Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (12)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui biancabia

In primul rand LA MULTI ANI, BULGARASI!! pt toti micutii care au sarbatorit implinirea lunitelor zilele astea cat nu am ajuns eu sa scriu
Nu stiu cum trece ziua de repede, am calculatorul deschis toata ziua dar nu reusesc mereu sa deschid forumul sau poate daca citesc nu apus sa scriu nimic
Aveam f multe de zis, cred ca mai multe ca niciodata dar am uitat mai mult de jumatate
Miha imi pare sincer foarte rau sa citesc nespre necazul vostru. E cumplit sa primesti asa o veste
ane-maria eu i-as da prafurile pt flora intestinala si aici se recomanda, se pare ca regleaza bine tranzitul fara efecte secundare
alina si lexi frumoase pozele de la botez



Bianca ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


am inceput de ieri sa ii dau , multumesc de sfat!


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Mi-ati dat de lucru cu Baby led weaning si ma gandesc tare serios sa abordez asa problema. Cu Leyre tare mult m-am chinuit ca nu ii prea placea mancarea, deabia acum mai mananca cat de cat.
Intentioneaza vreo fata sa mai faca asa ca tare asa vrea sa am cu cine imparti experientele.

Alina o sa iti las pe pm nr meu sa vb despre dermatita...tare greu am scapat si noi la Leyre...si la 2 ani ii mai aparea din cand in cand.Analize i-ai facut sa vezi de la ce reactioneaza. O prietena i-a facut si era alergic la caseina...o proteina din lapte. Lui Leyre nu i-a iesit la nici o substanta din cateva sute dar asta e.Multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

La multe lunite Patricia, Alexandra, Ariana si Sofia!
Ursulet foarte fain articolul. Trebuie citit daca vrem sa incepem diversificarea informate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihacor

noi ne laudam,am schimbat aerul,papam tzitzi si cate 100 ml de lp la fiecare 3 ore.nu sunt speriata,ca are 66 cm si doar 7100g,cand ii vad pe Toma si Andrei nu ma mai ingrijorez ca e prea grasut,ca edy e si lung.
suzi multa sanatate la bebeu.
o noapte linistita sa aveti fetelor.



mamica de bebeloi Eduard...
Edy


miha, noi avem la 7100 gr ,69 cm mie mi se pare foarte lunga ,dar slabuta nu e deloc ...mai e vreun bebe asa lung?

Mihaela ,imi pare sincer rau de situatia din familia vosatra ,de Larisa(sper sa nu gresesc) saracuta,sper sa aiba cat mai putine sechele, pupam si speram sa faca fata cat mai bine familia ,altceva nu stiu ce v-as mai putea dori...

Jesamine ,of ,sanatate sotului, si al meu are hep b ,depistata acum 2 luni dar nu suntem pe interferon,as vrea sa povestim mai multe ...

Lady ,un unde vrei tu ,bine ai revenit ,sper ca ai scapat de problemute...

Alina ,of si dermatita pe capul vostru,sper sa-i dai de cap...

vazut poze foarte faine cu bulgarasi frumosi si fratiori/surioare si ami frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

deasemenea si pe Adriana_buc am simtit-o indignata si suparata si o stiam altfel!



io?! nuuuuuuu
Sunt la fel cum eram, doar ca uneori ma indispun reactiile exagerate.



Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitzuza spune:

salurate mamici!!
La multi ani celor care aniverseza astazi o luna in plus sa va faceti maricei , Petrecere frumoasa si reusita celor care serbeaza Botezul micutilor!!!
Felicitari Aerlilian ptr orele de odihna , sa faca bine micutul T sa isi faca din asta un obicei sa te poti odihni .
Miha imi pare tare rau de micuta ta verisoara ,intrebarea mea este daca au cerut parintii si a doua parere.. nu se stie niciodata ce si cum ... zic si eu speranta ...
Fetelor din Timisoara imi este dor de voi , sa va faceti bine si in prima saptamana din iunie ne vedem da?
Noi suntem bine Andrei creste se smechereste a inceput sa ma apuce mai tare de tzatzica si ma ia prin surprindere ...
ieri am fost si l-a vazut dr neonatolog de aici - este prietena mea si musai trebuia sa il vada , are 60cm si 6200gr. este ok ptr varsta lui
Va pup pe toate incerc diseara sa recuperez ce ati scris ca nu am apucat decat asa pe sarite ...
Ghiuli - saptamana asta ne vedem ? poaete schimbam locatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

La multi ani Patricia Maria si Alexandra!!!

Abia acum am vazut si eu cum se poate vizualiza ca sa zic asa, zilele de nastere la bebei nascuti in data in care postez un mesaj... ;inainte ma intorceam pe prima pagina sa ma uit dar nici nu trebuia asa ... in fine .

Vroiam sa zic : am citit pe forum la" Alaptare" si erau multe pareri in care se spunea ca nu trebuie sa ai un program stabilit de alapatat , adik sa dai copilului la 3 ore sau la 4 ore sa manance , ma refer in principiu la cele ce alapteaza exclusiv, iar eu consider ca am facut o mare greseala !!! pt ca nu am prea procedat corect :( adik eu ii dadeam micutei la 3 ore sa pape asta pana pe la 2 luni , si din motivul ca dc ii dadeam mai des credeam ca o doare burtica si [poate era si asta dar cred ca defapt avea nevoie de afectiune si inteleg ca copii sugari/bebelusii vor tzitzi chiar dc nu le este foame dar eu mi-am dat seama de treaba asta cam tarziu.... oricum ma bucur ca de o luna de zile nu mai fac asa , ii dau tziti cand vrea ea nu dupa un program anume... :)


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

jessamine parca l-ai descris pe Codrut! Nici al meu nu mai are pofta de mancare desi papa doar LM, iar seara tot la fel ne luptam cu el vreo ora-doua pana adoarme si baga si el in gura tot ce prinde. Pediatrul nostru a zis ca ii dau dintisorii de jos si intr-adevar i se vad sub gingie, dar nu e inca inflamata. Sa fie asta cauza comportamentului?
Spune-mi, te rog, ce zice pediatrul lui bebitza al tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

[quote]citat din mesajul lui Alexa_G


Citisem in capitolul trecut despre diversificare. Noi am fost la controlul de doua luni la pediatra si iata ce a zis:
- La 3 luni si doua saptamani introducem o lingura de cereale fara gluten in laptic. Ea ne-a recomandat ca in primele zile sa le introducem doar la amiaza dupa care sa punem si in biberonul de seara;
- La 4 luni introducem o masa de fruct. La inceput acesta va fi mar copt dupa care trecem la cel crud si mult mai tarziu la banana
- La 4 luni si doua saptamani introducem [rood]supa de legume + piureul de legume[rood]
- La 5 luni branza de vaci;


Alexa, eu zic sa mai ceri o parere legat de diverisficare! nu se introduce supa/pireul de legume pana nu i-ai introdus intai pe rand toate legumele din care faci supa/pireul de legume! Daca are o alergie la ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Crestinare frumoasa celor care au azi botezul si bulgarasilor sarbatoriti!

Mihaela, imi pare foarte rau de verisoara ta! Multa putere si credinta in doamne doamne!

Mergi la inceput