Strengari de Martie - Aprilie - 55 Bravo JD, titi!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

AM PUS SI NOI CATEVA POZICI PE PICASA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

La multe lunite Natalia!
La multe lunite Maria!
La multe lunite Eduard Emanuel!
La multe lunite Victor Gabriel!

J.D. asteptam vesti de la tine, pup.
Ronina imi pare rau ca n-ati scapat inca de fier dar ma bucur ca stati mai bine la partea cu vomitatul. Poate incet incet scapati.


Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Dara, nu am gasit creme de protectie solara cu oxid de zinc. Doar creme pentru iritatii de fundulet. Este ok si dioxidul de titan (m-am interesat - desi nu este la fel de eficient impotriva UVA), atata timp cat nu este sub forma de nanoparticule care se absorb in piele. Dezavantajul dioxidului de titan in forma normala este ca lasa urme albe pe piele si cred ca si oxidul de zinc - la fel. Am vazut ca toate cremele pentru copii (mai sigure, gen bio) de protectie solara au dioxid de titan. Probabil si Klorane la fel. Dar atentie sa nu fie nano. Oxidul de zinc este totusi cel mai eficient, are cel mai larg spectru, protejeaza impotriva UVA si UVB si este ok pentru pielea copiilor (dioxidul de titan doar impotriva UVA1 si UVB). Poate se poate adauga la crema...

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Ce de copilasi se sarbatoresc azi!!!

Andi, Natalia iti spune "La multi ani!" si iti transmite s-o inviti si pe ea in vizita la tine :P De asemenea, le transmite si Mariei, lui Edi si lui Victor sa creasca mari, chiar daca acum sunt mai mititei decat ea si decat Andi


Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Buna fetele!

Anca eu am renuntat la cremele de fundulet care contin oxid de zinc deoarece mi se parea ca-i usuca pielea, de aia intrebam. Si da, ramane alb de la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

http://www.norocel.ro/produs/1038/badger--crema-protectie-solara-spf-30.html

Badger Badger – lotiune de corp si fata, SPF 30.
• Contine 20% oxid de zinc
• Extractele de plante – frunze de rozmarin – jojoba, ulei de masline, cacao si untul de shea sunt prezinta risc redus spre minim de alergii sau iritatii.

muah!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monna3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aredwynn

Ce de copilasi se sarbatoresc azi!!!

Andi, Natalia iti spune "La multi ani!" si iti transmite s-o inviti si pe ea in vizita la tine :P De asemenea, le transmite si Mariei, lui Edi si lui Victor sa creasca mari, chiar daca acum sunt mai mititei decat ea si decat Andi


Anca, mamica Nataliei


Multumim Natalia, sigur ca te asteptam la noi in vizita. Pup

Monica, mami fericita de Cezar-Andrei (04.03.2012)

Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kovacsc spune:

Am mai fost si noi astazi la un control cu fetita si are deja 4200 gr, abia luni face o luna. Daca as fi avut vreo indoiala ca nu am lapte suficient sau hranitor acum mi-ar fi trecut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Multumiri, Sovi!

Stiti ceva de picaturile Alinan anticolici? Sunt ok? Parca au compozitie diferita de a ceaiului Alinan.


mamica de minune Miruna Sanziana (02.04.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aredwynn spune:

Ioana, incerc sa vad daca usuca pielea.
Corina, gasisem si eu crema asta, dar nu la noi Chiar citisem undeva ca e cea mai tare. Totusi, e cam scumputa... Ai crema asta? Lasa urme albe?

Anca, mamica Nataliei

Mergi la inceput