Bravo Ioana,Tzuky! Hai Titi,Diana,Anxy,enona!(49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicityhope spune:

Bravo Ioana -recuperare rapida si un bebe mincacios si necolicos.
Hai Tzuky- iti tinem pumnii.
Bravo Daria 76,sa fii sanatoasa si Biencuta o frumoasa si o zimbareata.
So,pe Mirina-Irina a furat-o Sabrina?!Bravo mamicuta Sunt convinsa ca esti toata numai un zimbet.Ai grija de voi doua.
Titi,enona,clara multa bafta- baieteii chiar ne lasa in asteptari asa...cu burta la gura?!
Eu raportez- nici un semn.
Si mai am un cui in cap.Nu vreau sa nasc pe 04/30.Ori e azi,ori asteapta pina pe 1May.Nu prea aveam mari sperante ca am sa nasc inainte de 1May.Dar m-a ajuns oboseala. si fizic dar suspectez ca si psihic.
Pup bebelasii care au scos nasucul in lume



37+ Alexander Matthew

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Offf,mai fetelor ,tare e urat in spital,fara ai mei si fara voi!Si afara e asa de frumos,iti tot vine sa te duci!Gandacelu meu a supt as noapte din ora in ora,azi a inceput sa faca colici.Iar eu nu reusesc sa scap de gazele abdominale celebre dupa operatie.in rest toate bune si frumoase,dar si mai frumoase vad ca se anunta vestile de la voi:
FELICITARI IOANA SI DARIA!Sa va traiasca dragii de CRISTIAN si BIANCA! Sa va bucurati de ei 100 de ani!
Bafta pe maine Tzuky,sau pe cand o fi....ca vad ca va tineti de surprize!Hai TITI,Enona,multa sanatate si noroc!
Ellyshor cum stati cu tzitzi?N-am vazut inca puii in poze,abia astept sa ajung acasa sa intru si eu pe picasa....sa-i vad si sa va arat si eu comoara
DianaCurajoasa! Eu in locul tau nu mai negociam demult cezariana....Noi il strigam pe pusti in fel si chip:Lucas,Lucus,Bebelucu,Costik....
Anitta imi pare rau sa aud ca nu te simti grozav....ei dar cat a mai ramas?Acusi vine si Anutza iubita

Virginia .mami de Ioana si de Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Aoleu, am fost plecati la zoo (dezamagitor) si cand bag si eu okiu aici, s-au pus bebelacii pe scos nasucul in lume!
Felicitari Daria, bine ca ai reusit sa ne anunti si pe noi, sanatate multa si putere!
Felicitari Ioana si voua!!!
Tzuky, cine mai era? Titi? Fetelor va tin pumnii, va spun din experienta, copiii nascuti duminica sunt norocosi!
Va pup pe toate.

Asa cum va spuneam, am fost la zoo, m-am tinut tare pe baricade si doar de doua ori m-am asezat pe banca, dar am ajuns acasa franti, dupa ce am mancat am adormit latzi doua ore. Va pup!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

DIANA - clar ca s-au grabit medicii sa-i faca cezariana. Dupa nici 4 ore, la primul copil, nici in visele cele mai frumoase nu se naste asa repede, decit in cazuri exceptionale, stiti voi, exceptia care confirma regula.:) Ei. ce mai conteaza, bine ca bebe si mami sunt bine.:) Se grabesc medicii astia romani sa bage cutitul imediat. :(
Daca bebe e pe canal nu prea mai sunt sanse de cezariana, impingi pina iese, si bineinteles te ajuta si medicul, nu stiu cum e pe la tine, aici nu prea mai folosesc forcepsul, au o aparatura speciala cu care practic il aspira, cumva.
De asemenea, mai mult de 10 cm nu te dilati, insa, oasele craniene sunt foarte moi, tocmai din aceste motiv pentru a putea sa se tuguie si sa iasa bebe strumf prin gaurica.:) In general, toate oasele din corpul bebelusului la virsta asta sunt foarte moi, si chiar daca, intr-o situatie exceptionala, se disloca vreun umar sau ceva, se sudeaza foarte bine inapoi, nu e nici o problema. Si noi avem o prietena care a nascut o fetita careia i-a dislocat umarul ca sa poata sa iasa si acum are 5 ani e frumosa si perfect sanatoasa.
Nu te speria, sunt cazuri foarte rare!!! Te admir foarte mult ca nu ai ales cezariana imediat cu toata situatia prin care ai trecut!!! Si oricum vei naste sa stii ca ai facut alegerea cea mai buna!!!

Va pupic pe toate si sa aveti parte de nasteri cit mai usoare,

Clara - mami lui Bryce si Kaeden - 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Of, Virgi, haide fii tare ca nu o sa mai stati mult in spital, acusi va da drumul acasa si sa vezi cum iesiti voi la plimbare! Ia un pic de zen de la mine ca azi mi-am incarcat bateriile! Uf, deja colici? Pupam burtica colicoasa!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Ce surpriza frumoasa am avut cand v-am cititau aparut inca 2 bebei!
Felicitari IOANA si DARIA!Sa va traiasca puiutii ,sa fie santosi si sa va aduca numai bucurii!
VIRGINIA imi pare rau ca bebe LUCAS are colici!Cat trebuie sa mai stai in spital?Te cred ca iti e tare greu sa stai inchisa acolo cu asa timp frumos cum e Romania!
Eu azi am iesit iar la plimbaree super frumos doar ca mi se umfla rau mainile si picioarele si imi strica ziua
Ieri am primit si rezultatele la analize,mi-au iesit mult leucocite in urina,cred ca e vreo infectie ceva.Maine ma duc sa le repet
Credeti ca afecteaza pe bebe in vreun fel daca nasc si nu reusesc sa fac tratament ptr.infectia asta?(sa speram ca nu e nimic,ca doar am gresit eu recoltarea)
HAI TZUKY!HAI BEBE STEFAN!

Ella36+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_gabi spune:

Buna fetelor
Doamne, cat de imprevizibili sunt bebeii nostri!

Ioana si Daria76 sa va traiasca copilasii si sa va bucurati de ei.

Eu nu sunt intr-o stare prea buna. Nu am contractii, insa ma simt f obosita, lesinata, stau numai in pat ca atunci cand ma ridic ma doare destul de tare intre picioare si uneori incheieturile pe linia slipului. Am fost astazi la tara si nu prea am putut sa ma bucur de vremea frumoasa. Tare mi-e teama ca bebelina mea isi va face aparitia inainte de 9 mai, cand e programata.
Am facut si bagajul si singurul lucru care imi lipseste este sutienul pt alaptat. Nu am gasit decat fara burete si nu am cumparat. Voi de care ati gasit?

Va pup si va doresc o noapte linistita.


Alina cu bebelusa 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Daria felicitari..mai povesteste-ne despre voi cand te lasa pitica

Anitta se vede ca pe toate ne-a cuprins oboseala

Virginia pup burtica sa plece colicii dar oricum ar fi esti plina de zen..te apreciez

Ylari de ce ai fost dezamagita la zoo??

Blanca si eu cred la fel, prea repede sar medicii astia sa taie..la tine nici un semn?

Alina gabi dar de ce vrei neaparat cu burete?? sanii se maresc de obicei cand alaptezi si daca mai ai si burete..eu am fara burete si sunt multumita de ele..

maine seara vine tati si gata intra in concediu..atunci gata stresu.

noapte buna

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Ella eu zic sa repeti si apoi vezi ce e de facut impreuna cu medicul daca iese acelasi rezultat

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Alina, eu nici nu stiam ca exista sutien de alaptat cu burete. Eu am avut 4 buc la Eva, am mai gasit doar unul si trebuie sa imi cumpar si eu. De ce vrei cu burete? Imi pare rau ca nu te simti bine... Si eu i-am facut Evei dus adineauri si dupa ce am terminat si am bagat-o in pat m-au luat niste intepaturi in dreptul obarelor de m-au intins in pat... Lasa ca mai avem putin. Pup si pe tine si pe bebelina, menajeaza-te un pic, hai ca o rugam si noi pe bebelina sa stea pana pe 9 mai!
Nicio veste de la Tzuky?

Stefulici tu ce mai zici mami?

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput