneocin) si sirop pentru colici (infacol as vrea) mai trebuie ceva?
si nici nu stiu ce sa folosesc pentu baie, sunt atatea firme.. ca nu stiu ce e mai bun, voi ce ati cumparat?

Anca 33+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 6+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Ionelu, despre basicuta..nush daca am inteles bine - e in interior, adica in gurita, be buza sau la mijlocul buzei superioare, exact pe buza? Ilinca mea a avut pe buza superioara, la mijloc, dar pe exterior, e normal la bebei si trece de la sine, nu-i deranjeaza, ba se spune chiar ca ajuta la o mai buna prindere a sanului.
Despre buricel..incearca sa cureti doar cu apa, mie mi s-a atras expres atentia in spital sa folosesc DOAR apa, si nicidecum alcool pt ca ar ingreuna vindecarea.

Eva, merci ...e vorba de WC, nu de olita - eu sunt ANTI-olita total!

Blanca, chiar ma intrebam pe unde mai umblati..tu si Andra? Hai mami, rezista ca nu mai e mult!

Fetelor, eu is trezita de la 4 si m-am apucat de curatenie, nu mai suport casa asa, ma mananca pielea cand o vad! Va pupacesc!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Mmamita, este exact pe mijlocul buzei in exterior, nu in guritza, exact cum a avut si Ilinca. Merci de sfaturi

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Anca, sigur ca te pot ajuta !
Eu am aflat de SINGURUL site care comercializeaza Infacol UK si Sudocrem UK in Romania, de la o buna prietena care a nascut acum 6 luni de zile si n-a avut rezultate de nici un fel pana a ajuns la acestea! Mi le-a recomandat cu mare mare incredere!
Site-ul se numeste faracolici.com
Eu mi-am comandat setul de 3 flacoane Infacol si borcanelul mare de Sudocrem ca sa renteze transportul ( vreau sa mentionez ca sunt fff prompti cu livrarea.. )si inca un lucru.. dupa toate cautarile facute pentru preturile cele mai mici la produsele Avent, acest site le are cele mai MICI!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Anca, iti va ma trebui Ser fiziologic pentru nas si ochi( eu am luat Babecina, vreo 40 fiole pentru ca trebuie folosit destul de des la inceput, din cate am inteles), comprese sterile pentru sters la ochi, iar produse pentru baie eu am luat Klorane( cu extract de galbenele) deoarece Mustela sincera sa fiu mi s-au parut exagerate preturile ( nu stiu daca intradevar se ridica la acelasi nivel si calitativ)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

am trecut si noi de 34 de saptamani ma bucur mult fiindca citisem ca daca s-ar naste dupa 34s nu ar avea nici o problema de sanatare si dupa o scurta sedere in spital ar fi ca micuti nascuti la termen eu sper insa sa mai stea macar 3 saptamani
mamita asta da performanta, direct la wc, felicitari pentru fetita curajoasa stiu ca ai mai scris dar am uitat, cati ani are fetita ta?
belissima as pune eu poze pe picasa dar eu nu am contul si nici parola daca mi le trimiti intru eu
scot niste motate pentru urmatoarele mamici pentru maine: asparagus si onutza, clara si enona

Anca 34+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Ancutza, ai PM !

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

mltumesc mult mult de tot eva chiar arata bine siteul si au reduceri, o sa trec si celelalte produse pe lista
am primit si mesajul si intru imediat

Anca 34+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput