Hai Ellyshor! Hai Babyboom! (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Multumim Onutei pentru noul capitol! Da Doamne Doamne sa ploua cu bebei frumosi si sanatosi
Cat de frumossssssssssssssssssssss suna Titlul noului Capitol!!!!!!!!!!!!!!!
Ellyshor, tare emotionata sunt pentru tine, draga mea! Cat despre traditia cu scosul copilului din spital , si eu sunt olteanca(din Caracal) si la fel stiu.. ca moasa aduce hainutele si scoate copilul din spital! Interesante traditii, doar ca noi o sa fim singuri,singurei iar sotul o sa fie pe post de moasa


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 35 weeks +

AMR 4 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Elena, in afara de carutul pe care stiu ca l-ati luat deja , ar trebui sa va ajunga 1000 Euro pentru toare cumparaturile de pe listuta!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
cu Dorian Andrei 35 weeks +

AMR 4 weeks +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Eva, multumesc pentru raspuns. Oricum ma apuc sa ii fac lista completa sotului, exact ce marca trebuie sa fie fiecare produs si de unde sa il cumpere, ca si noi o sa fim singurei, ma rog vine mama, dar nici unul din ei nu vorbeste poloneza deloc.
Elly sunt fara cuvinte cand ma gandesc ca numai maine nu-i poimaine si vine Babyboom. Ai fost o curajoasa si o luptatoare intreaga odisee si abia astept sa te vad cu minunea in brate.
Diana mai spune si tu ceva ca o sa cred ca vine Mirciulica inaintea lui Babyboom.
Fetelor am si eu o invitatie intr-un club vinerea viitoare, dar mi-e frica sa ma duc cu burtoaca in galagia aia, asa ca...dantuiti si pentru mine la petrecerile la care mergeti.

Elena 32+ cu Bebster AMR 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Felicity, ce carucior ati luat? Eu inca sunt in cautari si rasturnari de net dupa carucior. Chiar ma intrebam zilele trecute de tine, tu scriai mai des.
Ce frumos inceput de capitol!

Anitta, mama lui M - 8 ani si Ana 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Carmen, bine ai venit! Sarcina usoara in continuare!
Anitta, noi avem un Peg Perego Pliko P3, cu landou si care se face sport pe la 6-7 luni, scheletul si cel sport il aveam de la Lucas, acum n-am luta decat landoul de pe ebay.
LA Lucas am avut un Gesslein, dar n-am auzit sa fie si in Romania, foarte ok, dar extrem de greu, cu roti mari, masive, l-am vandut, caci noi stam in oras si ne descurcam cu Pegul.
2liniute, ma bucur mult ca totul e in regula la voi!

Si eu am tot protectii din acelea la saltea, si pentru Lucas si pentru Bianca, iar acum am si eu una mare, 80x200 pe patul meu, caci data trecuta mi s-a rupt apa in pat, faceam praf salteaua daca n-as fi avut protectia. Mie mi se par vitale, cand da pampersul pe afara, cand sunt bolnavi si vomita noaptea in pat, etc. Salteaua lui Lucas e intacta si acum dupa 3 jumatate.

BelissimaEva
, ce poza superba ai si tu la avatar!


Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 36+Bianca

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

buna dimineata is treaza de la 4 jum si vad ca tot nu adorm... m-am jucat si cu bebe, am pus mana pe burtica si el a inceput sa miste
elena eu am cheltuit pe lista cam 35 mil dar nu am luat comoda si masa de infasat ca pur si simplu nu am unde sa le pun ( noi stam intr-o garsoniera) si nici landou desi eu parca tot as lua, in schimb sotul tot lipsa spatiului invoca...nici dispozitiv de monitorizare nu am luat, m-am gandit ca oricum stam in aceeasi camera si o sa trebuiasca sa-i intorc capusorul mereu (citisem ca din 2 in 2 ore)
aaa nu am cumparat nimic de iarna, in schimb am luat scutece de unica folosinta de la huggies, 4 pachete ca era promotie 3+1 gratis si cred ca si hainute am luat mai multe...
toate de a baby expo, ikea si doar o comanda am facut pe net la hiphip
spor la cumparaturi
eva merci frumos ma bucur ca va ajung din urma si bebe are aproape 2 kg, desi m-a intristat putin cand am auzit ca-i mai mic cu 4 zile, dar cred ca-i fiindca am ovulat mai tarziu (presupun) eu niciodata nu am avut ciclul de 28 de zile, mereu fu in jur de 31-35...
ce frumoasa esti in poza si tu si virginia chiar vroiam sa va intreb daca voi fetelor, nu v-ati rotunjit la fata? ca eu da ... sunt un balon o sa pun poze curand
ioana multumesc mult si eu m-am gandit ca vor fi de folos protectiile... si apropo de rupt apa, curge multa apa atunci? nu as vrea sa ud patul
bun venit carmen sarcina usoara si sa nasti un bebe sanatos !!!!
fetelor sa aveti o duminica frumoasa!!!
elly, e ultima ta zi de graviduta ce emotii!!!!

Anca 32+ (7 luni +)cu AMR 7+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Buna dimineataaaa

M-am trezit cu emotii ptr Elly, dar nu vreau sa-i transmit mai multe decat cred ca are deja , mai pun niste motate ptr ei 2


Te asteptam cu drag Babyboom


Ioana buna idee mi-ai dat cu protectia de saltea. Azi cred ca trag si eu o fuga pana in ikea, poate iau si ptr bebe si ptr mine, ca sincer m-ar durea sufletul de salteaua mea...

PS: Am updatat titlul

Sa aveti o zi frumoasa si linistita

Deea 32+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

neata deea
o fi protecti pt saltea asa mari ca pt adulti la ikea? ... mie nu mi-a trecut prin cap sa intreb, bine ca nici nu stiam de ideea asta cand am fost, te astept cu vesti
pt bebei sigur sunt de 70 cu 100 cm si costa 25 ron una


Anca 32+ (7 luni +)cu AMR 7+
fotografii de la cununie (la 20 de saptamani): http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Neataaaaa!!!


Ne-am trezit si noi, de pe la 7, am papat un pic si am deschis PC-ul.

Woooowww...majoretele!!! Pt minee?

Multumesc mult fetelor! Am ceva emotii, asa ca incurajarile voastre sunt balsam pt psihicul meu

Deci azi e ultima zi cu burtica, am implinit 38 de saptamani.
Nici in visele mele cele mai frumoase nu ma gandeam ca o sa ajung la varsta asta a sarcinii. Multumesc, Doamne!

Vad ca am eliminat dopul, nu mai e mucus in secretie. Ne tinem bine pe baricade si astazi ca sa ajungem maine cu bine la operatie.

Legat de protectia pt saltea, eu lui Boom i-am pus un scutecel din acela de pipi pe sub lenjerie. Are 60X90 cm, deci se potriveste perfect, ramane doar o bucatica mica neprotejata, la picioare(salteaua are lungime de 120 cm, si scutecul de 90 cm).

Mie mi se pare mai practic asa, scutecul e pufos, nu-l deranjeaza pe bb, si dc se intampla vreun accident il pot schimba oricand cu un altul.

Va pupacesc! Sa aveti o duminica minunata!!!

PS: si eu cred ca Mirina este deja mamica, pt ca prea mult a absentat. Imi pare rau doar ca nu intra un pic, macar sa ne confirme sau nu, atat.

Elly 38+ cu Babyboom

AMR 1 zi pana cand Babyboom va face...boom!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Care este profilul sotului Mirinei pe facebook? Ma gandesc sa-i trimitem un mesaj privat...

Deea 32+ cu fara nume

Mergi la inceput