Clubul "babelor" FIV-oase 33

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Anaasta, imi pare rau pentru canarita ta, stiu cum e, am avut multe animalute in viata mea si asta e, inevitabilul se intampla. Tot ce pot spune e ca pentru ea e mai bine ca nu mai sufera, cei ce raman in urma sufera...e valabil in cazul oricarei fiinte care pleaca, stii si tu...
Aadina, speram sa fie bine, mergem inainte dar mentinem si doza de realism...
Samira, eu am mai cumparat hainute dragute de la Okaidi (din cand in cand au reduceri substantiale) si de la Kiabi. Mie imi plac mult salopetile si sepcutele puse invers pt baietei . Si da, trici cu pampon!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:


Lara, tocmai ma intrebam unde naiba am postat ca nu mai vedeam nimic :-)))
Dar cum tu ai citit, ii spun doar Anei ca imi pare rau pt canarul ei! E tare greu sa pierzi asa un animalutz. Dar Viata ne ofera compensatii si nu se stie ce surpriza placuta vei avea!

Lara, io am citit de m-am spetit si nu imi dau seama unde am pierdut actul tau sexual cu hubby, de te apuci acusica de facut beta? Dar nu-i bai! Pozitiv sa fie!

Fetelor, v-am citit mult in seara asta si vreau sa va zic ca toate avem stari ciudate atunci cand ne plange sufletul si putem fi catalogate in fel si chip dar eu cred ca cine face aprecieri de-astea, trebe sa se uite in oglinda mai intai si sa jure pe roshu ca e perfecta si generoasa si ca in veci nu a mancat "malai" ca sa nu zic altfel!

Asa ca va pup si io pe toate, si con permiso - cum zice Lara - mai stau pe langa voi ca-mi sunteti dragi si va tin pumnii cat de stransi pot, sa va impliniti visele!

Io, terminat!

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

@Lara - ca si Ioana am recitit si ras-recitit sa vad cum am putut scapa escapada ta in "conzedul" undercover - Ne mai tii mult pe jar cu relatarea amanuntelor?
Eu! nu mai am rabdare pana iti faci Beta, imi inchipui in ce stare esti tu. Iti tin pumnii si te astept cu un beta pozitiv.

18+
_
3 FIV-uri si un FET in Debrecen cu dl doctor Bodnar nereusite, FIV 4 reusit in ianuarie 2012 tot la Debrecen, cu dl Bodnar - Doamne ajuta in continuare !
MTHFR C677T in forma heterozigota, mutatia factor XIII Val34Leu heterozigot, tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ioana,
D-ne, mai femeie, ce-mi mai lipsesti am citit 2 postari de-ale tale in 5 minute si deja sunt cu gura pan' la urechi
actul 'cela, la care faci referire mataluta, e ceva mai tehnic decat iti imaginezi (si nu, nu ma refer la kamasutra) si implica inca o persoana (cel putin), adek, tata PK..uite, mi-ai dat o idee, as putea sa zic ca a fost un.. threesome

btw, sa va pove o faza din contzed:
scena: in cabinet la PK, dupa punctie;
personaje: el, hubby & myself
eu si el, obisnuiti sa stam tete-a-tete, absorbiti complet de discutii in domeniu, ne despartim, razand, cu urmatoarele urari:
eu: just call me with great news
el: I'll always do
eu: oh, right, I'm always the one with the bad news, at the end
se fastaceste PK, se ridica din scaun, si se apropie de mine, punandu-mi mana pe umar, intr-un un gest de consolare:
no, no, we work together, as a team..tacere..apoi, de la usa, auzim, vocea lui hubby (de prezenta caruia, cred, uitasem complet, amandoi, prinsi in mrejele discutiei)..well, let's make it three, then ne-am uitat amandoi la el, surprinsi si cand l-am vazut mustacind a intelegere..am pufnit in ras toti trei..a fost tare funny situatia, ne-am relaxat complet
so, Ioana, in concluzie, suntem 3 in afacerea asta, vb lui sotzulache..
nightie night

le: norma, sar'na

to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lesiiiiiiiiiiiiiiin....lesiiiiiiiiiiiiiiiiin.
e super tricileta Smarttrike!!!!!!!!!!!
e atat de frumos colorata si ....imi place de mor.
ce ma fac eu pana Duminica???nu mai am rabdare pana atunci.
cre'ca ma plimb tricicleta prin casa in fiecare seara ca doamna cu butucu' din Twin Peaks

va multu' fete pentru sfaturi...voi lua maine toate magazinele din Mall Baneasa la picior sa vad ce-mi place cel mai mult.
pana acum stiu sigur ca voi cumpara sandalute de la Geox.

me verry happy





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hai ca de incantata ce sunt...am mancat si litere




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Fetelor ma apucara niste emotii groaznice cu cit se apropie momentul sa incep fivul, cu atit ma napadesc tot felul de ganduri...
Doamne sper sa scap de ele, si sa ma bucur de momentul asta pt care am muncit 2 ani de zile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

adriana,fetita...aduna-te.
esti puternica si numai tu ai habar cat ai muncit si asteptat ziua asta...asa ca nu ai voie sa cazi in butoi.
astepti de prea mult timp...DD stie si o sa aranjeze perfect lucrurile pentru voi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Ady emotiile sunt inerente oricarui inceput..stai sa vezi la sfarsit hai, suntem toate aici pentru suport si galerie, deci no way te lasam singura cu emotiile si..dr D


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Inca nu sunt imprastiata dar tocmai ca stiu cit de greu am ajuns aici, totul capata o alta conotatie din pacate...
Am doar multe, multe emotii deodata : nerabdare, fericire,teama, speranta....
Oricum daca pic, stiu ca ma scuturi tu putin si imi revin Stiu ca in lupta asta nu m-a lasat Dzeu singura; am multe prietene minunate

Mergi la inceput