**Prichindei nazdravani 2008!** (24)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Cred ca ar trebui sa le fac si eu un circ ptr k fiimea din cauza racelilor care le-a capatat la gradinita a facut ast pe fond viral si sa vedem atunci daca vor mai avea ce sa spuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Cred ca ar trebui sa le fac si eu un circ ptr k fiimea din cauza racelilor care le-a capatat la gradinita a facut ast pe fond viral si sa vedem atunci daca vor mai avea ce sa spuna

http://alinahandmade.blogspot.com/


Alina, asa ar fi normal . Esti indreptatita sa faci asta, dar din moment ce o sa ai nevoie in continuare de serviciile lor nu ar fi chiar indicat. Nu cred ca ai vrea ca Delia sa fie marginalizata in nici un fel.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor am ajunla capatul puterilordupa ce ca am problema cu gradinita,cu doctora de familie,acum al meu sot mi-a spus ca el numai suporta situatia din casa si knd va lua salariul isi va inchiria ceva, si ca mi se pare absurd ca mama lui se baga in treburile gradinitei cu Delia si ca ar trebui sa ma enervez ptr ceea ce face mama(nu ca nu m-as enerva si nu as protesta)eu deja numai pot am ajuns la capatul puterilor si nu vad nici o sansa de iesit din aceasta situatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, exista o sansa chiar foarte mare si asta depinde numai de tine . Cu toate ca voi repeta cele zise la un moment dat...
Daca, dupa tot ceea ce induri de la ai tai, esti decisa sa stai in continuare cu ei, atunci ai o problema mare pe care numai tu o poti rezolva. Din moment ce sotul tau s-a hotarat sa inchirieze ceva eu zic sa-l urmezi daca vrei intr-adevar sa mai dati o sansa pentru a va continua casnicia. Preferi sa suferi in continuare...cand ar trebui sa iei o decizie definitiva pentru a trai linistiti departe de parinti.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana din ce sa traiesc in chirie k luna asta am dat rata la banca 1000lei si el a luat salariul 14000lei zi-mi si mie din ce sa traiesc in chirie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana din ce sa traiesc in chirie k luna asta am dat rata la banca 1000lei si el a luat salariul 14000lei zi-mi si mie din ce sa traiesc in chirie?

http://alinahandmade.blogspot.com/


N-ati incercat o re-finantare? Ma gandesc ca daca sotul tau e hotarat inseamna ca se bazeaza pe ceva sau nu i se pare un lucru imposibil. Fa o incercare, macar pe o perioada de 3 luni, poate o sa fie altfel. Imi aduc aminte ca spuneai ca al tau sot lucreaza in afara orasului...Nu gasiti nimic disponibil prin zona?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata fetelor !

Va invit la irish coffee! Sper sa aveti timp sa ne intalnim la o sueta .

Alina, cum esti ?

Doinita, am inceput sa ma ingrijorez...nici o veste de atat timp...

Va doresc o zi buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Neatza...


Si eu la cafea, Mariana. O savurez si pe cea reala de la serv. Azi cica e cod galben de vijelie... sa nu uitati geamurile deschise acasa.

Sunt prin zona, va astept la o barfa mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Hop si eu la cafea,am fost iarasi la gradi mi-au dat bilet sa il dau doctorei ,am fost la doctora nu a vrut sa imi dea trimitere ptr exudat faringian si acum le platesc pe ambele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Hop si eu la cafea,am fost iarasi la gradi mi-au dat bilet sa il dau doctorei ,am fost la doctora nu a vrut sa imi dea trimitere ptr exudat faringian si acum le platesc pe ambele

http://alinahandmade.blogspot.com/



Doamne, Alina.. eu nu stiu cum reusesti tu sa dai numai peste astfel de oameni.. parca ii atragi cu magnet. Mie mi se par SF-uri toate fazele astea care le povestesti tu. M-am lovit de multe ori de incompetenta, dar nu de rea vointa. Am primit intotdeauna de la dr de familie trimiteri, retete compensate... pana si nebulizatorul l-am imprumutat de la ea, copiii primesc mereu bombonele cand mergem la consult.. si vigantol ne dadea gratuit, recipiente pt sumar de urina de ex... d-astea. Si la gradinita la fel, colaboram frumos.. nu mi s-a raspuns niciodata urat.

Da' nu stiu ce sa-ti zic... astia nu sunt obligati sa-ti dea trimitere? Nu e dreptul copilului? E legal ce fac ei?

Mergi la inceput