Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ARUBA

Laura32, inca nu am inceput pregatirile, maine ma fac si eu frumoasa, azi lenea e cuvantul de ordine. Dimineata am avut si ceva dureri asa ca stau intinsa azi, sper maine sa fie mai bine. Oricum nu o sa ma zbengui la nunta asta, merg doar sa asist de pe scaun :) Tu cum stai?

26+

Eu am nunta pe 5 Mai , important este ca mi-am luat rochia , la fel ca tine ma gandeam si eu ca v-a fi prima nunta la care o sa stau pe un scaun , in februarie cand am fost la cealalta nunta am mai topait cate un pic , acum doar daca o sa ma simt bine , voi incerca ceva zbenguiala

28+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ce fete vorbarete.
Eu am avut o zi grea la birou, dar acum sunt acasa si gatesc pentru sotul meu care trebuie sa ajunga. In sfarsit, cred ca v-am innebunit saptamana asta.....
Fleur, sper ca a ajuns zen-ul la tine.
Carmina, asa sunt Mirunele, mai active noaptea decat ziua. . Asa sunt si eu. Dar cum dimineata trebuie sa ma trezesc de voie de nevoie, seara pic destul de repede. In schimb cand nu ma trezesc....sunt mult mai harnica si productiva noaptea decat ziua.
Ali, imi pare rau ca te streseaza dr. tau. Poate la nastere naturala nu poate veni sa te asiste si de aia ti-a zis sa te duci la stat. Oricum, eu zic ca discuti cu el exact si medical si daca tot nu esti satisfacuta sa mai ceri o opinie.
Iuli, ma bucur ca esti bine si contractiile nu erau periculoase.
Babyshower, ce dragut....vreau si eu.
Nunta...si asta vreau, dar eu de obicei ma cam zbenguiam. Nu stiu cum va fi anul asta.
Oricum, mai presus de toate vreau concediu, apa, mare, piscina, orice...caldura asta imi da idei.
Ada, se pare ca te tin ocupata clientii de la cabinet.
Ce planuri de 1 mai aveti? Eu am weekend prelungit pana miercuri si, desi cred ca nu plecam nicaieri, sper sa bantuim totusi pe afara toate zilele astea.
Va pup.


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Multumesc pt. incurajari, m-am calmat. Mai am totusi vreo 2 luni de dat cu sapa la birou, mi se pare foarte mult...

Nimic nou la noi. Sper sa am un weekend mai linistit in care sa ma odihnesc mai mult. Bebe a stat cuminte-cuminte, ieri, cred ca a simtit nervii mei si a stat la cutiuta, azi vad ca de cand m-am asezat la birou, ma impunge. A, sa nu mint, aseara am simtit continuu o presiune pe col, oricum stateam, la verticala.

Ce bine de voi, ca va pregatiti de 1 mai, weekend prelungit, nunti, dantuiala, nebunii...

Niccostea, sa iti fie de bine baby shower, frumos din partea celor care ti-au facut surpriza...rude sau prietene? E bine ca a ajuns si in Ro obiceiul asta, ca e foarte practic...

De papa in weekend nu imi vine sa fac nimic...dar voi face probabil un bors din oase si niste spaghete cu legume (brocoli sau spanac...m-a inspirat Michelle) sau budinca de brocoli. Tanjesc si dupa un desert, ceva cu fructe si indulcitor...evident. Ma gandesc la un diplomat cu fructe, tre sa caut reteta.

Ada sigur e la birou ocupata cu clienti, cred ca isi schimba de-acum programul de forum...

Va doresc un inceput de weekend minunat, fara griji, contractii si alte cele.
PS Trimiteti incoace niste vreme buna pls!


30 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Ali, eu oricum vreau sa nasc natural (accept cezariana doar daca e neaparat-neaparat nevoie), asa ca discutia cu dr. m-a ajutat sa ma hotarasc sa nu nasc la privat.
Fleur, au fost si rude si prietene (vara-mea, cele 3 finutze pe care le-am nashit si inca 5 prietene - vroiau s-o invite si pe nasha, dar n-au reusit sa-i afle nr de telefon ). Eu habar n-aveam ca exista 'baby-shower', dar am aflat aseara
E ciudat cu petrecerile astea, cred ca au cam rolul pe care il au petrecerile burlacitelor inainte de nunta: pe mine m-a facut sa constientizez (cam tarziu ) ca se incheie o etapa din viata mea cu care nu ma voi mai intalni niciodata si incepe una cu totul si cu totul noua, care nu se va mai incheia decat la urmatoarea 'trecere' - atunci cand vom pleca dintre cei vii. Nah, ca m-a apucat nostalgia!
Sa aveti un week-end minunat si luuuunnggg. Distractie placuta pe unde va duceti si nopti linistite de la BB-i.

28+
MTHFR - A1298C heterozigot (Metafolin, DHA-250, Prenatal Caps, utrogestan, probiotce)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fleur ma bucur ca esti mai bine , hai cu noi la mareee , aaaaa stai ca acum mi-am amintit.... tu ai avut o mini vacanta
Nici eu nu am chef sa gatesc in weekend dar totusi trebuie sa mai si mancam , inspiratie Yok .


28+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Mai fetelor dar unde sunteti ? la plimbare ? este ft pustiu pe aici

28+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Asa e Laura. liniste si pace pe aici.

Eu sunt in pauza, tocmai am papat o supa.

Pai sa ghicesc ce fac fetele :
- Muraturica isi intampina sotul cum se cuvine...
- Ada s-a adunat pe acasa si il cearta pe baiat ca nu si-a facut temele sau a luat nu se stie ce nota; in timpul asta se pregateste sa iasa in oras
- cele cu copii mai mici le fac baitza si ii pregatesc acusi de culcare, dupa care vor putea si ele sa respire un pic, mai o papa, mai un film, mai cu sotul...
-fetele nord-americane sunt si ele ca si mine la lunch, la job, la scoala sau acasa
- Balanta se intoarce de pe o parte pe alta in pat, la fel celelalte fete "consemnate" la pat. Apropo, Chmihaela, cum te mai simti?
- Daconst merge cu bicicleta sau face jogging, role, stiu eu, cu copilul in parc
- IIuli sper ca nu a mai facut nici un accident de circulatie - Doamne fereste! - si e cuminte acasa, i-au trecut si durerile
- Niccostea face inventarul cadourilor de la babyshower
- Aruba si-a facut pedichiura si acum o "plimba" prin oras
- Carmina doarme, cat nu se trezeste Miruna si incepe acrobatiile
- Ali mamanca tiramisu cu capsuni
- etc
(Toate celelalte sper ca ati inceput frumos si voi weekendul prelungit de 1 mai - ce va invidiez!)

Fetelor va pup pe toate, sper ca nu v-au suparat, ci doar amuzat, presupunerile mele.

30 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fleur, foarte tare ai fost.
Inca nu imi intampin sotul ca la ajunge doar in vreo 2 ore.
Am gatat mancarea: supa de pui de casa cu taietei si tocanita de ciuperci.
Lumea probabil va fi pe afara la soare zilele astea.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fleur ai fost bestiala , mi-a placut la nebunie , eu tocmai am terminat ( de facut ... nu de mancat )o prajitura cu branza dulce si astept sa vina sotul de la serviciu .

28+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Fleur,m-ai facut sa rad,haha...nu am fost la sport azi,dar am fost iar furnicuta.Curatenie,spalat masina,gatit,apoi am fost sa-mi pun unghiile...iar imediat ,merg la o vecina la o prezentare de cosmetice.
La noi a fost iar foarte cald si abia daca mai intru in casa.

De mancare am facut azi gulash unguresc si cam atat.Eu as manca numai inghetata...

We placut si distractie pe unde veti merge.


www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



27+ sapt

Mergi la inceput