Bebelusi purtati

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Ati vrea un grup de Facebook pe tema asta? Daca da, va rog sa-mi ziceti cum va gasesc pe FB ca sa va adaug.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Va invit pe Facebook, pe grupul "Parinti de bebelusi purtati"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Mamicilor din Bucuresti, va invit la un eveniment creat special pentru voi: http://www.younginitiative.org/workshop-parinti-informati-bebelusi-fericiti/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Hello!

Si noi avem un Mei Tai facut de Ancuta, din Braila.
Mihnea il adora si sta ore intregi in el.
Il recomand cu caldura, este un mod minunat de a-ti purta copilul. Cand il tin in Mei Tai, parca e din nou la mine in burtica...asta e senzatia.Doar ca extra bonus pot sa-l sarut pe frunte, sa-i mangai obrajorii, sa-i sarut crestetul. Iar cand ma cuprinde cu manutele lui suave...ma simt cea mai fericita mamica.

Mihnea are 7,5kg pe care abia le simt in Mei Tai.
Foarte interesanta ideea cu tridentii....o sa o studiez mai in detaliu.

Sa va purtati puii cu fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu am si sling/wrap insa ultima achzitie e super
e luata de pe okazii.ro da site ul original e asta
manduca.de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Mei Tai by CasaZamfirei

http://www.casazamfirei.ro/

"Scrie o poezie cu UNISOL in bucatarie"

Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Ellysor, nu folositi deloc caruciorul? Noi avem sling cu inele si il folosim deocamdata numai pe rute scurte sau in zone in care nu ajunge caruciorul, iar ieri am pus-o pentru prima data in ergobaby. Ma simt mult mai bine cu el decat cu slingul, pentru ca greutatea e distribuita uniform pe spatele meu. Ina.click, sotul meu e foarte mandru cand o poarta in sling, avem unul violet. Mai ales cand vede mamaile uitandu-se cu admiratie la el, se infoaie ca un paun.
Pana acum, cat a fost cald, am preferat caruciorul pentru ca soarele ajunge mai bine pe tot corpul, stii ca eu nu-i dau vigantol.

Mergi la inceput