F&F-Hai Ionelu! Hai Virgi! Bine ai venit Bb!(47)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Deci, eu pariez saptamana asta si pe Diana, pe langa Virgi..
Si spre finalul saptamanii sau inceptul saptamanii viitoare pe Anxy, Ionelu si Joanna + Dana care deja e programata.





35+ cu Rares-Iustin
AMR 4 saptamani

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Neatza dragelor!!!

Sex???? Voi vb aici de lucruri sfinte. Dragul meu sot nici nu se aporpie de mine. II este mult prea frica:))) Recuperam noi nu i bai

AAA si eu la fel ca Dana, ma laudam ca nu am vergeturi??? M am umplut peste noapte, eh asta e, facem vacuum si altele ca sa le mai estompam .



Ioana, mamica lui Cristian 36 / 38 saptamani +

AMR PUTIN TAREEEE si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SS-Tzuky spune:

Citat:
citat din mesajul lui albinuta83

Dana, foarte dragut patutul..
Sa inteleg ca si tu faci teste non stres? Poti sa imi spui cum se desfasoara acolo? Eu voi face unul pe 3 mai si eram curioasa ce na asteapta..


35+ cu Rares-Iustin
AMR 4 saptamani

Mutatia MTHFR C677T homozigota- tratament cu Clexane 0.4, Cetebe, Magnerot si Folowise.


Albinutzo, nu fac teste de non stres - sau te referi la CTG? Nush cum se cheama in romaneste, iti pune o chestie pe burta si inregistreaza pe o hirtie cum ii bate inimioara lui bibicu. Scuze de exprimarea de taranca. Apoi, ma cintareste si imi masoara tensiunea...as putea sa le spun la telefon, ca am tensiometru si cintar acasa.
Aici e mai rudimentar cu ginecologia, chiar daca nu va vine sa credeti...Nici tu test de non stres, nici macar glicemia nu mi-au masurat-o in sarcina asta - si la cite kile am luat, as fi vrut sa stiu daca ceva...Na, viata la tara de Zaharia Stancu.



Dana, 37+ cu Stefan
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neata fetelor!
Virgi esti bine? Ca mi se pare ca te-am cam bagat in priza aseara cu noul titlu, da ma gandesc ca tu, skorkie, nu te sperii de la atata.
Albinuta eu habar n-am ce e ala test non-stres, dar am vazut aseara la doctorita mea o tipa intinsa pe un pat, monitorizata cu un aparat, avea doua dopplere instalate pe burtica si masinaria scotea o hartie cu doua oscilograme, ca la testul cu poligraful. Era scris in poloneza, operatiunea se numea KTG, si unul din grafice era cu bataile inimii bebelusului, celalalt grafic habar nu am ce era.
Plec la scoala.
burtosii !

Elena 33+ cu Bebster AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Buna dimineata! Alma, cat ma bucur ca ai scris!!! Imi era dor de tine, de optimismul tau. Si ma bucur mult pentru vestile frumoase! Eu as zice sa intri sa povestesti chiar daca ai temeri, nu doar in momentele in care scapi de ele, suntem o echipa aici, care ne sprijinim, ne mai descarcam, mai zicem cate-un veleleu, mai un jaga-jaga...
Si pe Addya o astept cu mare drag sa mai povesteasca, de Mirina nu mai spun, sper din toata inima sa fie bine cu bebe.
Apropo de telefoane, daca vrea cineva sa ii fiu mesager pe cand naste, o voi face cu mare drag. Numai sa imi dati un mp ca sa va trimit nr de telefon. Dienuta si Virgi, abia astept sms-urile bune de la voi.
Multumesc tuturor pentru urarile pentru baietelul meu, a avut o zi foartefoarte frumoasa ieri. Cand a venit de la scoala, il astepta o petrecere-surpriza cu cei mai buni prieteni ai lui

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Bine ai venit in lumea noastra colorata Babyboom! Sa ai parte de sanatate, multa bucurie, viata lunga si fericita alaturi de parintii tai! Elly iti doresc refacere rapida si mult laptic
Cu intarziere spun si eu La muuulti ani sanatosi si fericiti pentru baietelul tau Anitta!

Ionelu ai o burtica tare frumos formata, cred ca inainte de sarcina ai bagat sala la greu
Cum te simti?

Carmen capitolul nou o sa-l gasesti intr-un mesaj de la "mai-iunie" in ultima pagina a fiecarui capitol. E un link.

Elena bravo dolofanului tau
Eu aveam gradul 2 la placenta la morfo in trim 2 si am citit atunci pe net ca placenta s-ar maturiza odata cu trimestrul de sarcina. Nu garantez informatia, dar eu cred ca are logica.

Alma ma bucur ca ne mai dai de veste despre tine si buburuzele tale. Sa fiti sanatoase

Dana imi place foarte tare cum ai aranjat patutul. iubesc camerele voastre mari, inalte si faptul ca toata mobila la nemti este din lemn masiv. Mi-e dor de Germanica si regret ca nu am avut curaj sa ma mut acolo, in conditiile in care sotul meu lucra la firma unchiului lui, iar eu aveam posibilitatea sa stau acasa 1 an sa invat limba si fara sa platim cazare, mancare...

Si acum niste motate pentru dragele noastre Virgi si Dana, dar si pentru bebeii grabiti ce se hotarasc sa ne surprinda saptamana asta (presimt si eu ca vor fi )


Deea 33+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

NEATZA,FETELOR!
Ce nechezol Dana,o kafia tzeapana cu lapte.......multumesc oricum!Simpatic foc patutzul...asa ca de printzishor!...Eu prefer ceva mai simplu...care sa-mi inlesneasca accesul la bebe,mi se pare ca si baldachinul,si caruselul or sa te provoace la anumite miscari de balet ca sa-l pui si sa-l scoti pe bebe din patutz.http://www.desprecopii.com/info-id-1810-nm-Testul-fetal-non-stres-NST.htm v-am pus ceva despre testu fetal non stress:
ELENA,normal ca sunt bine,doar ca daca ma culc la 1 ma trezesc cand da Domnul....micul dejun.Ce scolarita sarguincioasa esti!
YLARI,bine ca te-ai odihnit,eu am probleme cu somnul doar pt ca-mi atarna portbagajul...dar stiu ca la mine depresia se manifesta prin somn pe modelul ”muscat de musca tzetze”.Pe maica-mea daca o chem acum sigur iese cu ciufuleala,iar soacramea n-a venit nici macar pan la spital cand am nacut fata(si locuim in acelasi oras)...de frica sa nu-i duc plodu pe cap....Asa ca si de data asta prefer sa stea ambele la casele lor si daca e cazul mai bine ma ajut cu unul strain
AEVER,cum mai stati cu amenajarile?
DEEA,sper ca ai disparut la sedintza foto pt buletin!
IONELU,unde esti?Cum stai cu contractiile?Cum e burtik?Nu dispari si tu precum MIRINA...
ALMA,ce ma bucur sa aud de voi...atatea vedete avem si noi la odisee:MIRCIULICA si MOTZATELE tale!Sa dea Domnul sa fiti bine pana la capat!
ANITTA,cum v-ati distrat aseara?S-au simtit bine copiii?
DIANA,cum esti?
Fetelor,eu ma mai duc putin ”in control”la servici.....dar nu stau mult....!Va pup si va doresc o zi buna!



Virginia 37+ cu ,mami de Ioana
Sunt LUCAS CONSTANTIN...ma duc la spital sa VIIIIIIN(pe lume)....in 3,2,1....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Revin, ca mi se blocase forumul si nu voiam sa pierd mesajul. Nici eu n-o sa o chem pe mama, dar o sa apelez la ea sau la soacra sa imi faca cate ceva de mancare, ca sa ma pot eu ocupa de piticuta.
Virgi, emotionant, mai ai atat de putin... cand imi amintesc ce temeri am avut pe langa tine prin iarna...
Astero, neplacuta de tot atitudinea mamei tale, macar noi vom invata din atitudinile gresite ale parintilor. Imi aduc aminte de mama cand l-am nascut pe M, a fost foarte dezamagita ca e baiat. Apoi nu stia cum sa o mai dreaga, dar eu n-am uitat, parca a taiat o bucata din mine. Dupa nastere nu mai putem fi chiar rationale, totul trece prin suflet si vad ca nu se sterg nimicurile astea care intr-o zi senina ar putea fi banale sau uitate usor. Acum il iubeste si il rasfata si e mandra de nepotul ei.
Sexul pentru mine e acum un vis, pentru ca vad ca hormonal imi vine sa ma urc pe pereti de dragul lui, dar pentru ca am contractiile astea, imi e tare frica sa nu deranjez bebelina. Asa ca vrabia malai viseaza... vrabioiul e intelegator, n-am ce zice.
Eu nu ma simt chiar bine. Am luat gynipralul pe stomacul gol si am senzatia ca ma scurg prin saltea direct spre parter, e o senzatie tare neplacuta. Contractiile au inceput de ieri sa apara din nou mai numeroase (poate m-am si agitat putin cu ziua baiatului), asa ca abia astept ziua de sambata sa merg la Iasi, cand voi face cunostinta cu ginecologul meu cel nou. Problema e ca va trebui sa merg cu autobuzul (n-am mai mers cred ca de peste 10 ani cu autobuzul), pentru ca sotul meu chiar azi pleaca din tara, iar socrii au sambata o pomenire. Nici nu stiu ce sa fac cu M, sa-l iau cu mine, sa il trimit la tara cu socrii... As merge si pe la Mall sa ma uit de carucior, sa probez cateva modele. Numai sa fie bine bebelina si sa nu=mi zica dr ceva de rau, in rest, nu conteaza nimic altceva.

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Virgi, iar cantam stereo.
Deea, si eu imi doream sa ma mut in Germania, macar pentru o perioada de un an, sa vad cum ma acomodez. Serviciul sotului meu ne permite. Mie imi place tare mult tara asta (de fapt n-am fost decat in Bavaria, care mi-a placut enorm), la fel si oamenii, tare prietenosi si buni.


Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

ANITTO,ti-am zis ca vorbim ”una peste cealalta”........Imi pare rau ca nu te simti grozav,da ma bucur ca pustiul tau s-a distrat....lasa calatoriile prin mall de una singura...Sper sa afli de bine de la noul tau dr,dar lasa pe cand vine sotzul tau acasa problema cu caruciorul ca doar n-o sa plimbi motanu cu el....mai aveti destul timp..
DEEA,...!Lasa motatele si da-i drumu la treaba!

Virginia 37+ cu ,mami de Ioana
Sunt LUCAS CONSTANTIN...ma duc la spital sa VIIIIIIN(pe lume)....in 3,2,1....

Mergi la inceput