Bravo Asparagus,Onutza, Alina!Hai enona, Clara(51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Neatza dragelor.
Felicitari Titi, bine ai venit bebe Robert, grasunel si lungut .
Diana, ma bucur ca s-a rezolvat problema cu sanii, deci tot cu masaj ai reusit...
Eu m-am trezit cu gandul la Asparagus si Onutza, probabil ca aveti mari emotii( eu am si pt voi)...maine vin si bebelusii vostri. Tot maine, dupa ce Onutza va deveni mamica, ma intalnesc si eu cu dr si sper sa imi spuna cand si cum nasc. Pana atunci, las cateva motate:


Pupici.

Mihaela36+ cu Edward-Flavius
Exista un singur copil perfect si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Buna dimineata dragelor, Corina aici sunt doar ca n-am nici un chef, va urmaresc din umbra si uite va dau cafeaua in dimineata asta

Bine ai venit bebe Robert iar Titi refacere usoara si mult laptic

Diana ma bucur ca s-a rezolvat cu sanii si nu a fost mai grav..las ca vine Mirciulica acasa si o sa regleze totul de la sine

Enona chiar ma gandeam daca ai fi nascut dar vad ca nu, eu am facut si smotru si l-am ridicat pe Luca dar vad ca degeaba..azi noapte m-a durut spatele dar cam atat..

Fetelor pe mine ma impinge cateodata atat de tare ca zic ca imi rupe pielea nu stiu cum sa va erxplic dar e dureros rau si undeva jos pe ligamente ca a trebuit sa ma ridic din pat ca nu mai puteam..

Va pup si va doresc duminica placuta!! eu sunt pe aici, va anunt daca e ceva ce bine ar fi chiar daca n-am terminat nici geanta nici curatenia in casa

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

felicitari draga titisor!!!refacere rapida si mult laptic pentru pitic!

sa fiti sanatosi amandoi !!!

andreea 34+fetita] KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutza83 spune:

neatza!!! va dau o cana de lape cu gogosi?:)
Felicitari TITI.Bine ai venit bebe Robert!!!
Shosho da ce ganduri serioase ai ptr o dumnik dimineatza:)) EU nu am emotii cel putin nu acum.Multam ca te gandesti la mine.Astept cu nerabdare sa scap de burtik:)) Aseara vb cu al meu barbat si il intrebam oare ce senzatie voi avea vreo 2 zile dupa ce nasc ca nu se mai misca burta:)) ganduri nebune:)
Acu eu sper din toata inima sa ma bage in operatie dimineata...ea mi-a spus cand e libera sala..oricum are garda lunga pana marti deci..sper dimi sa fie momentul! Am nr de tel al mai multor fete :)) am zis sa am mai multe sa nu ma plicti in spital sa va stresez neuronii:))))
Azi noapte am avut si eu niste dureri de spate cu mici dureri de burta! dar rezistam.Suntem pe baricade!!!
ne vedem mai tarziuuuu!!!!puppp

Oana cu Bebe Tudor 39 +AMR 2 zileeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Onuta eu vreau, eu vreau lapte cu gogosi!
Titi te felicit si aici mamico, imi pare rau de hemoragie, cum s-a rezolvat? Pupam lunganul si grasanul!
Eu m-am trezit pe la 3:30 cu luna mare intrandu-mi in oki si pana la 5:30 am butonat netul, am mancat lapte cu cereale, m-am uitat la tv, dupa care am mai tras o repriza de somn pana adineauri cand a venit Eva laga mine, ca nu m-a gasit in dormitor, i-a fost frica ca m-a luat Malefica
Mammita felicitari ptr realizarea la wc!!
Va pup, pe mine ma asteapta o alergatura zilele astea... Mers la gineco ptr eco si recoltare culturi col si secretie, la analizele de trim 3, la fundeni, la med de fam poate reusesc sa imi iau reteta compensata ptr injectii, etc ma apuca nebuneala numai cand ma gandesc, azi mergem la un botez... Sper sa nu lesin cu atata activitate, sincer va spun ptr ca am zile cand dimineti cand nu ma pot da jos din pat.

In alta ordine de idei, l-am visat pe Adi Mutu, gravida nebuna

Hai duminica frumoasa!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

buna - sunt sotul Ramonei - titi143
Ramona e mai bine, are lapte, Robert e bine, infometat.
PS poze am pus pe facebook


Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Bravo Titiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, bun venit bebe Robert! Nu degeaba a stat el atata in burtica, ai vazut?!S-a facut un nazdravan pe cinste!

Ylari, multumim!

Virgi..da, Mayuta a coborat..ma simt insa ca un balon (a se citi de ala de inconjurat pamantul, nu balonas decent) de nu-mi mai gasesc locul! Nici cu contractiile nu stau rau, am mai multe dureroase decat ne-, sunt stresata ca mi-e casa intoarsa pe dos (parca acum imi dau seama cat de multe faceam inainte, cand vad ce dezastru e cand nu fac nik!), dar in rest sunt ZEN, mai am 4 zile de munca si de vineri..acasucaaaaaa! Pupici fomiciosului, cum mai e?

In alta ordine de idei, m-am apucat de citit cartea lui Karp - aia cu toddlerii, nu aia cu bebeii, e super, ma incanta... chiar daca mi-a incadrat-o din start pe Ilinca la copiii hyper ! Multu' de recomandare!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelu spune:

Neatza, dragi burtici si mamici

Felicitari, Titi! Sa fie intr-un ceas bun! Bebe sanatos si mancacios iti doresc, iar tie recuperare rapida!

Noi raportam crizele obisnuite de colici. Acum au aparut la fiecare masa Chiar daca luam Infacol, tot ne ia vreo 2 ore sa ne linistim. Noroc ca papam bine si dupa aia dormim legat 4-5 ore. Vad cum evolueaza azi si maine si daca nu observ vreo ameliorare, trecem pe Infacol de UK, ca asta care se gaseste in farmacii, de Olanda, am inteles ca e cam apa chioara. Mersi Belissima de pont

In rest, avem 2 mici problemutze, poate ma pot ajuta celelalte mamici cu niste sfaturi:
1. Ne-a iesit ca o basicutza pe buza superioara, in interior, exact pe mijloc. Cred ca e de la supt. Am ce sa ii fac, sau trebuie sa o las sa se vindece de la sine?
2. Ne-a cazut bontul, dar a mai ramas o parte neagra exact cat buricul, ca o crusta pe buric. Si am observat ca sub crusta e sange uscat. Nu stiu ce sa fac. Ce poate sa fie? E o bucata din bont, sau a sangerat si e crusta? Eu tratez in continuare cu alcool alb si baneocin pudra, dar mi-e frica sa nu apara complicatii. Voi ce credeti? Ce poate sa fie?

Va pupam cu drag

Ioana... Mami fericita de Bianca Maria (26.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

FELICITARI MAMI RAMONA !!
BINE AI VENIT BEBE ROBERT !!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Diana, tare mult ma bucur ca s-a rezolvat problema cu sanul! Acum bebe Mirciulica sa vina acasa si sunt convinsa ca totul o sa se regleze de la sine! Ma bucur enorm ca a inceput sa traga si din tzitzi ca tare-s pacatoase biberoanele si suzetele
Mammita , felicitari pentru succesul cu olita
Tineti-o tot asa dragele mele!
Pentru cine scoatem maine motzatele? Asparagus si Onutza ?? Fericitelor!!
Va cam invidiez ca nici eu nu mai rezist mult cu burtoaca si tare vreau sa ii vad fatzuca curand
Onutzo, pai cum sa refuz gogosile de la tine ?? Gogosile si salata boef ( si mustul la inceputul sarcinii) au fost singurele lucruri la care am poftit sarcina asta..
Ionelu, cu mare drag ! De abia astept sa imi spui ca da rezultate! In legatura cu celelalte 2 probleme, sper sa iti dea sfaturi folositoare celelalte fete mai experimentate!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 37 weeks +

Mergi la inceput