Mamici din Grecia (14)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Carmaw in fct de site trebuie cautat si citit tot ce e legat de livrare de termeni si conditii/taxe vamale...ce stiu eu e ca medicamentele mai ales cum zici tu ca are nevoie de frigider imi pare rau ca zic dar nu se aduc/trimit tocmai pt ca nu-si asuma nimeni responsabilitatea dc se strica...asta stiu ca o citisem la un moment dat pe amazon...ce sa zic eu nu stiu de unde vrei tu sa cumperi dar dc nu incerci sa ti se aduca pe comanda la farmacie...aici in salonic mi se aduce ce vreau si nu platesc ceva in plus....bine nu e farmacie veterinara dar nu cred ca nu poate cineva sa-ti faca serviciul...
Ioannoula super vestea bravo si bravo ca s-a sch sotul si te sustine!
Mamica11 dap ai dreptate cu etimologia....unde sa ti-o gasesti(dreptatea)?!
Anouk eiii ma bucur c-ai gasit putin timp si-ai intrat
Eu sunt bine cu niste dureri de bazin/pelvis dar activa..nu pot sa stau pe loc...aa si evident ca nu realizez complet ca o sa am un printisor in brate f curand :)
Va pupic!

38

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Moroku iubita,fetele n eata
Nu mai e cazul credsa caut din RO acest medicament.Deci se aduce in RO dar nu in GR.
Am asteptat sa moar ieri toata noaptea....sta pe burtica in pat si de abia ridica caputu
M am mai linistit si eu cu plinsul....dar am un sentiment de CULPA care nu va disparea niciodata
Oricum nu mai iau nici un sufletzel,nici o musca.
Pup Moroku meu
==========================================
Mamica 11 e te admir pe tine din multe privinte!
Anouku bine ca maricei si micuti v ati linistit acuma
Oana.....bravo!!
=======================
Si restul fetelor pupici si o duminica frumoasa!
scuze nu ma pot aduna sa scriu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Neatza fetele!!!! Eu stau cu o cafea in fata, si navighez... Fanu doarme dupa ziua de ieri... :))) Nu-mi vine sa cred ca a crescut asa maaare.. si ii merge gurita aia non-stop, si cum am mai spus, mai mult romana. In rest..toate bune!!! Hai Moro, asteptam sa rastorni carul, Carmaw asteptam vesti bune despre pisicut, Ana, pupici si tie, Alex, Teo, Mamica, Esthera(ne e dor de tine, faceai pagina mai vesela) Lukasnikolas, pe toate va puuup duuulce!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lukasnicolas spune:

LA MULTI ANI FANU!!!!

Scuze pt intarziere acum am vazut ca a impinit printesa 2 ani pe 7.Sa-ti traiasca sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea 100 de ani.Pupam dulce dulce frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Buna dimineata,
La multi ani Fanoula! Sa va traiasca si sa va bucure .
Anouk, imi pare bine ca e totul in regula cu casuta, despre tantrumuri am auzit si eu multe de la alte mamici, partea buna e ca se pare la un moment dat tottusi, trec.Deci, rabdare ..
Prepelite adevarate eu nu am vazut cred niciodata, desi e mai sanatos oul de la ele decat de la gaini totusi cei se se incumeta pe aici pe la noi vad ca nu au decat gaini si rate.
Cu pisicii vad ca toate avem "istoric" si eu si Ionoula si Anouk si Carmen, deci MoRoK peste cativa ani cand va mai creste pustiul iti vine randul la preluat stafeta
Intre timp am vorbit cu vecinii si toti au fost de acord cu sterilizarea, doar sa ma ocup eu de tot. Astazi merg la 12 la veterinarul de aici din zona . (E seful KKE din zona dupa cate mi-a spus sotul razand deci poate imi face reducere daca ii vand cateva ponturi despre cei 15 ani pe care i-am trait eu sub comunism)
Intru insa acum in mailul comun (mamicidingrecia@gmail.com) si pun cateva poze cu matele mici si daca reusesc incarc si un filmulet in care fetele "dreseaza" un alt pui din prima transa , il invata sa nu zgarie si ii explica si ce pedeapsa va avea daca totusi o face si asta sta nemiscat, nu inteleg cum de stau pisicii astia la ele desi ii invart, ii ciupesc, le umbla la gherute etc continuu... Au facut un "film" intreg , pun doar un episod

Edit: filmuletul nu mi-l incarca.
Pozele le-a atasat si din greseala am pus una in plus ce era mai veche in aparat de la Paste ramasa , nu prea merge cu vremea de afara insa nu am mai putut sa o sterg din mail din moment ce l-am trimis deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Multumim fetelor!! si noi va pupam!! Azi am vorbit cu mamaia la telefon si ii zicea Mamaie 2.:))) Ca are 2 ani:)))E o scumpa. La olita facem singure... ieri am intrat la baie si a ramas singura cu tasu, si el o tinea pe canapea langa el,ea ii zicea, tsisa yoyo, el nu stai aici, nu te da jos, ea iar..tsisa mpampa vau yoyo..el nu.. si pana la urma saracuta a facut pe ea. Cand am iesit, cik: mami, nu baba yoyo..:))) adica ca nu a lasat-o tasu la oala.
Azi ne intorceam de la piata si a gasit o mingie de tenis. S-a jucat si eu grabita, am luat-o de mana sa mergem spre casa. A mers ea putin, si s-a pus pe plans sa se intoarca sa lase mingia unde a gasit-o :))). Am copil corect. :))) A luat-o pana la urma, si acasa ii explica lu ta-su ca a gasit mingiuta si mami a luat-o.. facea: mami bala kato baba..:)))
Daca ma apuc sa va povestesc cate face in fiecare zi... nu mai termin de scris. de aceea va las si va pupacesc pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula

Multumim fetelor!! si noi va pupam!! Azi am vorbit cu mamaia la telefon si ii zicea Mamaie 2.:))) Ca are 2 ani:)))E o scumpa. La olita facem singure... ieri am intrat la baie si a ramas singura cu tasu, si el o tinea pe canapea langa el,ea ii zicea, tsisa yoyo, el nu stai aici, nu te da jos, ea iar..tsisa mpampa vau yoyo..el nu.. si pana la urma saracuta a facut pe ea. Cand am iesit, cik: mami, nu baba yoyo..:))) adica ca nu a lasat-o tasu la oala.
Azi ne intorceam de la piata si a gasit o mingie de tenis. S-a jucat si eu grabita, am luat-o de mana sa mergem spre casa. A mers ea putin, si s-a pus pe plans sa se intoarca sa lase mingia unde a gasit-o :))). Am copil corect. :))) A luat-o pana la urma, si acasa ii explica lu ta-su ca a gasit mingiuta si mami a luat-o.. facea: mami bala kato baba..:)))
Daca ma apuc sa va povestesc cate face in fiecare zi... nu mai termin de scris. de aceea va las si va pupacesc pe toate!!!


fanula mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Choupy,Coupylica al mama a murit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Choupy,Coupylica al mama a murit!

Imi pare sincer rau Carmen, chiar imi doream sa aud ca a scapat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula

Citat:
citat din mesajul lui carmaw

Choupy,Coupylica al mama a murit!

Imi pare sincer rau Carmen, chiar imi doream sa aud ca a scapat...

Multumesc frumos de compasiune iubita mea....a fost greseala mea ca l am lasat afara!!
A luat de la o pisicuta bolnava FIP(boala incurabila care secera rapid)
Acum se odihneste intr un cring linga o bisericuta unde vreau sa ma duc zilnic sa ma rog!
Ouff ce mi mai lipseste....puiutu mic!!

Mergi la inceput