Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza fetelor!

Hai Titi!!!

Se lasa cu bebe ziua barbatului ! Uraaaaa !
Deea eu zic ca e f bine ca te altoieste bebe, ca e mai rau sa fie ca la mine lenes, eu fac atac de panica ca nu vrea sa se miste destul.
Am luat aseara niste Cola ca am musafiri pe seara, ma apuc sa beau sa se trezeasca si lenesul meu.
Fug la smotru!
toata trupa de burtici, mamici si bebei!

Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Asa Titi! Si eu cred ca nasti.
Suna bine 05.05 si mai e si ziua barbatului. Nebunica mea e programata de ziua comunismului.
La mine in burtica e iar razboi. Ieri am fost la control si cica toate bune si frumoase, bebita cu caputul f jos in continuare si cand ma uit pe foaia de observatie scria ca am colul deschis. Cred ca nu mi-a zis ca ma stie prea speriata de bombe.
Si mie mi-a ajuns sa stau in pat. Nu mai suport. Cand era asa urat afara parca nu eram asa disperata, dar acum...mai am si o terasa fix in fata balconului si toata lumea e pe-afara. Mai e si parcul la jumatate de statie si vad multi parinti cu copii la plimbarica si eu....

Alina cu bebelusa 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Hai TITI, hai bebe Aaron !!!!!!!!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana85 spune:

Buna dimineata burticutelor si mamicutelor!

Am doar cateva minute si vin cu o problema. Suntem relativ ok, eu destul de revenita dar cu probleme destul de mari cu sanii. Am lapte prea mult, Mirciulica e mancacios dar lenes pentru ca nemernicele alea l-au invatat cu sticla, asa ca scot cu pompa si ii dau cu sticla. Asta pana vine acasa (cel tarziu maine) si ne facem noi programul nostru si regulile noastre. Dar sanii sunt prea plini, unul e pe jumatate piatra, celalalt doar pe sfert si unul din sfarcuri e ca un mutant: e aproape dublu ca si diametru, tare ca piatra si ma doare de mor cand incep sa scot din el. Cred ca l-am nenorocit ieri la ultimul muls. Aveti ceva sfaturi? Mai ales pentru sfarc, ca e cea maimare problema - din cauza lui nu supoert sa scot laptele. Am incercat tot ce am stiut fara succes. A, si sunt si fierbinti.

Diana 38+ cu Mirciulica

AMR 1+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

HAI ,TITIIIII!DOAMNE AJUTA SA FIE O NASTERE USOARA!HAI BEBEEEEEE!
Azi a fost si la noi parintele si ne-a citit molifta si ne-a dat binecuvantarea sa-l strigam pe bebe pe nume,pana-l va primi de drept la botez.Abia astept sa iesim si noi la o plimbarica.Am benganit in casa o saptamana(care de fapt sunt doua ,ca nici ultima sapt de sarcina n-am fost f plimbareata...stiti voi maio bine de ce).
Un WEEKEND LINISTIT si ZEN va doresc!


Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Deci clar mi sa rupt apa. De atunci a mai curs mult si am avut contractii. Dar din pacate acum sau oprit. Oricum eu ma duc la spital si acolo o sa decida ce vor face cu mine.Asteapta sau imi pun perfuzii.
Asa ca fetelor nu mai pot intra azi pe net, dar o sa va anunt cand o sa nasc. Va pup pe toate.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Diana, bine ai revenit! Cu sfarcul nush ce sa zic, dar pt sanii durerosi continua cu mulsul, comprese cu apa rece intre alaptat/muls si caldute inainte. Daca zici ca la sanul cu pricina nu suporti pompa, incearca sa scoti manual, masand dinspre exteriorul sanului spre sfarc (cumva in linie, nush exact cum sa-ti explic)..Doare infiorator, dar ajuta. In ultima instanta, daca nu functioneaza nik, roaga-l pe sot sa te ajute la desfundat..adica sa traga de cateva ori din san/sani ca sa scapi de pietroaie..nu e prea placut pt el, dar ajuta enorm ( noi am utilizat un prezervativ ca sa nu ii vina lapticul in gura ). Actioneaza repede ca sa nu se agraveze situatia si sa ajungi cumva la mastita. Pup fata si bebe mic si dulce!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addya_21 spune:

BAFTA MULTA TITISOR!
SA AI O NASTERE USOARA!
SA AI GRIJA DE TINE SI DE PUIUTUL MIC !!!


ASTEPTAM VESTI BUNE DE LA TINE!!!

andreea 34+fetita] KARINNA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

DIANA,welcome back!Imi pare rau ca debutezi cu dureri.Eu am facut cum a descris si Mamita si mi-a fost bine intr-o singura zi.Si Lucas era nervos in ziua aia ,ca erau tziztzi atat de tari ca nu se putea prinde de ele.Masajul sanului trebuie facut radiar ,nu circular,asta incearca sa explice Cori(in raze ,de la baza sanului spre sfarc).Cel mai bun desfundator ramane tot bebe(eventual poate ai nevoie de protectii de sfarcuri daca ai dureri mari sau rani)Iar cu pompa nu exagera,ca hiperstimulezi si nici asa nu-i bun.Si nu uita sa te dai cu un garmastan,un bepanthen ceva.Pup mamica tzatzoasa si puiu inimos!
MAMITA,iar mi-ai adus aminte de suptu cu prezervativ.Cum e bebe,chiar a coborat?

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Bine ai revenit Diana, mama de inimos
Imi pare rau ca ai probleme cu titi, sper sa se rezolve curand, sa veniti acasa cu bine si sa ne trimiti poze cu puiul tau.

Fetelor, am nevoie de parerea voastra. V-am mai povestit ca am probleme cu alegerea prenumelui, in general ma hotarasc greu si nici sotul meu nu e departe (plus asocierile lui ).
Oscilez intre 2 prenume Victor sau Eduard. Iar la al 2 lea prenume oscilez intre Andrei sau Gabriel. Hai ca la primul prenume e cum e, dar la al doilea e problema mare. Imi place mai mult Andrei decat Gabriel, dar numele meu este Andreea si numele sotului Andrei. Ma gandesc ca daca-i punem si miscatorului Andrei fuge toata lumea de noi de Sf. Andrei , ori poate exageram cu atata Andrei in familie, sau poate ar trebui sa aibe propria sarbatoare de nume...

Multumesc anticipat pentru pareri

Deea 34+ cu fara nume

Mergi la inceput