Clubul "babelor" FIV-oase 32

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

lara,ma bucur ca v-a placut muschiuletul.
eu il fac sa-l papam mai des ca pe un mezel dimineata.
ca mezeluri nu mai cumparam de o bucata buna de vreme.
si personal consider ca un muschiulet d-ala subtire de porc,bine degresat si facut la cuptor e mai bun decat un pui hormonat din comert.
cand am chef si disponibilitate cum il scot din cuptor il tavalesc prin ierburi aromatice si il las asa cu crusta.

ma duc sa-mi intind rufele si sa mai bag 2 ture.
trag si un dush rapid si ma labartez in pat ca maiane iar o iau de coada de dimineata pana seara.

va doresc o seara frumoasa.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

sami, da, da, da..exact asa facem si noi..nu (mai) cumparam mezeluri de ani de zile si e foarte mishto asa..si friptura de curcan, de exemplu, papam si rece, feliata ultra-subtire, pentru turkey sandwich
o zi usoara maine
p.s.: de maine, la noi cica ploua, cu tunete & fulgere


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Seara buna dragelor
Am fost la tae-bo sunt f mandra de mine, desi ma dor toate..
Eu visez sa fiu o gravida in forma, sa port rochite, colanti sper sa nu mAa trezesc cu picioarele umflate , cu nasu mare si borcanat, lata in talie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

seara buna
aadina cum e?
cris?
referitor la mancare...ciorba radauteana in meniul de astazi eu mi-s cu alcalinele
ady eu visez ca atunci cand voi fi insarcinata in sfarsit sa port haine colorate si vesele
in general eu merg pe uni la vestimentatie...inchis daca se poate...
lara am senzatia sincer din ce descrii ca nu stii deloc sa gatesti
dar nu-i bai...important e ca gatesti retete noi, faine si gustoase
si nici nu este important...dar imi place sa te shicanez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Ari bine ai revenit !

Ana, multa sanatate canaritei, sa gasesti un medic bun si priceput ( mi-a trecut acum prin cap ca uite ce ne dorim si noua ... are si ea nevoie saracuta )

Despre costuri la Istanbul, depinde foarte mult cum a zis Lara, de cat stai (a explicat ea f bine) dar cum a zis si Lore, trebuie sa ai 5000 in total dupa tine. Fiv in sine si meds la ei nu costa deloc mult, dar pt cazare si avion mai trebuie bani si mancare ... dar la mancare depinde unde mananci si cu 30-40 lire /zi/cuplu, eu nu am facut foamea :)

--------------
MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot
8+
Multumesc Doamne !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

neata fetelor

o zi minunata va doresc.

adriana,mie tae-bo nu-mi place.
si ma visez doar graviduta...nu am alte pretentii...poa' sa mi se umfle,ingroase,lateasca orice...numai bebe din burta sa fie bine...ca apoi intru eu in RK






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira visez si eu, nu se pune problema sa mai am si pretentii acum dupa atita amar de vreme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neatza

huh, ce mi-au vazut ochisorii de dimi? sicane, sicane deci, sabi..aha..adek, de unde ai tras concluzia asta? ca nu-s traditionalista? pai, chiar nu-s nu gatesc si nu mananc mancare traditionala (de-a noastra), o gasesc grea, grasa, nesanatoasa, me not likey..ma lupt cu soacra-mea si cu maman, sa nu prajeasca totul in ulei (de floarea soarelui) -> snitzel, chiftelute, carne, etc.. sa nu faca tocanitze si sosuri pe baza de faina alba, ca nu le mananca nimeni (brrrr), in general tot ce e gras e bleah (slanina, carnati, no way)..nu mananc si n-am mancat ever prajituri "de casa" cu creme colorate de unt (jeez, ma iau frisoanele), nu mananc zahar, ulei prajit (cel mult, olive oil prajit), gris, mamaliga, dulceata/gem (nu mancam nici mica fiind) si-n general nu-mi place mancarea grea si "bine" gatita (prajita, fiarta, procesata in fel si chip)..deci, in sensul asta vorbind, as zice ca ai dreptate
(mey, ati vazut proba de "mancare ardeleneasca" de la Masterchef?? moah, absolut horror..zau, mi-a fost mila de Chefi, ca au trebuit sa guste, am rezonat intru totul)

si acum likey, likey: orice mediteranean (italian, greek, cipriot, spanish, french), salate (verde, rucola, baby spinach), peste (somon, ton, pastrav), veggies la greu, carne slaba (curcan, pui, muschiulet, cotlet, vita), low carbs (integrale), oriental (sirian, libanez) si japonez..dulciuri: ciocolata neagra (in orice forma), inghetata, clatite..
btw, mi-am luat pancake pan ceramic de la Delimano (Topshop) pt ca-mi plac la nebunie clatitele, dar neprajite in ulei..este de vis (am facut inclusiv oua ochiuri aproape de perfectiune, fara strop de ulei)..
duminica, am facut clatite umplute cu sos pesto rosu, piept de pui, rosii uscate, busuioc si oregano..yum pentru varianta dulce, hubby prefera cele cu cioco neagra, banane si inghetata de vanilie..
de dimi am mancat paine integrala multigrain (din aia subtire si umeda) cu sos guacamole, ou fiert si salata verde acum, sorb un grande caffe latte
va doresc o zi insorita



to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

...si eu am facut muschiulet a la samira si a fost fff bun
pup toate babutele




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

o zi buna dragute babute

Mergi la inceput