Strugurasi de Sept-Oct 2011 *56*

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

oanaiasi chefuiesti aziż sa fii fericita si sanatoasa intotdeauna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Oana, la multi ani!!!!!!!
Sa fii sanatoasa, fericita alaturi de cei dragi tie si tot ce iti doresti sa se implineasca



Bunny, sanatate multa pentru Noa! cum se mai simte?
a fost tare mama ta cu felinarul rosu

jade, multumesc mult pt raspuns, in cazul asta voi comanda si eu umbreluta bertoni si o sa caut o husa pt carut sport, vad eu cum o proptesc si pe ala mare, la urma urmei si el tot un fel de sport e, doar ceva mai masiv. e nasol ca la noi in oras nu gasesti mai nimic, tr sa cumpar totul de pe net

may

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

Buna seara mamici dragi!

Jade, multumesc de intrebare
Suntem bine, abia acum l-am adormit pe pici
Am fost putin ocupata sa pun casa la punct dupa mica excursie Am iesit mult pe afara si timpul trece asa de repede
Nu avem niciun dintisor... dar stam bine cu papa. Avem masa de fructe de dimineata si papa bine de tot (ii dau doar crude in ultimul timp), la legume a inceput sa pape mai bine dar nu i-am introdus nimic nou. Maine vreau sa-i dau un sfert de galbenus de ou... oare trebuie sa-i dau intai carnea? Mai vad eu maine pt ca am si carnita de pui.
Ii dau si branzica facuta cu lamaie dar nu o amestec cu nimic, ii place si papa bine. Nu-i dau multa cam 2 lingurite pline, o sa vad pe viitor daca se schimba ceva... poate se plictiseste si o s-o amestec cu ceva

Ce discutii interesante purtati voi aici! Multe idei coincid cu ale mele sper sa reusesc sa le pun in practica... nu de alta dar una este teoria si alta este practica

Hayat, ma bucur mult ca Razvan este bine si ca ati trecut cu bine peste operatie!

Imi pare tare rau pentru strugurasii bolnaviori sper sa le treaca repede!

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pinkysor spune:

La multi ani Oana! Sa ai parte de sanatate si fericire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abmariana spune:

Seara buna fetelor!

Ce vorbarete sunteti! De abia am reusit sa recuperez!

Noi suntem bine, toata ziua ne plimbam de placere sau cu treburi administrative.
Anto este mare mancacios. Ii place foarte tare branzica facuta in casa blenduita cu avocado. Zilele viitoare am sa-i fac branzica din lapte de capra, sper sa-i placa la fel de mult.

Fetelor, trebuie sa mai organizam o intalnire! Poate reusim sa ne vedem in prima parte a zilei. Anto vrea sa revada strugurasii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Jade,am auzit de Kinderkraft dar n-am luat de la ei pana acum si nici n-am auzit opinii despre marca asta


Sunt happy ca am gasit biscuiti Leibniz fara zahar pentru copii i-am dat cu iaurt natural bio si i-a placut foarte mult

I-am luat si avocado atat de moale si copt ,cu ce sa-l combin ? In afara de branzica ca nu cumparat laptic de capra inca






Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

ala, din ce am citit eu avocado se combina cel mai bine cu legumele si partial cu fructele.uite, citeste si aici, scrie si despre avocado pe undeva:

http://easypeasy.ro/2011/11/din-nou-despre-diversificarea-iepurelui/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

mikka

la multi ani, oana!

revin cu intrebarea:

dupa cat timp dispare lapticul din tzitzi?
am o luna de cand nu am mai pus poma si tot apare laptic daca strang mamelonul.
sanii s-au micsorat si-s moi.

dbunny, iris jade? stiu ca si voi ca mine cu pompa.



ce mai mancati??

noi azi: banana cu branzica; supica de dovlecel cu ardei dulce si piure de dovleac si mar coapte
maine: tot banana cu branzica; supica de dovlecel, morcov, ceapa verde, patrunjel si piure de cartof si carnita de curcan

stiti cumva daca sunt contraidicate urmatoarele?

nectarine, prune,portocala, porumb, vinete, conopida, praz, ciuperci

ca vreau sa i le bag in meniu.

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

may, din ce am citit eu ciupercile si vinetele sunt greu digerabile si pot provoca alergii, eu personal as mai astepta (cam pana pe la un an cel putin.

sunt pediatri care recomanda ciupercile si dupa 2 ani sau chiar trei...alti pediatri spun ca merg si pe la 9 luni...


porumbul, nu stiu ce sa zic , faina de porumb e ok de la 6 luni, boabe de porumb pasate nu i-as da ca mi-ar fi frica sa nu se inece cu pielita aia, daca scapa vreuna la blender...
conopida da gaze la burtica dar daca i-ai dat brocoli cred ca poti incerca.

restul sunt ok


eu am baut un 3 in 1...dupa mai bine de un an fara cafea. l-am baut pe la 4 si inca nu pot inchide ochii si-s treaza de la 6 dimineata. bine ca Maria doarme dusa de la 8, cu trezirile pt alimentare, desigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

fetele, multumesc mult pt urari!

ma intorc la pauza mea de scris

Oana, mami de Eca 18.09.2011

Doamne, ai grija de noi!

Mergi la inceput