Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

am intrat sa va salut si vad ca s-au tulburat apele pe aici, ma rog... nu are sens sa comentez. nici la sfaturi sau pareri nu ma mai bag ca se interpreteaza total aiurea.
discutam de pampersi si rochite mai bine si ne complimentam reciproc

Michelle multumesc

Dana tu nu m-ai auzit pe mine bocind ca al meu avea 1800 la 30 de saptamini??? asta e, sa vedem pe unde-l scot testul de glucoza poti sa-l faci oricind. de chestia cu eco nu stiu sa fie vreo problema, insa mie personal pozele 4D mi s-au parut intotdeauna super creepy.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

biribu... stii si tu cum e spatiul virtual ... uneori una spui si alta se intelege... nu inseamana chiar ca e rea vointa de nici o parte

asa ca te rog, sa nu te abtii de la sfaturi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Neuronul gravid si-a amintit.
Daconst, sunt sigura ca e in regula greutatea bebelului tau.
Nici mie nu imi plac imaginile 4D, dar parca la bebele meu au fost mai usor de "inghitit". Cred ca ma transform deja in cioara care isi vede puiul frumos.
Ada, credeam ca am luat-o razna cu tocurile si doar mi s-a parut ca nu ma umflu.
Carmen, si eu sunt tot pe tocuri de muulti ani. Nu aveam nimic fara toc in dotare cand am ramas gravida. Acum prin magazinele de pantofi ma uit la rafturi pe care inainte le ignoram complet...balerini, adidasi.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna gagici.
Ada, nu te las sa te mai plangi de barfitori pana nu vii o zi la mine la serviciu sa vezi dezastru acolo! Si au acum boala pe mine!

Legat de pantofi, eu deja de la 1 mai, am constatat ca nu mai intru nici in balerinii mei comozi. Noroc ca am niste sandale tip slap si alea imi incap cat de cat cu picioru juma de cm pe dinafara..

Si sa dau raportul: Am fost ieri la morfofetala de 23 de sapt si bebe Ana are 500 gr,ne-a facut cu manutza. Din pacate se pare ca am IR crescute pe arterele uterine, mai ales pe aia dreapta si acum trebuie sa ajung din nou la hematologie sa vedem cum imi schimba tratamentul cu Clexane...

Sunt cam speriata ca biometric fetitza e cu 4 zile in urma ...

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Biribu, nu fi supi. Eu abia astept p#259;reri de la voi. Mai bine zi-mi si mie ce se intampla dc apar anticorpi rh?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ioana, cred ca ai dreptate cu barfitorii.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Buna diminea#539;a! Dac#259; vre#539;i cafea, eu va invit. Iar , am avut insomnii.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Ada iti tin companie. Si eu m-am trezit la 3 si am adormit abia la 6.45. La 7 a sunat ceasul sotului si m-am trezit si eu. Mi-e un somn acum de nu mai pot.
Noroc ca in timpul insomniei mi-a tinut de urat motanul, care a stat tot timpul ghemuit langa mine cu o labuta pe burta exact in locul in care lovea bebelusul.

Am visat ca mancam ciocolata asa ca astept sa se faca o ora decenta si sa ma duc sa imi cumpar.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Zizou nu-mi aminti ca eu numai asa sunt de nopti intregi si as dormi dimineata.Parca as manca si eu o ciocolota.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

zizou, este ok concediul dat pe o luna intreaga de catre ginecolog. l-a vizat aseara dr de familie iar dimineata a mers sotul sa mi-l duca la hr.
(in caz ça ai nevoie sa stii: codul de diagnostic pus este 745)
daca tot ai zis de ciocolata, l-am rugat pe sot sa imi ia prajituri .
f tare faza cu motanul care pune labuta unde misca bb.

fetelor care va pricepeti: am aflat ca am 16 zile de concediu de odihna anul asta si ca trebuie luate pana intru in prenatal, ca altfel le pierd (ma rog, se reporteaza pt cand ma voi intoarce la lucru, ceea ce e f f departe). stiti cumva daca este ok sa intru in prenatal intr-o zi de joi, de ex, spre finele unei luni? sau este vreo regula de genul ca prenatalul trebuie luat cu data de 1?
parca citisem demult ca unele fete isi lasa toate cele 126 de zile de pre/post natal pt dupa nastere. mai e oare posibila si varianta asta?
multumesc anticipat.

Mergi la inceput