Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (69)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Giorgia am ramas fara cuvinte...la 17 saptamani? Dar ce s-a intamplat?

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

Adriana am vazut fetele,ce frumoase sunt!!si noi avem casuta dar fara camaruta sa zic asa....se mai acund acolo sa se iubeasca cu hipo si elefantul ,ca avem 2 plusuri imense si acolo le tinem



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar


tocmai mi-ai dat idee unde sa pun cei 2 ursi imensi care acum zac la mine in dormitor - ca la Rebe nu am unde sa ii pun. Yupiiii!

brrr! 17 saptamani! nasol rau rau!

Si eu am scotocit prin hainutele puse la pastrare si am gasit cateva care inca ii vin, multe din rochite ii vin si anul asta. Imi mai trebuie body-uri cu maneca scurta si gata. A! Si sandalute.

Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si Natalia Ioana - 06.02.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:


Va pup, fete dragi si frumoase!

Imi cer scuze pt absenta, dar zau ca n-am avut timp nici sa respir. Intre serviciu, musafiri, nici timp de dormit ca omul nu am avut. Vichisorul meu frumos se trezeste in continuare noaptea. Dar de cand am inceput munca are momente cand refuza sa ma asez langa el. Se da jos ca disperatul, se tranteste, vrea la tati. Ma bucur ca vrea si cu tati (inainte era invers) dar ma doare sufletul ca ma respinge . Cu toate astea, daca ajung inaintea mea acasa, se lasa cu urlete muuulte. De mine intreaba prima data.
S-a obisnuit cu plecatul la bunica, dar la ora 17 deja face ture langa usa.
Crizele lui s-au inmultit si sunt muult mai agresive, dar incercam sa ne pastram calmul, desi e destul de greu .

Nu stiu daca v-am mai povestit, dupa episodul de febra, coprocultura a iesit negativa, dar la coproparazitologic au iesit chisti de giardia . Se explica si scaunul lui prost din ultima vreme..
Facem tratament de lunga durata cu hoemopate (e o schema mai complicata) si probiotice pt o luna.
Puiutz, stiu ca te-ai saturat de probiotice, dar uita-te putin la astea, www.embreise.ro/remedii-pentru-copii?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=11&category_id=29" target="_blank">Primiflor 7, are f multe bacterii bune..

Revin

Adriana, felicitari puiutei pt prima intoarcere!! Ce fete frumoase am vazut!

Am vazut-o pe Sorina, ce graviduta frumoasa!

Onimir, si eu am batut muulti coclauri in cautarea papucilor atuncati de plodenstein.

Saddie, felicitari pt oferta de job! Succes la negocieri si acomodare rapida!

La multi ani fericiti impreuna, Girorgia!

Si extractul de merisor ajuta colonul.

Iuliana, sanatate muulta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Am retrimis si mesajul de la celalalt capitol.

Imi pare f rau pt pierderea finutei, Giorgia..

Luam si Nikworm, printre celelalte buline homeopate. Sper sa nu trebuiasca sa inlocuim multe tratamente.

Ce distractie la Tg Mures! Suuuper!!

Raul cu caprele si pufuletii .

A fost mai liber azi la serviciu, am recuperat, nu ma mai simt vinovata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

si eu i-am facut vreo 3 ture de nikvorm lui Stefan, desi la coprocultura nu iesea nimic, se plangea rau de mancarimi.

intrebare banala..ce apa beti? de la robinet sau de cumparat? aveti filtre la robinet?

eu in loc sa ma culc am baut juma de bere..si acu ma doare capul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Bumbleeblee pe Vichisor, sa se faca bine cum e la munca? cum te descurci? dar si azi ai lucrat?

Georgia imi pare tare rau de pierderea finutei, dar ce s-a intamplat?

eu am baut un red bull azi in ideea ca invat dar andrei nu a dormit decat pana la 2.30, apoi a marait intr-una, asa ca s-a dus invatatul meu...acum s-au dus afara si la gara sa o aduca pe bunica si eu am dat drumul la AC sa racoresc casa si e abia 1 mai!!!!

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Racusor, am lucrat azi. Mi s-a predat stafeta, am fost pt prima data singura. Nici nu sunt f constienta de tot, am multe fastaceli dar incerc sa trec elegant peste probleme. Incerc sa nu fiu stresata, nu ezit sa cer ajutorul, sunt f prudenta si sper cu fiecare zi sa fiu mai pregatita si mai independenta. F important este ca imi place ceea ce fac. Poate nu sunt conditiile ideale pt a desfasura o astfel de activitate, poate mi-ar fi trebuit un training, un timp real de acomodare, dar asta este, trebuie sa ma descurc cu ce am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tina_80 spune:

Buna seara!

Am fost si noi azi la ferma, am si muncit un pic de diminieata dar dupa am facut un gratar si am avut si ceva invitati. Au fost vreo 7 copii, de la 3 luni la 8 ani. R s a jucat frumusel cu ei, cu mici accidente, cum ar fi: ba arunca cu nisip de facea praf, ba mai lua o palarioara din capul altei fete, a dat si o palma pe spate unei fetitze,....nu stiu ce sa mai fac ca de multe ori raman fara saliva in gura

Duminica si azi l am lasat fara scutec, face pishu pe el, nu are nici o reactie. Azi l am lasat sa stea ud mai mult timp si tot dejeaba. L am pus si la olita, la gard, la trandafiri, la pom, isi ia chiloteii sa si i ridice si dupa 2 min face pe el. Sta ud si nu vad nici un fel de reactie din partea lui.

Voi cum ati facut??? Sau cum credeti ca ar tb sa fac?
Cand ma gandesc ca tb sa merg si in parc cu 3-4 schimburi dupa mine, inclusiv sandale si sosete, mi se ridica parul pe mine

Acum ii place f mult sa impinga masinutza cu care a invatat sa mearga, este un fel de antepremergator. Alearga f mult cu el prin ferma.
Am scos bara de activitati pt un bebe de luni si altul de 11 luni, de cand era R bebe, cand statea pe spate si se juca cu jucariile deasupre lui....la fel a stat vreo 15 min de s a jucat cu ea.

Giorgia, imi pare rau pt fina ta!:(

Bumblebee, multa sanatate lui Vichisor!

Crissy, si mie mi e dor sa mai citesc ce face Bea!

Ochidut, voi cum v ati petrecut de 1 Mai?

Victo, dar ce harnicutza ai mai fost!

Crispro, o pt V sa inceapa sa doarma bine. Cand am citit ca si a revenit cu somnul, ma gandeam ca l lauzi si dupa iar o sa se trezeasca in toiul noptii.

Bamboo, voi ce mai faceti? V ati facut bine?

Puiutz, sanatate lui R! poate sunt caninii

Adriana, frumoase fete mai ai! Mi a placut casutza tare mult!
As lua si eu una si s o pun la ferma ca in casanu mai am locdar R nu sta f mult timp in ea( sunt si la noi in parc)si parca nici n as da atatia bani ca R sa stea tot cu cainii si pisicile in brate.

Noi cand mergem in parc, R merge sa se dea pe topogan (in speranta ca nu va luati de mine, scriu si eu cum imi place ca suna) de vreo 5-6 ori, la groapa cu nisip mai sta vreo 5 min, in leagan tot vreo 5 min si apoi umbla de besmetic dupa jucariile altor copii.

Eu merg in parc cu carutul, cu jucariile de nisip, mingie si broscutza care o plimba pe jos, creta ....si tot dejeaba car atatea dupa mine ca tot ravneste la jucariile copiilor din parc.

Gasca de la Tg Mures ce au facut delfinasii azi?

Mie imi pare rau ca nu organizam MI3 in luna Mai:(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Salut!
Noi am fost azi la un gratar si am stat in soare si caldura cateva ore bune, Stefi a dormit cam 1/2 de ora in masina dar tot la 12 fara un sfert s-a culcat.
Tina, si noi am inceput operatiunea olita, dar n-am sanse prea mari de succes, nu vrea si pace sa stea pe olita. Face pe ea, plange un pic iar data viitoare la fel. Cand o vad ca face fata de pipi/caca o intreb daca vrea la olita si spune f. categoric nu, si in minutul urmator face pe ea. Eu n-am lasat-o fara pampers decat pe acasa deocamdata. Daca intr-o sapt. nu se schimba nimic voi renunta pentru moment si reiau operatiunea peste o luna.

Eu sunt f. trista, pisicuta noastra cea mica a disparut ieri noapte. De cand a adus-o Radu in fiecare noapte a dormit in casa si ziua daca am plecat am lasat-o in casa, dar ieri am scos-o in curte 1/2 de ora pe la 22:30 cat am spalat-o pe Stefi si i-am dat laptele ca altfel statea numai cu ea in brate si cand am terminat n-am mai gasit-o. Din curte nu avea cum sa iasa, am rascolit peste tot, s-a urcat sotu si pe casa s-o caute azi noapte si nu era nicaieri. Tare ma tem ca a confundat-o vreun motan cu un sobolan si-a plecat cu ea in gura. A plans Radu rau dupa ea ieri. Si azi si eu, ca era asa de mica si dragalasa si-o hranisem ca pe un bebe cu seringa, si ma simt si vinovata c-am scos-o afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Bumblebee,of,,saracutul Vichisor,este bulversat ca nu o mai vede pe mami atata timp si fiecare copil reactioneaza diferit ca protest la ce se intampla nou. Cum e la job?paote ai mai scris dar eu nu am citit!
multi

Victo,eu folosesc apa Devian pt ca eticheta imi convine.
Cred ca v-am mai intrebat si nu cred ca am gasit raspunsul,ce parere aveti de apa kangen?si aici pe DC face reclama si pe multe alte site-uri.



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput