Bebelusi purtati

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Oana, nu-s peste tot asa scumpe. E o tipa care le face in Braila. Eu de la ea le am. Are si user aici parca.

Cred ca se considera reclama daca ii spun numele / siteul asa ca iti dau un PM.

Edit: iete nu pot sa dau PM, cica nu am cum.

Ancuta Burtea o cheama pe mamica. Google her

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Oana, nu-s peste tot asa scumpe. E o tipa care le face in Braila. Eu de la ea le am. Are si user aici parca.

Cred ca se considera reclama daca ii spun numele / siteul asa ca iti dau un PM.

Edit: iete nu pot sa dau PM, cica nu am cum.

Ancuta Burtea o cheama pe mamica. Google her


Hm, ciudat ca nu poti da PM. Ok, o caut acum pe google. Multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

oana eu zic sa apelezi la o BOBA sau la Manduca daca tot e asa grea pustoaica ,astea 2 le poti folosii muuult timp,eu dupa marsupi trec la manduca sau la boba inca nu stiu.

Daca intre timp ai aflat ce mamica le face ieftin pe-aici poti sa-mi trimiti si mie pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Oana ,eu mi le-am croit si cusut singura la masina , am facut si greseli cu primul mei-tai,dar in general m-am descurcat bine.

Slingul este o esarfa de 180-200 cm , unul din capete se strange si se cos doua "bratari " foarte solide. Eu le-am avut facute de socrul emu ,pentru ca am cautat la toate maazinele de feronerie,unelte si ale chestii prin oras si nu am gasit.

Mei-taiul,intai l-am facut clasic,cu bretele luuungi, apoi le-am scurtat si am pus tridenti ca la marsupiile clasice. PArca am vazut mei-tai si cu 80 de ron pe un blog.
Cred ca asta este : http://brailacity.olx.ro/mei-tai-pret-cel-mai-mic-de-pe-piata-port-bebe-iid-196869649
Sper sa nu fie reclama.

Mie personal,mei-tai-ul mi se pare mai potrivit pentru vara decat manduca,ce e mai gros.

Cand mi le-am facut pe ale mele m-am inspirat de aici : http://www.neezaneedles.com/2011/06/faq-about-neezaneedles-carriers.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Multumesc pt sfaturi! Mi-am comandat un mei tai, e la un pret acceptabl, zic eu. Acum sa vedem cum o fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
[

Mei-taiul,intai l-am facut clasic,cu bretele luuungi, apoi le-am scurtat si am pus tridenti ca la marsupiile clasice. PArca am vazut mei-tai si cu 80 de ron pe un blog.

Cand mi le-am facut pe ale mele m-am inspirat de aici :

Lali , mami de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)


cum ai facut cu tridentii ? as vrea si eu, sotul refuza sa il poarte ca zice ca nu e manly enough :)) se pare ca in 2 catarame ii sta lui masculinitatea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
[

Mei-taiul,intai l-am facut clasic,cu bretele luuungi, apoi le-am scurtat si am pus tridenti ca la marsupiile clasice. PArca am vazut mei-tai si cu 80 de ron pe un blog.

Cand mi le-am facut pe ale mele m-am inspirat de aici :




cum ai facut cu tridentii ? as vrea si eu, sotul refuza sa il poarte ca zice ca nu e manly enough :)) se pare ca in 2 catarame ii sta lui masculinitatea


Partea de la brauam lasat-o intreaga,sa il poata purta si sotulcare are muuulti cm in talie fata de mine (eu am 53 kg,si 160 cm inaltime,si el 182 cm inaltime si 115 kg) ,iar bretelele le-am scurtat cat sa imi ajunga la omoplati, in partea de jos, si am prelungit cu banda,nu sti ucum se cheama,de care se foloseste la rucsaci,la partea cu tridenti. O parte a "cataramei" pe bretea,cealalta prinsa bine in locul de deasupra soldului copilului. Cusut bine, cat sa fiu sigura ca nu cedeaza asa usor,si gata. Eu l-am pus si pe baiat,si el are 15 kg , si il tine foarte bine. Tridentii asta sunt foarte rezistenti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brocolina spune:

Si eu sunt fan al purtarii bebelusului!! Am avut un fel de mei-tai facut in romania (nu cred ca pot spune numele, nu?) insa in loc de catarame e cu scaieti! A fost foarte util, si i-a placut tot timpul fetitei mele. Acum are 1 an jumate, nu am mai dus-o de mult, ca acum prefera sa mearga pe jos, dar cand am nevoie o mai pun - acum doar pe sold sau pe spate. Si sotului meu ii place sa o duca, era chiar foarte mandru cand mergea cu ea pe strada!!

La urmatorul copil cred ca o sa-mi iau si un wrap pentru primele luni!

ina_click: crede ca nu e manly enough? arata-i poza asta: http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/421066_3362222978414_1354266434_33366667_1921019744_n.jpg
(sper ca se vede, nu am mai pus poze pe forum pana acum)

PS: ce sunt aia "tridenti"???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Finn a fost purtat in mei tai si acum in Ergo carrier, iar Euan in wrap elastic. Mie mi se pare o idee salvatoare purtatul mai ales cand ai 2 copilasi. e mult mai suor sa fug dupa Finn prin parc cu euan in wrap decat cu el in carut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana1984 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Brocolina

Si eu sunt fan al purtarii bebelusului!! Am avut un fel de mei-tai facut in romania (nu cred ca pot spune numele, nu?) insa in loc de catarame e cu scaieti! A fost foarte util, si i-a placut tot timpul fetitei mele. Acum are 1 an jumate, nu am mai dus-o de mult, ca acum prefera sa mearga pe jos, dar cand am nevoie o mai pun - acum doar pe sold sau pe spate. Si sotului meu ii place sa o duca, era chiar foarte mandru cand mergea cu ea pe strada!!

La urmatorul copil cred ca o sa-mi iau si un wrap pentru primele luni!

ina_click: crede ca nu e manly enough? arata-i poza asta: http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/421066_3362222978414_1354266434_33366667_1921019744_n.jpg
(sper ca se vede, nu am mai pus poze pe forum pana acum)

PS: ce sunt aia "tridenti"???



Mamica Rebeccai (15.11.2010), mica noastra minune!




Ha haaaa, ce tare e poza! Am primit si eu mei tai-ul (l-am comandat la dna din Braila) si e foarte ok, e mai usor de purtat bebeul dupa 7 kg in sus. Sotul meu abia asteapta sa mergem la munte sa o plimbe pe asta mica prin padure, in mei tai (i-am comandat cu model de camuflaj, sa-i placa :D)

Mergi la inceput