Pentru cele care tineti dieta si nu numai

Pentru cele care tineti dieta si nu numai | Autor: mianda

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu exista nicio dovada ca doamna in cauza a murit chiar din pricina efortului de a slabi. titlul e caracteristic presei - fara nicio baza reala, cel putin pe moment. dupa necropsie se poate certifica daca efortul fizic a provocat sau favorizat evenimentul.
la mijloc poate sa fie un AVC care poate apare fara nicio cauza de natura fizica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bird70 spune:

Ce prostie de stire .

Cica 'medicii spun', care medici? Ziaristii astia ar scrie orice porcarie care atrage atentia si vinde ziarul.

Health is a state of physical, mental and social wellbeing and not merely the absence of disease or infirmity . World Health Organisation
I'm not insane, my mother had me tested! Dr.Sheldon Cooper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Dumnezeu s-o ierte!

Eu cred c-a fost la mijloc o problema de sanatate ascunsa, nedescoperita, mai veche sau din nastere. Chiar si in articol scrie ca efortul ar fi putut agrava niste anomalii deja existente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

ma mir ca nu am vazut stire despre cat de nociv e sportul de performanta dupa ce atatia fotbalisti au murit pe teren.
Stire care musteste de "profesionalism"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

articolul este o stupizenie.

dar mi-a atrs atentia ceva ce ai spus, Xio,
sportul de performanta (nivel de Campionate mondiale) e o uzura enorma pentru organism, inseamna fortarea limitelor, nu e sanatos.
e nobil, e emotionant, inaltator, e f f frumos, e un ideal, dar nu e sanatos.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Pt un organism bolnav nu e, pt. organism sanatos este bun. Ca ai probleme cu articulatiile mi se pare nimic pe langa ce probleme poti avea fiind sedentar, :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu ma refeream la oase rupte, probleme iremediabile cu coloana, rupturi de menisc samd samd.
e adevarat ca ma gandeam in primul rand la gimnaste. Pentru ele, numai sanatos nu e sportul asta.

iar sedentarismul e f rau, bineinteles.
pt mine, cel mai sanatos e mersul pe munte combinat cu ceva exercitii de stretching :D , si vara inotul in ape curgatoare sau la mare
iar in tot timpul anului, macar mers pe jos o ora.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Fetelor, voi ati vazut comentariul de la sfarsitul articolului- care este al sotului???

Ziaristii care fac orice sa vanda un articol rusine sa le fie!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crisnemes

Fetelor, voi ati vazut comentariul de la sfarsitul articolului- care este al sotului???


Nici pentru comentariu nu avem certitudinea ca e real

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

articolul ca articolul, n-am inteles ce a vrut sa spuna autoarea acestui subiect...ca nu e bine sa tinem dieta? sau ca nu e bine sa facem sport ca murim si noi? or what?

Mergi la inceput