Mamici din Grecia (14)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Multumesc, Mamica, de link! Ce m-am enervat!! O porcarie! Cum adica sa te oblige ca altfel nu merge copilul la scoala?
Ce e DTP-ul de care vorbesti? Ala rujeola-oreion-rubeola? Ca pe ala l-am facut, dar m-am speriat de reactia lui N de astazi si n-as mai fi vrut sa-i fac vaccine neimportante (pentru mine).
Deci tu i-ai inscris si fara asta de varsat sau n-am inteles eu bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Nu am mai reusit ieri sa deschid. Nu, nu e ala . La noi directorii au cerut doar DTP ul , uite care e:
www.paidiatros.com/easyconsole.cfm/id/165" target="_blank">aici

deci i-am inscris fara sa aiba antivarsat facut.
Cel de care spui tu (ruj-ob-rub) este MMR si poate avea mai multe denumiri de firma in functie de ce alege pediatrul la care mergi. Nu are insa legatura cu tetanosul deci cu loviturile.
Uite:
.
la pagina 3 toata schema oficiala de vaccinari in Grecia di 2011 . Asta o aveam eu salvata dar nu cred ca in 2012 sa fie ceva schimbat.
Uite-te putin sa te lamuresti cam ce va mai asteapta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Multumesc, Mamica, de informatii!
DTP-ul ala l-a facut (Infanrix ii zicea la al nostru), cred ca prima doza a fost si primul lui vaccin.
Al doilea link al tau nu l-am putut deschide, dar din cate si-a notat pediatrul in carnet, dupa asta de varsat nu mai face nimic pana la 4 ani cand e a n-spea doza de Infanrix. Bine ca scapam!

Restul fetelor pe unde va preumblati?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Am reusit. Mi-a explicat Theophillina intr-un post cum sa ascund linkul si am salvat explicatia dar abia acum am incercat.
Anouk, a doua adresa e de fapt un pdf , nu e exact link, e un tabel pe care il salvasem eu in documente la mine in calc. si cred ca asta e problema.

Noapte buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Buna am revenit
Puncte BUNE:
mincare
spital caruia ii cadea zugraveala dar la aparatura fff mult peste cele de stat din RO
aparatura siemens
curatenie
prima injectie pt montarea cateterului mi a strapuns vena si acul a intrat in carne...ma doare si acum bratul
rezultat ok(sa ma incred in el???)
Nici un bacsis

Puncte mai putin bune:
8 ore de asteptare pina la internare
Tot familionul in vizita... vacarm dormeau noaptea pe scaune sau un pat cu nefericitu
Da am spus bine ..;am fost cazata in salon cu 6 barbati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Vai Carmen, multe auzisem eu pana acum despre spitale insa varianta asta de cazare este chiar noua..
Nu sunt sigura ca a fost o sedere prea placuta dar macar sa fi meritat efortul si rezultatele sa fie spre bine iti doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Mamica 11....poate s o generaliza varianta asta de'cazare' mai stii?
Numai bine tuturor fetelor discrete !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Te pup, Carmaw! N-am mai intrat ca suntem in alergaturi.. vizionam case mai mari, case mai mici..
Cum mai esti? Sa inteleg ca ti-au iesit analizele bune? Ai iesit din spital sau cei 6 tipi din camera sunt super hot?

Noi se pare ca ne-am gasit o casuta minuscula in oras, dar trebuie sa o inchiriem de la 1 iunie cand pleaca actualii chiriasi. Deci chirie la 2 case doua luni. Ce mai, suntem plini de bani!
Puuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui anouk3

Te pup, Carmaw! N-am mai intrat ca suntem in alergaturi.. vizionam case mai mari, case mai mici..
Cum mai esti? Sa inteleg ca ti-au iesit analizele bune? Ai iesit din spital sau cei 6 tipi din camera sunt super hot?

Noi se pare ca ne-am gasit o casuta minuscula in oras, dar trebuie sa o inchiriem de la 1 iunie cand pleaca actualii chiriasi. Deci chirie la 2 case doua luni. Ce mai, suntem plini de bani!
Puuup!

Mamica lu' Nick cel (ato)mic (11.05.2010)


Buna seara fetelor
Buna Anoukutzule
Vai de mama alora din salon!!
Ce hot??
Si erau asa cu tot neamu doar caprele lipseau in vizita caci dealtminteri satul era prezent
Noaptea amaritu trebuia sa suporte nevasta in pat asa printre tot angrenajul de fire ,medicatie
Ce sa zic??
In orice caz era bine pt surori...treceau isi faceau datoria si apoi repede la patuc(nu erau deranjate de nici un bolnav vare daca ii trebuia ceva ...era nevasta sau altcineva aproape)
pup si eu toata gasca risipita
==============================
Succes la case in continuare caci poate rezolvati mai convenabil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Bunaaaa
Noi suntem bine ...crestem...n-am mai intrat pt ca n-avem noutati...pe 11 iunie avem 3D ...si atatica liniste si pace :)
Carmaw stiu ce spui cu sit din spitale asa am vazut si aici in spitalele de stat deci nu-i numai in Creta stai linistita bine c-ai scapat si sa dea Domnul sa fie totul bine sanatate multa!!!
Anouk sper sa gasiti casuta cea mai convenabila din toate pct de vedere...
In alta ordine de idei m-am apucat de organizat hartii pt decl de venit de anul asta...ne ducem sigur la contabil s-o faca pt ca e asa tricky anul asta...vor sa te prinda nici nu stii cu ce numa sa platesti...si de platit sigur o sa platim da macar sa nu ne jupoaie...anul trecut a fost bine am bagat chitantele si ca mai toti am luat ceva inapoi ...anu asta...offf...si platesti mai mult dc ai casa ca se considera tekmirio...scot alte si alte chestii zinic...am auzit o cunostinta careia i-a venit deja ekkataristikoul si are de platit vre0 1700...vai mama....ma ia cu dureri de cap...si cel mai mult ma ia pt ca nu stim ce vom plati...ca impozite in general anul asta...ca tot baga...uffff...voi ce ziceti cum vi se pare?!
Si acum ceva bun...incercat si super-apreciat tort de inghe a lui argiro a iesit suuuuuper http://www.argiro.gr ahhh nu-mi ia linkul ca-i in greaca...dati anazitisi armenobil-tourta!
Puuuup !


20

Mergi la inceput