Fiv cu Dr. Dragos Albu 59

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Fetelor, mi-au ramas cam 300 UI de Puregon, dar sunt in 5 fiole. Le-am deschis pe 17 aprilie si pot fi folosite 28 zile de la data deschidereii. Deci, cine are nevoie de el si poate face mai multe intepaturi ca sa ajunga la doza prescrisa de doctor, sa-mi spuna si le donez (moca, normal). Am si ace ramase. Dati PM daca sunteti interesate.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna dimineata fete

am fost si noi ieri la dr albu si dr mihalca.am repetat spermograma.din pacate ,dupa rezpartial,e cam la fel.desi dr albu si mihaca ne-au zis sa incercam 2/3 IA,eu stiu ca nu avem sanse cu 1 mil si ceva de spermatozoizi buni.se pare ca n-am scapat de FIV.dar acum nu pot lua nici o decizie.sunt pierduta.

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

velvet decizia e destul de simpla: in niciun caz IA! Cu banutii pe care-i dati pe 2-3 IA, faceti un FIV. La IA sansele sunt de 5-10%, la FIV sunt de 35% (ca banui ca esti tinerica).

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

ne ajutati si pe noi cu un vot?http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=

suntem la pozitia alt 1 si alt 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

ne ajutati si pe noi cu un vot?http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=

suntem la pozitia alt 1 si alt 2

implinita de Rafael-Ioan

Aveti vot si like de la noi
Va pupam ...

Mamica fericita de printesa MARIA IRINUCA(20.06.2011) si 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

velvet,
cum spunea si ari...
si de ce spui ca acum nu poti lua nicio decizie si esti pierduta?! ca doar orice ni se pare noua un "sfarsit" este de fapt... un nou inceput!

altesa, am votat cu mare placere!!!

doamne luptatoare!


30 +

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

arimultumesc mult de sfatasa m-am gandit si eu.dar de ce ne-a zis dr albu sa face cateva IA in conditiile in care stia ca avem un milion si ceva de spermatozoizi buni?in decembrie cand am descoperit unde e problema,mi-a trimis mesaj-direct FIV.acum s-a schimbat.ciudat.am 31 de ani.imediat 32 in septembrie.

alisper sa pot lua decizia FIV.mai este o problema.nu sunt hotarata daca sa fac cu dr albu.nu mai sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Doar Dr. White iti poate spune de ce a luat decizia asta. Doctorul, procedura, perioada in care va avea loc, totul, absolut totul tine doar de tine si de sot. Sunteti tineri, deci luati-va cateva saptamani/luni sa judecati totul la rece, trimiteti mailuri pe la mai multi doctori, explicandu-le cazul vostru, apoi, cand aveti o imagine clara a ceea ce inseamna FIV, hotarati unde e cel mai bine sa-l faceti.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

multumim ,am emotii este primul concurs al piciului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

Velvet si eu sunt de parere sa incerci FIV,are sanse de reusita mai mare decat IA.Si eu doream sa fac IA,dar dr A m-a sfatuit ca am sanse mari la FIV,recunosc ca nu ne confrutam cu aceeasi problema,dar merita incercat.Eu nu eram preg financiar,de aceea vroiam IA,dar am mers pe mana lui,am facut imprumut si am facut FIV si m-a ajutat bunul Dumnezeu si am reusit din prima,si tot anii tai ii aveam cand am facut.Daca vreti incercati si la dr Cezara Bucur la Regina Maria,am auzit ca e ff buna....nu cunosc preturile,insa.Bafta multa sa ai si o decizie inteleapta sa luati.

27+

Mergi la inceput