Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxypuy

sunt happy insa k am gasit restaurant pt botez si mi-au facut o oferta f buna la meniu o sa stabilesc o intalnire cu ei zilele urmatoare si apoi sa vb si la biserica.

Roxy
27+

Poti sa-mi dai mai multe amanunte in legatura cu pret meniu , cu bautura lor sau o aduci tu , unde este restaurantul , s.a.m.d
Daca vrei poti sa-mi trimiti PM
Multumesc

29+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Roxy te felicit pt curajul de a naste natural. Glucoza am cumparat-o de la farmacie, a fost cativa lei. Eu sunt ok si cu miercuri, dar as prefera joi. Avem pe unde sa ne parcam in zona?

In legatura cu zilele de CO, de obicei se iau zilele cuvenite pentru anul in curs. Nu prea e ok sa le luati si pd cele de pe anul viitor. Pe de alta parte, ca si mod de calcul, nu toti angajatorii accepta si considera cuvenite zile de CO pentru perioadele de medical, cu atat mai mult pentru cele 126 de zile, intrucat ele se acorda de obicei proportional cu timpul lucrat. Exista, totusi, o circulara europeana care mentioneaza ca acest concediu se acorda si pt zilele de medical. Ar fi bine sa confirmati cu hr-ul care este nr de zile de CO la care aveti dreptul pt a nu avea surprize.

Ioana, nu exista asa ceva, colega ta de la hr nu stie ce spune. Este total ilegal. Legea este foarte clara in aceasta privinta. Se poate lua tot concediul incepand cu ziua nasterii.

31 sapt + Patrick Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna seara!
Of, ca nu apuc sa citesc si sa scriu atat cat as vrea.
Am fost azi la control. Bebelina, calendaristic are 29 saptamani, dupa masuratori, 27s si 5 zile. Greutate 1.173grame.
Mie mi s-a parut cam micuta la varsta asta insa doctorul mi-a zis sa nu imi fac griji, totul este in regula, colul inchis.
La controlul trecut, era cu capul in jos, azi era ca capul in sus. Oricum nu conteaza, tot cezariana va fi.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, acum am venit din ora#537;. Sunt rupta. Fleur merci mult ptr. Sfaturi. Bravo Ramo, bravo ptr. Bebelina. Si eu pot tot joi.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Va servesc cu o cafea fierbinte sau orice altceva doriti voi.
Eu m-am trezit sa imi conduc sotul dupa o noapte in care am dormit doar cateva ore.
Sper ca la ora asta voi sunteti in lumea viselor.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Daca tot bantui pe aici la ore din astea m-am uitat si eu la poze.
Mai fetelor, sunteti niste frumoase toate. Numai burtici dragute.
Aruba, foarte draguta rochita albastra.
Ada, tu parca nici nu esti graviduta, atat esti de slabuta.
Toate aratati fantastic.
Mie mi-a plecat sotul cu card reader cu tot si nu pot descarca pozele desi am promis ca pun. Pana nasc poate apuc si eu sa incarc cateva poze.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ned spune:

Neatza fetele! Dar ce ati mai scris. Am reusit sa citesc tot.
Ati auzit de noua banca publica de la fundeni? Sincer ma bate gandul, dar nu am reusit sa vorbesc cu nimeni de acolo, se pare ca inca nu avem legislatie finalizata.

Fetele, voi unde va puneti poze? As vrea si eu un user si parola...pe pm


27+
mutatia MTHFR 677 C>T si 1298 A>C heterozigota.
mutatia PAI-I -675 4G homozigota.
2 sarcini oprite din evolutie la 6-7 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Neatza burtici!

Weekendu asta si eu sunt home alone, sotu e plecat intr-o delegatie, deci, Muraturica, ne tinem de urat una alteia.

Am fost ieri la morfologie de 29 saptamani, aici in Iasi.
Cel mai imbucurator e ca regurgitarea nu se mai sesizeaza. Inima e dezvoltata normal si vasele care ar fi avut risc sa fie afectate is ok.
Artera subclaviculara dr inca pune semne de intrebare daca e aberanta sau nu...Cel mai probabil e, dar dr zice ca e doar o deviatie de la normal, nu pune pb functionale. Sper sa fie asa..ca daca citesc pe net...mai bine nu.
In rest, greutate 1387g. E exact la mijlocul percentilei pt varsta asta, deci, Dana , nici o ingrijorare nu ar trebui sa ai.
Bebele e cu capu in jos,cu o circulara larga, pacat ca trebuie sa fac cezariana din cauza miopiei...

Fetelor eu nu am cumparat nimic pentru bebe. Sigur o sa primesc destule de la bebei care au crescut, cel putin la partea de hainute, dar nu stiu cat sa ma bazez pe ele..
Nush daca o fi din cauza superstitiilor sau a spaimelor ce le-am avut, dar cred ca pot incepe sa imi fac liste, nu?



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Statul acasa singura deja imi da idei.
In loc sa stau intinsa sa ma relaxez, eu tot pe scau la laptop si caut chestii pe net.
Noroc ca in curand ma salveaza mama si ma ia cu ea in vizite. Putin stresante ce-i drept (la cineva nu foarte sanatos, dar drag), dar bune si astea.
Asa...eu pana acum nu am prea ascultat muzica de cand sunt gravida. Nu ca nu imi place, dar cum am avut tot alte stresuri...Stiu ca muzica e buna pt bebe si ma gandeam sa va intreb daca voi ascultati ceva anume? Multe site-uri recomanda muzica clasica....imi place si asta, dar oare ce parere ar avea bebe sa asculte si din preferintele muzicale ale mamicii?
Dannette, ma bucur de vestile tale bune. Ne tinem companie intr-adevar, dar tu esti norocoasa ca esti singura doar pe weekend.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Laura, eu vad demuuuult miscarile lui bebe din exterior, inainte de 20 saptamani. E super frumos intr-adevar sa vezi cand da cu putere. Pe mine in schimb ma doare cand nu face miscari bruste, ci se intinde asa, atunci e ciudat.
vreau si eu detalii despre restaurantul de botez

Danett, nici eu nu am cumparat pana acum absolut nimic, dar astept sa intru in concediu peste 2 saptamani si atunci ma apuc. Eu zic sa stai linistita ca bebe e ft bine, din ce te duci la ecografii din aia se mai rezolva cate o neliniste, deci fii mamica increzatoare in puiul ei, si daca ai timp apuca-te sa ii cumperi ce ii trebuie! Bebeii nostri au nevoie ca noi sa avem incredere ca sunt bine, sa le transmitem numai energie pozitiva, orice stres le face rau.



27+

Mergi la inceput