Strugurasi de Sept-Oct 2011 *55*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

buna !

multumesc frumos tuturor celor ce mi au raspuns la intrebarea cu branzica

zubi draga mea , nu trebuie sa ti faci mustrari de constiinta , ca n ai gresit cu nimic
a fost o prostie din partea mea ca am intrebat , sincer nu stiu ce mi a venit de am facut o !
oricum , eu n am zis ca de ce ii dai a treia masa diversificata ci ca de ce i scoti masa de lapte ca mi se pare prea putin cat bea pt varsta lui
DAR a fost doar parerea mea neavizata asa ca nu trebuie sa te ingrijorezi ca am zis eu asta , mai ales ca ai spus ca ai vb cu dr si a zis ca este ok
imi pare rau ca te am facut sa ti faci griji

bunny se gaseste si la noi toata gama de Hero , insa sunt relativ noi pe piata noastra ,lumea nu prea a auzit de ei
bine ca ai spus tu despre ei , chiar am niste pachete de cereale in casa primite de ei de la Babyexpo

seidana cuscra , tu esti suparata....stiu eu....ca te cunosc

hellena ai disparut iar ?

rach un pupic pt Anastasia


_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

multumesc de sfaturi, oricum ma duc sa il vad.
chicco london mi-a placut cum era dar pe rosu, albastrul e oribil de asta ma uitam la delux, dar nu il aveau ieri in magazin si acum m-am rezgandit.Din punctul meu de vedere as lua rosu dar si asa imi zice lumea ca e fetita.M-am uitat si la cel KINDERKRAFT dar mi se pare prea greu are 6900g fata de restul care au 5000g.Datorita faptului ca imi cumpar alt carut pentru ca primul mi se pare prea greu, are aproape 12 kg, greutatatea e un criteriu esential, si bineinteles si estetica.Dar nici prea multi bani nu as da ca deja am dat 400euro pe primul.
racheel ma duc sa il vad , ca poate mai imi sare si altceva in ochi.
Hayat spor la treaba
Ma duc sa culc piticul ca nu vrea sa doarma singur.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Buna si de la noi

Vad ca mai sunt strugurasi care s-au trezit dis de dimineata si n-au lasat mamicile sa doarma , e prima data cand Noura se trezeste pe la 4 si a stat vreo oras treaza ,era maraita tare nu stiu ce avea


Vroiam sa intreb urgent : ce-i dau la bebe sa pape cand e constipat ? Bineinteles ca i-am dat cu vreo 2 zile in urma banana si de atunci nu face kk ,a facut tare si fff putin ,se cunoaste ca e constipata si o deranjeaza nu-i mai dau banana gata


Stiu ca prunele ajuta ,dar am uscate si m-am uitat dimineata pe cuitie nu au zahar sau altceva ,oare pot sa-i dau ? Si cum ? Am si pere


Mergem sa cumparam un cadou,diseara avem o petrecere la verisorul Nourei




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Buna si de la noi

Vad ca mai sunt strugurasi care s-au trezit dis de dimineata si n-au lasat mamicile sa doarma , e prima data cand Noura se trezeste pe la 4 si a stat vreo oras treaza ,era maraita tare nu stiu ce avea


Vroiam sa intreb urgent : ce-i dau la bebe sa pape cand e constipat ? Bineinteles ca i-am dat cu vreo 2 zile in urma banana si de atunci nu face kk ,a facut tare si fff putin ,se cunoaste ca e constipata si o deranjeaza nu-i mai dau banana gata


Stiu ca prunele ajuta ,dar am uscate si m-am uitat dimineata pe cuitie nu au zahar sau altceva ,oare pot sa-i dau ? Si cum ? Am si pere


Mergem sa cumparam un cadou,diseara avem o petrecere la verisorul Nourei




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






Prunele uscate se pot hidrata in apa, timp de 30 min-1 ora. Apoi se blenduiesc. Daca iese prea vascos pireul poti sa il mai inmoi cu putina apa in care au stat prunele.

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_toma

multumesc de sfaturi, oricum ma duc sa il vad.
chicco london mi-a placut cum era dar pe rosu, albastrul e oribil de asta ma uitam la delux, dar nu il aveau ieri in magazin si acum m-am rezgandit.Din punctul meu de vedere as lua rosu dar si asa imi zice lumea ca e fetita.M-am uitat si la cel KINDERKRAFT dar mi se pare prea greu are 6900g fata de restul care au 5000g.Datorita faptului ca imi cumpar alt carut pentru ca primul mi se pare prea greu, are aproape 12 kg, greutatatea e un criteriu esential, si bineinteles si estetica.Dar nici prea multi bani nu as da ca deja am dat 400euro pe primul.
racheel ma duc sa il vad , ca poate mai imi sare si altceva in ochi.
Hayat spor la treaba
Ma duc sa culc piticul ca nu vrea sa doarma singur.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)


Multumesc Anca. Voua somnic pufos .Noi iesim un pic pe afara...ca spre dupa-amiaza sunt anuntate ploi si vanturi mari. Va pupam cu drag si va uram o zi frumoasa.

Jade

Sei

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

alayna din cate stiu eu toate fructele cu p: para, pruna, piersica, portocala etc.La mine functioneaza de obicei amestec de para cu portocala.
Prune uscate nu am dat, eu i-am mai luat borcanase cu pruna.


anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

alayna poti sa i dai para
pe T il rezolva din prima

hayat si eu

_


de T 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alayna

Buna si de la noi

Vad ca mai sunt strugurasi care s-au trezit dis de dimineata si n-au lasat mamicile sa doarma , e prima data cand Noura se trezeste pe la 4 si a stat vreo oras treaza ,era maraita tare nu stiu ce avea


Vroiam sa intreb urgent : ce-i dau la bebe sa pape cand e constipat ? Bineinteles ca i-am dat cu vreo 2 zile in urma banana si de atunci nu face kk ,a facut tare si fff putin ,se cunoaste ca e constipata si o deranjeaza nu-i mai dau banana gata


Stiu ca prunele ajuta ,dar am uscate si m-am uitat dimineata pe cuitie nu au zahar sau altceva ,oare pot sa-i dau ? Si cum ? Am si pere


Mergem sa cumparam un cadou,diseara avem o petrecere la verisorul Nourei




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)






Problema cu constipatia o avem si noi. Nu ii mai dam cereale, ca aveau orez, doar o masa de fructe si una de legume. Eu ii pun in fructe o lgta de gem de prune topoloveni, dar bine ca a scris Hayat, ca ii fac si eu prune uscate, cum spune ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

JADE,, nu-s suparata, am zis ca iau o pauza mica , ca eram prea peste tot.. de ce as fi suparata?

Anca ..din exp propriee.. conteaza kg insa conteaza mai mult caruciorul, adik sa mearga bine si usor, sa aiba roti bune .. dif intre vechiul si noul carucior e d doar 1.5 kg insa e dif de la cer la pamanat.. asa ca mai bine un chicco cu un kg mai mult decat un primii pasi.. parerea mea

ALA, Alex.. o sa se reglze fetitele , cum mai avansati cu divrsificara.. Acum u pot sa ii orez, para, banana , morcov, ca nu trce zi fara kk.. EU zic sa le dati si apa , e fffff importanta la constipatie, mult mai imp ca orice altcva.. .. in rest pruna ne ajuta cel mai bine.. ii luam borcanase bio de la DM

Intreba cineva de orez, sorry ca nu mai stiu cine , orez i-am dat simplu mai de calitate, cu bob rotund...
Teoretic cel mai bun e orezul salbatic, insa e pesticidat mai mult, e si el prelucrat, iar dupa ce am studiat parerea mai multor nutritionisti am concluzionat ca cl simplu ee un rau mai mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Gagici sunteti super multumesc pentru sfaturi

Ma duc sa pun cateva prune in apa (fiarta si racita ?? ) ,apoi le blenduiesc am sa adaug si o para
Para poate fi coapta la cuptor ???Ca n-am auzit sau vazut

Nu i-am dat cereale sau orez ,banana i-a venit de hac sigur


Tare asta cu fructele care incep cu P




Mamica fericita de bebe NOURA (09.10.11)



Mergi la inceput