cat trebuie sa stea afara un bebelus la 2 luni

cat trebuie sa stea afara un bebelus la 2 luni | Autor: neaguada

Link direct la acest mesaj

Mamicilor am si eu o intrebare si sper sa ma ajutati cu rasp. am o gargarita mica de luni si ma intreb cat as putea sta cu ea afara. afara a inceput sa se incalzeasca incet incet si as vrea sa ies cu ea la plimbare prin parc ma gandesc ca aerul ii va face bine v.a manca si v.a dormii mai bine,credeti ca as putea sta cu ea de la o masa la alta adica in jur de 2 -3 h ? ast sfaturile voastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

intra la odiseea corespunzatoare varsteis trumfitei tale,cred ca ian feb 2012 sia colo vei afla opiniile mamicilor cu strumfi de varsta strumfitei tale.

eu l-am tinut la 2 luni cca 4 ore afara.
a fost un sept cald si oct la fel, iar strumf adora sa adoarma afara.
precizez ca la 2 luni strumf avea 2 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

depinde, daca bate vantul rau sa e ceata si rece eu nu-l scot. Deschid larg usile la terasa si-l infofolesc bine. Altfel sta destul de mult ca stam la casa si-l imbrac bine si-l scot afara pe terasa si daca se plictiseste il plimb acolo. Cam 3 ore minim.

Mamica de grasunel Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Am avut noroc si eram la tara cand avea 2 luni (iulie). Stateam cu ea in curte cat de mult, numai sa ne permita vremea (anul ala a fost mai ploios).
Cred ca poti sta cate 1,5 ore-2 in functie de cat e de cald, in 2 reprize, in functie de cum ii place gargaritei. Cel mai sfant e sa te iei dupa cum reactioneaza ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Eu il tin pe bebe pana ii vine foame. cam 2-3 ore, iar daca bate vantul ii pun husa peste picioare si ii trag copertina pana jos de tot. N-am avut nicio pb cu el pana acum desi l-am scos afara de la 2 saptamani si cand erau minus cateva grade (dar atunci il tineam maxim 1/2 ora).

Mergi la inceput