Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,
Eu raportez o zi plictisitoare , am facut niste ciuperci la cuptor cu piept de pui si smantana , foarte bune ...
BB a fost activ azi , m-a lovit la ficati toata ziua
Muraturica, imi pare rau ca ramai iar singura .
Zizou, pisoiul tau este un simpatic si eu pana sa raman insarcinata si pana sa aflu rezultatul testului , pisicul dormea numai pe burta mea , eu il goneam ..el tot acolo se aseza
Fleur , multumesc de espreso a mers la suflet sper sa pot dormi la noapte , azi am cam baut cafea .
Cu discutia pre/post natal nu ma exprim , ca sunt total aeriana si mai bine tac .
Va

29+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Laura, sa iti fie de bine si cafeaua si papica buna ce ai facut-o. Eu am pulpe de pui la frigider, cred ca le fac si eu cu smantana si ciuperci.
Espresso vad ca are efect la tine...il activeaza pe Andrei!
Al meu reactioneaza la lichide reci, apa, lapte, cola ce-o fi. Aseara stateam pe canapea si ma lovea de mi se misca vizibil burta sus in partea stanga. E o senzatie deosebita cand vezi cu ochii tai ca se misca omuletul dinauntrul tau. Acum cand stau la birou, bate in burtica spre dreapta, dar mai finut, parca stie ca lucrez. Cand ma tolanesc acasa, atunci incepe si el distractia ...

In rest, plictiseala si aici. Astept pauza de pranz sa ies pana la farmacie si banca.

31 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fleur ce faci la farmacie? Laura ai f#259;cut numai bunataturi. Muraturica î#539;i tinem noi de urat. Mâine eu am #537;edin#539;a. Trebuie sa fac si curat. De fapt m#259; apucasem dar mi s-a rupt mopul. ASA ca nu mai spal . Mâine o sa cumpar altul. Ar trebui sa spal cu carpa dar parca nu am chef sa stau aplecata. Oricum sunt zombie de somn. Nici nu #537;tiu ce sa iau ptr. Insomnii.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ada te astept la ciuperci ... vb cu medicul tau si vezi daca iti poate recomanda ceva pt insomnii, poate ai voie sa ei o jumatate de diazepam , am auzit fete care iau , acum eu stiu daca o fi bine , nenea doctorul stie


29+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Ca_Mila , Dannett foarte frumoase pozele , ce au mai crescut burtcileeee , uite asa trece timpul
O sa pun si eu poze ca tot merg la nunta , poate asa mai reusesc sa fac si eu cateva poze cu burtica .
Sunteti toate frumoase

29+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarev

Fleur ce faci la farmacie? Laura ai f#259;cut numai bunataturi. Muraturica î#539;i tinem noi de urat. Mâine eu am #537;edin#539;a. Trebuie sa fac si curat. De fapt m#259; apucasem dar mi s-a rupt mopul. ASA ca nu mai spal . Mâine o sa cumpar altul. Ar trebui sa spal cu carpa dar parca nu am chef sa stau aplecata. Oricum sunt zombie de somn. Nici nu #537;tiu ce sa iau ptr. Insomnii.

Ada


Ma duc sa schimb un tensiometru ce l-am cumparat si l-am verificat la clinica, arata cu 10 unitati in plus .

Ada linisteste-te si tu, doar n-o sa te intinzi cu burta pe podea sa speli acuma, frumos ti-ar sta d-na notar...
Pentru insomnie: un laptic caldut, o atmosfera linistita in dormitor fara prea multi factori excitanti , sau o plimbare inainte de culcare, sa nu papi prea mult seara tarziu (la mai putin de o ora inainte de somn)si nici sa bei prea multe lichide ca sa te trezesti pt baie de n ori.
Zic si eu din teorie ca practic nu fac asa, dar niciodata nu stiu cand ma va pocni insomnia. Eu ma duc in fiecare seara la culcare f f obosita, dar dupa prima trezire-pipi nu stiu niciodata cand mai adorm. cateodata da, cateodata nu. azi noapte am dormit f bine de ex. desi m-am trezit pt baie cam din ora-n ora...

31 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Michelle ,scuza-ma pozele tale nu le vazusem , a crescut burtica considerabil .

29+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Fetele azi am fost la medicul de familie si mi-a spus ca intre saptamanile 30-32 trebuie sa fac vaccinare VTA prima doza si la 4 saptamani dupa trebuie sa fac a 2 a doza, voi stiti de acest vaccin, v-a recomandat medicul ? eu sunt in ceata nu stiu ce sa fac, pentru ca mi-a spus sa-l intreb si pe doctorul meu ginecolog daca este de acort

26+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

hello burticoase raportez inca o zi in care am stat peste program am mai multe task-uri k niciodata curg mailurile de la sefa mea
sunt happy insa k am gasit restaurant pt botez si mi-au facut o oferta f buna la meniu o sa stabilesc o intalnire cu ei zilele urmatoare si apoi sa vb si la biserica.
aruba - ai grija cu zilele de CO pt k am intrebat la HR la mine si avem dreptul la un nr de zile proportional cu lunile lucrate atat pe 2012 cat si pe 2013 (adica nu avem cate 23, ci doar pt lunile cat lucram efectiv+prenatalul/postnatalul, iar CIC se considera perioada inactiva si nu avem dreptul la CO pt lunile respective pt k e contractul de munca suspendat). eu mi-am calculat deja si as avea vreo 18 zile pt anul asta si probabil vreo 12 pe anul viitor.
carmen - stiu k e seful centrului MMF dr meu eu mi-am dorit f tare sa ajung la el pt k avea referinte f bune pe parte de probl de fertilitate si endometrioza si era exact ce aveam nevoie. si eu am card business la ei, dar am vazut k mi-a completat dr o cerere de analize contra cost si de aici am dedus ca va trebui sa platesc ceva...glucoza ai luat-o de la ei sau din afara? eu vreau sa ma duc luni dimi. eu am optat pt nasterea naturala si sper sa-mi ajute Dumnezeu sa reusesc
zizou - tare pisu tau si pe mine ma uimeste pufuletzul meu cateodata - tot timpul vine langa mine cand ma simt rau si parca incearca sa-mi usureze suferinta, se intinde langa mine, cand aveam probleme cu chisturile se tot aseza in dreptul burticii si se lipea de mine...il iubesc ce sa mai!
mai fetelor, sper sa nu mi se umfle si mie picioarele deocamdata Slava Domnului incap in toate perechile de pantofi/balerini, nu simt nici o modificare...parca sa zic ca putin mi s-au umflat degetele la maini k simt la inele dar nu tare...
daca vreti, haideti sa stabilim o zi saptamana viitoare, dupa amiaza in jur de 4-5 si sa ne vedem la cafenea miercuri, joi...ziceti cand puteti fiecare si vedem cum ne sincronizam. numai sa stiu din timp ca sa rezerv masa


Roxy
27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna fetelor
Eu ma uit la baiatul asta care rezolva cuburi rubice de la romanii au talent. Este fabulos!

Aruba, ai grija ca am auzit de cazuri in care daca iti lasi tot concediul de 126 de zile dupa nastere, cica se poate sa ai surpriza sa nu mai poti ;lua decat jumatate din el. E o aberatie dar mi-a spus fata de la noi de la hr

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput