Bobocei de sept-oct 2012 (10)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sandy_2008 spune:

ramona7575, sa ai incredere ca totul va fi bine! sa ne spui cum a fost! multa sanatate!
anne`mary, stiu ca este baby expo intre 24 - 27 mai


va pup
bye

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Eu sunt de parere ,ca sa deschidem alt subiect, ca daca medicul cu care ne-am hotarat sa nastem nu este disponibil pe perioada sarcinii atunci cand intervine o problema ar trebui schimbat fara regret, fiindca eu una n-as risca sa ma trezesc in travaliu si fara el acolo.Al meu mi-a spus ca doar daca este in operatie nu-mi raspunde si in acel caz sa il sun din nou peste o ora fiindca sigur va fi gata.
Pana acum l-am sunat rar este drept ,dar mi-a raspuns de fiecare data si cand mi-a putut da un sfat la telefon a facut-o iar daca i se parea ceva suspect m-a chemat la cabinet si m-a si luat cu prioritate, fiindca zice el -decat sa regretam amandoi mai bine sa fie cate o prostie dar verificata.
Poate ca am ajuns la o ”relatie” mai speciala fiindca merg la el de 6 ani si a fost la fel de bucuros ca si noi la reusita asta ,dar stiu sigur ca asa este si cu alte gravidute si paciente ,deci este si felul lui de a fi asa.Desi asteapta in sala si cate 10-15 femei ,si nu e prea comod sa treaca de ora programata,cea din cabinet nu pleaca nelamurita.


18

Ariana Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_77 spune:

Buna dimineata fetele

MM daca nu il poti suna in cazul in care ai o problema, eu una cred ca ar trebui sa gasesti un doctor cu care sa poti comunica. Eu pentru consultatii sau eco, cand mi se pare mie ceva in neregula, ca sa nu mai merg la Bucuresti intre programari, ma duc la Dr Dragnea are cabinet la Ambra si la Dr Luca.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_m51981 spune:

Da fetelor, aveti dreptate in privinta dr, chiar aveti , asa ma gandeam si eu ca trebuie sa fie relatia dr-pacient, mai ales ca e prima nastere si am ramas greu insarcinata, dar dr la care ma duc, este bun profesionist, mi l-au recomandat multe persoane, numai de bine am citit de el, este la giulesti, si este ffff ocupat. L-am sunat intr-o zi de 4 ori si nu mi-a raspuns, i-am dat mesaj si nu mi-a raspuns, stiu..daca nasteam..ce naiba faceam?? Dar..pfff..pff..l-as schimba imediat, dar nu stiu la cine sa ma duc, sa nu credeti ca sunt din plictiseala, caci nu imi place sa dernajez omul, atunci cand l-am sunat nu avem o prob de sanatate, ramasese sa il sun sa ma programeze pt papanicolau...dar nu a raspuns nici la telefoane nici la mesaj..asa ca m-am dus singurica a doua zi...offf.
Endometrionul este practic o faza de inceput a endometriozei..endometrioza este boala, care s-a instalat deja, eu nu am avut-o, doar un inceput, care s-a rezolvat.pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Cu relatia medic- pacient cred ca e discutabila treaba cu telefonul personal...Eu de ex nici la prima sarcina nici acum nu am numarul de telefon al dr (tot la Giulesti).
A fost o chestie pe care mi-am asumat-o si o stiam de la inceput inclusiv de la alte gravidute sau paciente ale dumnealui - ca nu da numarul. La inceput mi s-a parut stresant, dar absolut de fiecare data cand chiar a fost o problema m-am descurcat -am fost la urgenta, la camera de garda si de fiecare data s-a luat legatura cu dl doctor.Chiar daca nu a putu veni personal atunci (operatie, plecat din localitate, etc) mereu a discutat cu cineva sa ma vada, a fost informat de ce am si a luat hotararile dumnealui - transmise mie prin doctorul/asistenta sau cine m-a vazut...
In fine, asta e relatia mea cu doctorul...si eu una consider ca e ok asa si pentru mine care pana la urma daca am ceva cu adevarat tot la consult/spital trebuie sa ajung dar si pentru dumnealui care are asa si spatiu privat....

Dar imi dau seama ca e un subiect delicat asa ca ma opresc aici, ca am auzit si teoria 'la banii pe care ii dam de fiecare data macar sa raspunda la telefon' - la mine nu e oricum acest caz (dau doar la cabinetul particular cand ma duc, din comoditate, pentru ca altfel ma duc la spital la toate controalele)

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
19+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Da tzitziri,ai dreptate in cazul dr.tau,eu nu i l-am cerut mi l-a dat si e tel de serviciu ,cel personal este alt numar.
La el la cabinet o consultatie+eco fara bilet de trimitere este 50 lei ,iar cu bilet si adeverinta -cazul meu- este 15 lei deci o nimica toata.

18

Ariana Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui patricbebe

Vad ca apar deja nume pentru bebelusi. La cum evolueaza la noi cautarea de nume tare imi e teama ca o sa o numim bebe mult timp Sotul a pus deja 2 nume la inaintare care mie nu pot spune ca imi plac foarte mult, Nadine si Elena.


Patricbebe, si pentru bb mea "Elena" e o optiune. Chiar daca e pentru al doilea nume, mie-mi place si se bate in finala cu "Gabriela". Vreau si nume de sfant, pentru ca la primul nume am optat pentru "Mia".
Daca e baiat, va fi Andrei.

Ma duc sa-mi actualizez semnatura.

Bebe dragonel Andrei sau dragonita Mia la bord !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ramona am vazut mesajul tau dar de chestia asta am auzit de 2 zile, cica ar fi facut o cezariana si a plecat in timpul operatiei, ramanand rezidenta sa termine si acum mamica e cu febra mare si complicatii dupa operatie, era vorba sa-i faca histerectomie. Culmea e ca ea este recunoscuta ca fiind buna in Iasi dar stii cum e, fiecare dr cred ca mai are si din astea. Altceva n-am auzit de rau de ea.

Didi nu te stresa, noi avem dar ne-am linistit, se vor retrage, ai incredere si fii optimista si asa va fi. Eu la morfologie voi merge la altcineva, posibil sa fie si eroare de echo. Am inteles ca si daca se naste copilul cu ele tot nu se intampla nimic, cica multi dintre noi avem si nu stim, pe vremuri nu mai stia nimeni nimic. Ce dimensiuni au? Mie mi-a iesit bine TT, era f important si asta, celelalte masuratori sunt ok, doar chisturile nu sunt relevante.

Daniela normal ca nu e regula asta, in general alergiile se mostenesc, insa la cat am tras eu cu dermatita asta pana la 2 ani, sincer, nu mai risc nimic. Si se pune problema de cantitati foarte mari, daca ar fi dupa mine, as manca tone. In general incerc sa evit alimentele alergene, poate imi da Domnul de data asta un bb fara alergii.

Anida multumesc pt din lista. La inceput imi doream fetita dar nu ma vad mama de fetita, probabil ca am tot un baiat si de asta. La sarcina asta chiar am simtit de la inceput ca e baiat, prima data n-am simtit nik. Azi chiar ma distram in casa, faceam curatenie in baie si le-am spus la posesorilor de cuci sa nu mai stropeasca wc-ul si l-am pus in tema si pe asta mic din burtica cum sta treaba cu directia.

Medicul meu raspunde la tel si in concediu, am sunat-o si pe la 10 seara si mi-a raspuns, daca nu m-a putut ajuta atunci a vb cu cineva la spital si m-a primit. Singura mea teama era de nastere, sa nu ma apuce noaptea cand doarme omu' si nu raspunde la tel sau sa fie in concediu si sa raman pe mana altcuiva, dar asta e, cum ne-o fi norocul.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)
sapt. 18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

am inteles ideea ta mirabela si oricum iti multumesc pt sfat, momentan in fam noastra nu au existat alergii si sper nici sa nu apara, iar in privinta bebelului tau sa dea Dumnezeu sa nu aibe nici cel mai mic habar despre alergi, sa uiti definitiv drumul spre dermatologie

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielabejan spune:

astazi am facut si noi 17 saptamani

17+

Mergi la inceput