Aspirante optimiste>20ani (789)Felicitari Blue_sea

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Buna fetelor!
Kmy, multumim de capitol nou!
Velvet, imi pare rau de vesti.

http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fetelor,
Nu am mai scris de mult pentru ca nu am vesti noi si nu stiu ce sa scriu altceva. Ma bucur pentru noile gravidute,Ana , Mica sa ne moliptisi si pe noi.
In mare acum sunt in asteptare, iau pastilutele zilnic( am o pofta de mancare de la ele!!!!). De la ele am luat si ceva kg dar nu ma plang, fac orice pt un bebik.
Va spun si eu numele meu si al sotului sa ne adaugati pe listuta pt biserica: Lavinia Mihaela si Aurelian Nicolae.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

kmy,blue,bee,daena

draguta multumesco sa mai cerem si alta parere.tratamente naturiste n-am incercat.mi-a fost frica sa nu ii faca mai rau.om vedea.acum nu pot lua nici o decizie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Pup toate fetele

Dana, Kmy, Daena aici sunt.

Imi cer iertare pt absentele mele, dar sunt motivate. Am avut zile foarte grele, abia aveam timp sa intru pe net. Am muncit mult in curte la familia gazda.

Va citesc, dar imi este greu sa scriu din lipsa de timp.

La mine nimic nou. Daca apare news, va anunt








Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Pup toate fetele

Dana, Kmy, Daena aici sunt.

Imi cer iertare pt absentele mele, dar sunt motivate. Am avut zile foarte grele, abia aveam timp sa intru pe net. Am muncit mult in curte la familia gazda.

Va citesc, dar imi este greu sa scriu din lipsa de timp.

La mine nimic nou. Daca apare news, va anunt








Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".


cand termini te astept la mine!!1
mai am de pus rasadurile de rosii, vinete, conopida, brocoli, gogosari, plus bostaneii si pepenii rosii si galbeni!
la care se adauga , plivitul la starturile deja puse acum o luna sau anul trecut in toamna!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha_23

buna fetelor,
Nu am mai scris de mult pentru ca nu am vesti noi si nu stiu ce sa scriu altceva. Ma bucur pentru noile gravidute,Ana , Mica sa ne moliptisi si pe noi.
In mare acum sunt in asteptare, iau pastilutele zilnic( am o pofta de mancare de la ele!!!!). De la ele am luat si ceva kg dar nu ma plang, fac orice pt un bebik.
Va spun si eu numele meu si al sotului sa ne adaugati pe listuta pt biserica: Lavinia Mihaela si Aurelian Nicolae.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna


gata , te-am trecut in listutza!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina.ela spune:

Velvet,

am citit ca sotul are probleme. Si la noi au fost probleme iar dupa tratament naturist a ajuns la normospermie.

Mai exact 3 IA cu 6-7 mil. de fiecare data. Dupa tratament de 3 - 4 luni a avut 25 mil inseminati. Destul de mult, nu? Din pacate am avut folicul pe ovarul stang si nu sunt sigura ca trompa a fost buna.

Tratament: (preluat de la fete de pe forum capitol inseminare- Dankutza)

Spermotrend
Polen (granule)
Maca
Seleniu+Zinc
Q10
Acid folic
N#259;praznic
Branca ursului (capsule)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

cristina multumesc de raspuns.o sa mergem poate si la un homeopat.noi avem 90% forme anormale,cam 20 mil spermatozoizi/ml.ne raman cam 1 mil si ceva buni.nu facem IA,ca n-are rost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Velvet e decizia ta , eu cu tratament naturist am urcat fierul de la 58 la 98, am avut ovulatii super, endometru la fel, numai ca trompele mele erau lipite si le aveam degeaba, ce am scris mai sus nu cred ca are ce rau sa faca, sunt doar niste produse vitaminizante care fac doar bine si nu costa nici o poala de bani, merita sa incercati, stiind ca incerci sa faci ceva apare si optimismul care ajuta mult


iti mai spun ceva de naturiste : am eliminat toate pietrele de la rinichi cu argila ALGO, eu cred in puterea lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

neatza fetelor!!!
va astept la o www.trilulilu.ro/imagini-diverse/buna-dimineata-o-te-astept-la-cafea" target="_blank">cafelutza


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput