Scolari de iulie-august 2004 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Andries, ea era si sigur lucreaza cu copiii dar nu conteaza oricum...

Zici tu ca exista cazul fericit in care se termina la 16 ani!? Ar fi super
La mine a inceput inainte sa-mi aduc bine aminte si continua Dar zambet comercial n-am avut niciodata

Noi sarbatorim cu inghetzata si grisine la munca Am o umbra de vinovatie fatza de galusti...asa ca dupaamiaza o sa bagam toti patru inghetzata in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

In meseria mea un zambet comercial ajuta mult. Asa ca imi place sau nu, bag bani sistematic in dentist. Apropos' azi la Vienna 33 de grade dupa pranz am aterizat la 22 si am ramas socata cat de cald era.

Acum am alta problema existentiala, cum motivezi copilul din dotare sa puna osu' la treaba sistematic, fara taraganeli si chestii de gen "da' pot sa ma mai joc si dupa masa cu cutarescu?" cand se stie clar ca dupamasa avem un anume program stabilit deja...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
da, ce cald si frumos a fost..... noi ieri am fost iar pe plaja, era zi de plaja adevarata, adica 30 de grade!
cu greu imi pot aminti un week end de 1 mai in trecut care sa fie atat de cald si frumos. mai mult sunt inclinata sa imi aduc aminte de datile in care tremuram ingrozitor :))))
Cristal imi pare bine ca s-a reparat bine dintisorul Mariei.
o zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

Andries, daca gasesti formula magica sa il poti face sa isi faca treaba sistematic sa ne spui si noua!

Roxi, si au inflorit salcamii...Inainte de 1 mai!

Mie nu-mi vine sa cred ca e asa de cald. Da' nu ma deranjeaza

Noi de azi ramanem singurele 5 zile. O sa ma distrez cu repetatul la pian ca io nici notele nu le stiu
O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Si noi suntem singurei de azi, dar doar 3 zile... Cristalina, bine ca s-a rezolvat dintzishorul Mariei!
Trebuie sa-mi fac si eu curaj sa-l duc pe Stefan...pana atunci insa, maine, trebuie sa-i duc pentru un nou exudat faringian... sper sa fie ultimul pentru o perioada de timp macar....

Noi ieri am fost in parc cu nepoata-mea, am mancat la o terasa si am incheiat ziua la plaja, in curte! A fost super...desi ma simt putin vinovata ca nu am facut nimic cu Stefan, l-am lasat si pe el sa se bucure de asa o zi frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza...noi am profitat pana la urma de minivacanta si de faptul ca tati si-a luat liber si luni asa ca am dat o fuga la munte,sa ne aerisim....am fost surprinsi ca si acolo era foarte cald...nici vara nu stateam fara trening pe noi...poze pun mai pe seara....btw Andream io n-as rata week-end-ul la munte pentru euclid
Daca mai scrieti de dinti intru in depresie...noi stam rau la capitolul asta si din nefericire nu am gasit inca un stomatolog de care sa fim multumite
Andries mandra mea are perioade si perioade....dar daca m-am tinut pe pozitie din toamna stie sigur ca pana nu-si termina temele si nu-si face ghiozdanul nu are voie sa faca nimic...acum pentru ca-i vreme faina afara se grabeste sa le faca pe toate ca sa aiba timp si de bici (am convetuit zilele astea cu o pustoaica de doi ani juma care nu avea nici un program de somn,mancat,etc si nu respecta nici o regula....inca nu mi-am revenitcica asa-s copii cu personalitate si descurcareti nu mamaligi ca fi'mea)
hai sa avem o zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

io mi-s la munci ..prima zi..sunt cam dezorientata
Gabi eu ma ocup si de\heineken \cta! noi ieri pe nepregatite pt ca stiam ca lucrez..chiar m-am dus la clinica ..am ajuns la Scoica Land..a fost superb..cald, cafe conecrt, loc de joaca pt copii imens..pun poze..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cristal, sper ca Maria e ok si va fi bine cu dintzocul si sa nu mai aveti nicio peripetie cu ei
Kim, mult spor la munci !

Giulik executa treburile in fct de chef si toane; cateodata trag de ea, alte dati le face asa ca vrajita :-) Per total sunt foartemultumita de ea, e in limitele normalului in toate :-) si`n facut / taraganat si`n comentat :-)))

Eu sunt terminata psihic, am mers la vioara si vrea sa mearga, desi profa nu curata oua si i-a spus clar ca e al naibii de greu si obositor. Nici nu ma pot bucura, e o cheltuiala in plus de 25 de lei / saptamana ceea ce pt mine e enorm. I-am spus ieri la disperare ca sambata viitoare cand merge la taxu` n-are decat sa nu plece fara 100 de lei. Lui niciodata nu-i cere nimik, acolo totul e roz si perfect. Ei bine, eu nu mai pot. Ma simt asa ca ultima din lume, dar n-am ce naiba sa fac.
Si nu vrea sa renunte la nimik si uite asa se aduna toate. A zis ca inca nu stie ce vrea sa se faca si nu e obosita :((( Asa ca nu stiu cum, dar va trebui sa supravietuim inca doua luni, apoi respiram in vacanta si vom vedea.

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Kim, foarte tare! Inteleg ca lucrezi la regina?
Daria...ce sa zic, ce e si in sufletul tau...

La noi lectiile se executa voluntar - obligatoriu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

|Gabi...da!

Mergi la inceput