Pufuleti iubiti de Ianuarie-Februarie 2010 ! (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Am auzit ca in Romania sunt niste temperaturi f ridicate pt vremea asta, aici de 3 saptamani e numai ploaie,vant,furtuna ....nici cum nu e bine visez la vreme frumoasa ...


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity

Am auzit ca in Romania sunt niste temperaturi f ridicate pt vremea asta, aici de 3 saptamani e numai ploaie,vant,furtuna ....nici cum nu e bine visez la vreme frumoasa ...


Simply,mami de fetita frumusica




Azi dimineata la ora 9, termometrul de exterior de la masina arata 25 grade Celsius.
Mie imi place, m-am saturat de frig si haine groase.

Weekend placut si linistit va doresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Astazi am auzit-o pe Ariana spunand "ao,e faci? " nu pot sa cred ce sentiment poate sa iti dea fiecare etapa


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citisem in capitolul trecut ca v-ati speriat de caini, Ruxita si Atlantiq parca.. eu am luat un www.atlantic-shop.ro/98,aparat-cu-ultrasunete-impotriva-cainilor-agresivi.html" target="_blank"> aparat de gonit cainii cu ultrasunete si am observat ca functioneaza la majoritatea maidanezilor... nu prea au reactionat aia mai batrani care probabil sunt mai surzi si nici cei de rasa (dresati, cu stapan) .. dar nu de astia mi-era frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

BF sanatate mamei tale


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Citisem in capitolul trecut ca v-ati speriat de caini, Ruxita si Atlantiq parca.. eu am luat un www.atlantic-shop.ro/98,aparat-cu-ultrasunete-impotriva-cainilor-agresivi.html" target="_blank"> aparat de gonit cainii cu ultrasunete si am observat ca functioneaza la majoritatea maidanezilor... nu prea au reactionat aia mai batrani care probabil sunt mai surzi si nici cei de rasa (dresati, cu stapan) .. dar nu de astia mi-era frica.


Mami de kinderi tazmanieni



mai sa fie... atlantique, tre sa ne echipam corespunzator cu diverse... bastoane, sprayuri paralizante, flinte si alte... sau e cumva magazinul tau si ne dai cu discount?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

cafeaua e gata...m-am trezit devreme sa o savurez...

ce bine e acasa...am dormit cu Dragos si iubitu numai in mine s-a bagat..cum ma trageam mai intr-o parte cum hop si el pe mine..sunt anchilozata dar fericita

am totusi o problema...mi s-a transmis de la cresa ca a devenit foarte agresiv...bate copii, le ia jucariile...si nu asculta...degeaba au incercat cu time out..cred ca si tipat la el...habar nu am cum sa il aduc la liniste...simt asa ca am situatia scapata de sub control...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Buna fetelor!

Noi iar am avut o zi busy azi, montat AC, strans cu orele dupa meseriasi.

Simply ce draguta Ariana, asa mult ma bucur si eu cand mai spune Mara cate un cuvant nou sau cand vad ca invata ceva nou, sunt. Ma gandeam zilele trecute ca imediat invata sa si vorbeasca si gata...dupa care mi-am dat seama ca o sa ne surprinda mereu cu cate ceva nou. Sunt minunatii pufii nostri, cei mai minunati!




Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Mirela iti dau dreptate ca avem cei mai minunati copii.Odihna placuta, ca banuiesc ca la ora asta va odihniti nu mai trebaluiti

Alexa sper sa gasiti o solutie potrivita pt amandoi

Noi aseara ne-am uitat linistiti(premiera la noi) la un film de 1.30 min si Ariana s-a jucat in camera,dupa film am avut de strans vreo 40 min dupa ea(daduse lenjeria de la patutul ei pe jos, a probat haine, a sters oglinda cu servetele umede etc... ) fiecare s-a simtit bine in felul lui

O seara linistita


Simply,mami de fetita frumusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Neatza!

matinala pt ca mers la curs... v-as servi cu o cafelutza cu lapte, dar la ce vant bantuie pe aici, sigur se usca in cana nebauta...

si sa-i povestesc lui simply ce cursuri meseriase fac eu!

ieri am facut managementul vanzarilor... fereastra lui JOHARi (cu zone deschise, eu vad si ei vad, zona ascunsa, eu vad si ceilalti nu vad asta la mine, zona oarba, altii vad la mine ceea ce eu nu vad si Zona de potential cu nici eu nici ceilalti nu vad nimic la mine, dar exista in mine un potential latent pe care il pot releva in conditiile in care imi depasesc limitele)...
modelul comunicational (4 tipuri Lider, Actor, Prieten si Meticulos), am zis ca fac un scan si-mi testez toti cunoscutii... foarte interesant e ca in facultate eram zigzag si am gasit corespondente intre zigzag si Actor si cica nu se prea schimba, asta esti pe viata!

despre profilul vanzatorului (interes mai mic mai mare pentru client, interes mai mic sau mai mare pt afacere), ideal si/si... (eu fiind interes mare pt client si mic pentru vanzare)...

despre microexpresii... limbaj non-verbal si paraverbal... a se urmari cu interes filmul "Lie to me"! si multe carti despre programare neurolingvistica si limbaj non-verbal...

si nu in ultimul rand vanzarea pe beneficii!!! (CAB - caracteristici, avantaje si beneficii)...

poate pentru altii n-au fost lucruri noi, insa pt mine au fost... ceva cu siguranta s-a schimbat in mine (abordari, presetari, pregatire)... eu zic ca sunt mai increzatoare! (in privinta vanzarilor)


sa nu uit si de pici... ieri l-am tuns , am inceput cu aparatul... a murit la jumatatea capului... am continuat cu foarfeca, dar fara sa am un pieptene... deci azi trebuie dus copilul musai la coafor!
si asa i-au cazut cretii minunati, pe care o sa-i deplang mereu!!!

Mergi la inceput