Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dari_nanau spune:

Miha, off doamne ce cumplit trebuie sa fi fost. Linisteste-te, a trecut.
E plin de oameni nebuni in toata lumea asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

off mihaela prin ce ai trecut...multi nebuni sunt pe lumea asta! sunt convinsa ca cel mai frica ti-a fost pentru irisuca, iar tu incearca sa vezi partea plina a paharului...nu sunteti raniti dupa incident.
lady esti mai bine?

ileana bb Tudor e simpatic foc :) si voi ff fericiti :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Neatza!

La multe lunite Natalia!

Ileana Sunteti forte frumosi!

Miha Intr-adevar socant ce ti s-a intamplat.. doamne fereste ce nebuni. sper sa te linistesti, ca ai nevoie de liniste si odihna, sa ii faci laptic bun printesei.

Faith Si Filip al meu e micut..La 3 luni si 19 zile avea 5600 si 66 cm. A luat in aproape 4 luni 2,1 kg.. Cam la jumatate cat trebuia sa ia.. Dar dr a spus ca e ok.

O sa incerc sa intru mai tarziu sa va spun ce ne-a recomandat ieri dr pediatru. A fost sa il vada, am discutat despre tratamentul pe care ni l-a dat dermatologul, am vb si de diversificare, etc.

Azi mergem la biserica sa il bage pe Filip in altar, k nu l-a bagat la botez..

Ghiulten, cat de curand venim si noi la mare. Anul asta ne vedem cu siguranta. Si cu Lali, Alice si cine mai e prin zona

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mihaela, te-ai gandit ca poate era drogat?sau beat? sau poate a avut vreo disputa cu careva?uneori tii in tine...si apoi te descarci pe cine iti pica in fata ochilor!sper sa-ti revii...nu de alta, dar ai putea pierde lapticul!Pe Iris du-o la pediatru, ai nevoie de o parere avizata, e un bebe totusi!

Faith, bine ai revenit!


Ica, esti draguta....dar problemele mele sunt complexe, reale si dureroase, nu se rezolva repede toate...sunt necesari ani...pt.unele.sunt de toate facturile, de la sanatate, la economice, la domestice pana la de suflet!

azi e a 4-a zi de cand i-am scos LP.o alaptez din ora in ora si noaptea de doua ori.rezist eroic pana acum!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Bravo Lady pentru alaptat! Esti ambitioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

multumesc, Cris!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Miha da asa esti tu mai sensibiloasa de fel? Sau acum dupa nastere? Cum stai cu laptele?

Lady, felicitari pt alaptat. Si radu manana mai des de cand cu caldurile. Dar mi-a si crescut productia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Va multumesc din suflet pentru aprecieri! As renunta la toate oglinzile din lume si v-as pastra doar pe voi ca sa aud mereu numai de bine!!!
Mihaela...fara comentarii!Eu i-as fi rupt capul direct, nu prea exista loc de discutii cand e vorba de copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catiushor spune:

Mihaela si Gruia pe la 3 luni a fost fornait si am incercam sa tragem mucisorii cu pompita, dar dupa cum spuneai si tu erau tare lipiciosi. Am curatat nasucul doar cu betisoare de urechi. Dupa cum spunea Cristina ceapa taiata in doua cred ca ajuta. Noi cand aveam musafiri (chiar si gripati) puneam o ceapa taiata in doua in camera si nu a fost racit baiatul defel. Baitza ii faceam iarna la 22-23 grade, iar in rest stateam la 19-20.

referitor la intamplare...tare urat. Sper sa iti revii rapid. Stiu cum e...Eu eram graviduta in 5 luni cand a sarit unul la noi sa ne bata pe centura din Brasov....pot sa imi dau seama despre ce frici si spaime vorbesti.

Acum sa va mai spun ca nepotica mea a fost operata acum un an si i s-a inlaturat o alunita cancerigena de la ureche. Acum se pare ca a inceput sa ii creasca cicatricea si ne-au trimis iar la investigatii. Nu inteleg ce e zilele astea, atatea intamplari neplacute...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_anto spune:

Cati Doamne ajuta sa fie bine nepotica ta .

Lady, iti spun si eu BRAVO!

Alice si al meu a mancat mult la san zilele astea (in medie 100-120 ml- ceea ce pt noi e MULT) Si mie mi s-a marit productia, imi curg sanii noaptea (desi el suge de 2 ori peste noapte), ma dor.
Voi ce faceti, sunteti la CT?

Aseara mi-a mancat si mie 140- ml Filip si a dormit de la 21 la 3.30, cand a papat titi, apoi la 5.30 iar titi.

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

Mergi la inceput