Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonavlas

Buna seara! Ma primiti si pe mine printre voi? Trebuie sa nasc pe 24 iulie, fetita.
Mai am o fetita acasa, de 1 an si 8 luni.
Virtual, le cunosc pe Michelle si Daconst.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

27+

Bine ai venit Ramona ! Te asteptam cu vesti si pe parcurs

28+ Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Bine ai venit la piersicute, Ramona! Ati inceput sa va ganditi la nume pt micuta?


Niccostea, referitor la greutatea bebelusului si cezariana, mie sincer mi se pare un mit. Dar vezi totusi ce zice si dr. Oricum cel mai important e perimetrul cranian daca e sa ne luam dupa masuratori

*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">25+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ramona,bine ai venit! te asteptam sa ne mai spui despre tine.

Laura, am citit la un alt topic de aici de pe forum ca placenta grad 2 in trimestrul 3 e ok, scuze ca nu mai am linkul, era ceva cu "imbatranirea placentei" in titlu. Nu te ingrijora inutil, spuneam eu mai demult ca daca ne apucam singure sa interpretam rezultatele de la analize si ecografii, ne speriem degeaba... intreaba fara jena medicul.

Eu plec acusi de la birou, e tot frig si urat (in alte parti aproape de aici a fost viscol...). Deseara am piscina, sper sa ma mai remonteze un pic...azi am fost cam la pamant si cu energia si cu moralul.

Va pup, noapte buna si linsitita.

30 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Fetelor, va doresc si eu noapte buna.
Mie tocmai mi-a administrat sotul o sperietura de zile mari. Oricum sunt eu paranoica la maxim si el plecat din tara s-a gandit sa nu imi raspunda la tel vreo ora si ceva chiar la ora la care am stabilit ca vb. Nu a facut-o intentionat, dar m-a dat peste cap. Am avut grija sa il fac sa se simta vinovat, dar acum ma mustra constiinta. Of, greu e cu hormonaii astia. Inainte de sarcina eram mult mai rationala. Sper sa imi revin.
Fleur, am gasit si eu aqya gym aici in sibiu si incerc sa imi fac curaj sa ma duc. E vreun risc, ceva?
Ramona, bine ai venit. Te asteptam sa ne impartasesti experientele tale.
Laura, de placenta nu stiu ce sa zic ca mie nu mi-a zis la nici un eco ce grad are. Oricum, cred ca au dreptate fetele. Nu te ingrijora fara motiv. La teorie sunt super...
Va pup pe toate.

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Riscuri la aquagym pentru gravide (subliniez) nu prea sunt. Eu am avut un carcel la gamba, dureros dar nepericulos in sine. Daca te apuca vreo durere in apa si nu poti ajunge la marginea bazinului, vine supraveghetorul. Apa iti vine pana la umeri cel mai adanc si e un pic mai calduta ca in bazinele normale. Mare grija sa nu aluneci pe marginea bazinului, ia papuci cu talpa antiderapanta.
Muraturica, e strict pt gravide cursul?

30 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Fleuricelule eu lucrez pina mi s-o rupe apa, serios am putut cu ceilalti doi si au ajuns bine mersi la 40 de saptamini, o sa pot si cu asta. de asta poate pe mine mai greu ma convinge cineva sa consider sarcina o boala
cu bebe ai sa vezi ca chiar asa este, eu nu te vad panicoasa si stiu ca o sa te descurci excelent. primele saptamini pina iti revii sunt mai dificile, ca deh, e primul. apoi inveti sa-i cunosti atit de bine orice sunet, vei stii ce vrea si iti intri in mina si cu papa, schimbat etc. singurul sfat pe care ma hazardez sa-l dau e sa ai incredere in propriul instinct, tu esti singura persoana pe lume care ii vei simti orice nevoie. cu cit mai calma si relaxata e mamica cu atit mai linistit si necolicos e si bebeul. la noi s-a verificat treaba asta din plin. cu primul eram si eu mai stresata, aveam idei proaste ca sa nu-i dau sa suga prea des, si s-a vazut, cum am lasat-o in ritmul ei si am raspuns exact cerintelor ei s-a relaxat si ea si n-a mai avut nici colici. cu tony deja il mufam la sin cind si cit dorea si n-a plins copilul asta mai deloc. aaa si in plus daca esti singura poti sa dormi cu bebe in pat dupa bunul tau plac, nu va inghionteste consortul

Mami de A 5.02.07, T 27.06.08 si BB 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Buna dimineata!
Cadea, ceai, fresh?
Va multumesc pentru primire.
Miha, da, ne-am hotarat la nume, Riana.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor, veni#539;i la cafea. Ramona bine ai venit si sarcina u#537;oar#259;.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, ce faceti?Cred ca dormiti?Vreau sa va zic ca am tras o sperietura...De fapt, nici acum nu stiu ce a fost .Ieri, seara cand m-am dus la toaleta am gasit pe chilot, scuze de detalii un cheag foarte mic de sange negru. Credeti/ma nu stiu ce o fi . La doctor am fost dimineata ptr. durerile acelea de burta si totul era ok. Adica, copilul ok, colul inchis.Interesant ca pe hartie la toaleta nu am gasit nimic de fiecare data cand am fost. M-am gandit ca poate m-am fortat eu cand am fost la toaleta din cauza fierului si a iesit ceva si prin fata. Deci nu mult, doar un mic cheag, l-am vazut clar.Vad ca in rest nu am nimic si nici nu au aparut alte urme.Hai, ca-s trae ce balarii urmeaza sa mai gasesc?

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata burtici ,
Miruna, Fleur aveti dreptate cu placenta , dr. nu parea ingrijorat de nimic , e bine ca ma ingrijorez eu
Ada daca ai fost ieri la control si era totul bine si frumos , nu cred ca poate fi ceva grav. Am tras si eu o mica sperietura duminica, pe chilot au aparut doua picaturi de sange , cred ca am avut o mica bubitza si la incheietura chilotului s-a frecat ... oricum am avut soc ... ma uitam si nu imi puteam da seama de unde poate fi , ma gandeam ca daca era sa sangerez , nu ar fi fost doar doua picaturi ft mici
Fii atenta si urmareste si azi ce se intampla
Multumesc fetelor de cafea , eu deja o savurez si ne-am apucat si de zugraveala , sper sa fiu suficient de cuminte si sa nu ma implic prea mult la curatenie .

28+ Andrei

Mergi la inceput