Fiv cu Dr. Dragos Albu 59

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

miru multumim.

Acum am vazut ce putin mai ai ,ce trece timpul dar macar e cu folos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

altesa scumpic foc, votat cu cel mai mare drag !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Altesa am votat si eu cu mare drag!
Fetele sunt tare ingrijorata ,sunt in ziua 52 de la ultima menstruatie .............eu nu mai inteleg nimic ...ok am inteles ca este ok o mica intirziere dupa fiv ,dar eu mai am putin si fac 2 luni ...i-am scris mesaj dr A si mi-a zis sa fac beta,si sa bag 2 ovule pe zi de utrogestan timp de 5 zile ..........beta nu am unde sa fac aici la mine ,parca nu as face inca un drum la C-ta,sau Bucuresti pt un beta ,mai ales ca am convingerea absoluta ca nu este sarcina ,am facut 4 teste ,toate mi-au iesit negative!Voi ce parere aveti?
Velvet eu tot spre fiv m-as indrepta daca as fi in locul tau !

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

angimultumesc.da,ne-am hotarat pt FIV.acum citesc despre clinici.sa vedem unde facem.oricum o sa facem cu dosar.si asa ne mai trebuie bani.eu nu stiu de ce iti intarzie atat.cred ca te-ai dereglat.

eu n-am facut in viata mea stimulare.la FIV voi face prima data.ma doare cand ma gandesc doar ca am ajuns aici,la ultima solutie,dar sper sa ne ajute Dumnezeu sa reusim.ca FIV 2 nu cred ca vom avea bani curand sa il putem face.

pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

vreau bebel,ai dreptate!e mai greu la inceput,pana imi revin.cum de la cativa ati ajuns la 5 milioane?mult succes!

Da Velvet. Cativa au fost gasiti la punctia testiculara, NICIODATA in ejaculat.
Dupa punctie dr. i-a recomandat abstinenta sexuala timp de 7 zile si la o spermograma facuta la dr. Matei, la 10 zile abstinenta s-au gasit multi.
Deci ala era secretul lui, abstinenta mai mare, pt a crea presiune la nivelul vasului defernt malformat.
V-am pupat!

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna ziua,
Vreau sa va anunt ca D-zeu a facut o minune pentru noi si acum sunt insarcinata in 9 saptamani, dupa 3 ani si jumatate de tristete , dupa atatea incercari nereusite de-a strange banii necasari de FIV si dupa nenumarate rezultate proaste la spermogramele facute de-a lungul timpului(ultima oara am avut diagnosticul de necrozoospermie, 120 de spermatozoizi si toti erau morti),D-zeu sa indurat de noi si ne-a daruit o minune, ceea ce doresc din suflet la toata lumea. Mirela te rog cand ai timp sa modifici pe prima pagina.
O zi buna

9+ sapt cu o minune de la D-zeu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

vreau bebel,mult succes!

alexa,felicitari!ai ramas natural?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Felicitari Alexa!
Intr-adevar exista si minuni si ma rog din tot sufletul ca fiecare din voi sa aiba parte de o asemenea minune!
Angi, poate totusi e cu ochisori
Pupam toate fetele

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011) si 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

Felicitari, Alexa!!! Sarcina usoara si bebel sanatos, la termen!!!

toate doamnele!

30 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit...

Mergi la inceput