Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Amary, ai mei sughita mititeii minute bune in sir. am citit ca asa se va intampla si dupa nastere

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

cred ca estimarea cat de cat corecta a greutatii depinde atat de ecograf cat si de experienta ecografistului.

si ai mei sughit, dar parca nu f des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Irip, la mine e testata treaba, dupa ce am nascut, sughita bietul copil mereu, ca in burtica, nu stiam ce sa-i dau sa-i treaca (cu laptele de mama trecea cel mai des)

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

stiu de la sora mea ca lamaia este buna in cazul sughitului. Cand era fetita ei micuta, ii punea pu buze putin suc de lamaie, se stramba putin dar aproape imediat inceta sughitul.

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta, de curiozitate, cat a costat morfo la Viena, ca aici a fost 800Ron.

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

fetelor, sunt socata!! ati citit la piersicute de iulie august cum ca uneia dintre fete i s-au rupt membranele si este la spital? e vb de o fata cu sarcina pana in 30 de saptamani.

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

din cate stiu eu eroare la ecograf apare atunci cand bebe e maricel, deoarece nu se poate estima stratul de grasime
eu am facut la municipal, la Dr Klein, cu 10 zile si in ziua in care am nascut, si mi-a zis 1600 si 2500 parca si fetele au avut 1500 si 2500; deci o eroare micuta si asta pe un ecograf normal, nu super performant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

da, irip, fata respectiva are 28 de sapt si este de la odiseea mea (de fapt, cred ca si tu faci parte din aceeasi odisee, si anabel).

amary, mie mi-au facut reducere la eco la viena, ca sunt pacienta veche. in mod normal eco de trim I costa 250 eur si cea de trim II costa 220. deci...doar un pic mai mult ca la bucuresti...doar ca nah, mai este drumul, cazarea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Am citit si eu despre fata de la piersicute, avea probleme ceva? Stiu ca va mai citesc acolo si parea chiar f.f. activa...
Poate da Domnul si o sa fie bine, am vazut si copilasi mai mici care au fost foarte bine...
Balanta, inca o data se dovedeste ca in viata, nu e pt. cine se pregateste, ci din pacate pt. cine se nimereste...

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

amary, da, fata asta era f f activa (eu nici negravida nu-a asa activa cum e ea gravida).
ce sa mai, mie mi-a facut f rau vestea, am ametit stand in pat si am avut 2 contractii...
si ma intreb daca nu cumva din punctul asta incolo, forumul imi va face rau...asa ca daca o sa dispar, sa stiti ca am disparut ca sa ma protejez.

Mergi la inceput