Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Eu maine am ultima zi la job.De miercuri sunt in concediu iar vineri plecam la Bulgari.
Vremea nu stiu cum va fi dar vreau sa ma relaxez asa ca poate fi si urata ca nu imi pasa.Vreau un concediu in 3 si asa va fi.
Dankutza ma bucur ca Pinky e ok.
Miany cu perlele si Geo e cam la fel.
Legat de pampers,gasesti protectii si in Carrefour,Metro pentru tot patul.Eu am luat pentru pat dar iti trebuie si ceva peste.
Noi ii punem lui Geo 3 aleze sub cearceaf(cam cat se misca el e coperit patul).Pe aleza direct nu doarme.A doua zi schimb cearceaful si gata.
La noi accidente nu prea mai sunt (poate unul la 2 saptamani sau mai mult).
Legat de trezit noaptea nu iti recomand din moment ce spui ca nu vrea.Eu incerc sa nu ii dau sa bea prea multe lichide seara,daca il vad obosit.Atunci sigur uda patul.
Raluci am admirat flacii.Cred ca esti super fericita.
Mie imi e dor de many.
La job s-a amanat marea vizita pentru inceputul lui iunie,dar vin Rusaliile asa ca sigur se va mai amana.Daca ar fi dupa noi am vrea sa terminam dar ei tot amana.
Geo si-a facut 2 julituri frumoase pe genunchi.Abia s-au vindecat.De atunci parca e mai atent.
E la capitolul "viau masa nu buzitza","viau sapca osie nu abasta" si tot asa.
Are simtul vinovatiei foarte dezvoltat si asta nu imi place.Eu eram asa si mult timp ma autoinvinovateam si asta nu e ok.
Incerc sa remediez cat mai mult,ii explic ca se mai intampla .Uneori ma supara ,vede asta si nu stie cum sa repare raul facut.
Mereu scoate cate o perla din guritza.
Maine sper sa reusesc sa pun poze noi.
Am fost sambata si ne-am scurtat parul atat el cat si eu (la mine e filat bine de tot ca se tocase).
Acum are niste bucle si mai frumoase (e tot cu parul peste umeri).
Raport de 2 ani jumate:
-vorbeste foarte bine,in propozitii,cu verb,uneori face fraze
-numara pana la 10
-a descoperit ca e usor sa pronunti cuvinte in engleza si invata foarte repede (eu fac un curs si mai lucrez acasa iar el pe langa mine repeta)
-face puzzle de 45-50 de piese (acum si cartonate nu doar de lemn)
-e fascinat de apa
-inca are o piele sensibila
-are 94-95 de centimetri si 12 kg (acum 2 luni avea 12.800 si 90 de centimetri).
-iubeste animalele si e fascinat de caini
-ii plac mult ouale fierte sau omleta,e innebunit dupa kiwi mancat cu lingurita din jumatatea de fruct
-a descoperit cat e de buna ceapa verde si usturoiul (i le dam direct din gradina)
-Tigrila e prietenul cel mai bun iar broscuta Belly e nelipsita la culcare (cu ea il linisteam cand avea 1 an si ii dadeau dintii.ea canta iar Geo adormea).
Cam atat.
As putea scrie mult despre el dar ma opresc aici.O zi buna sa aveti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

buna amiaza

am prins si eu cateva minute sa zic doua vorbe, vroiam de dimineata dar suntem intr-un audit din care daca iesim bine, incepem un proiect nou cu 80 de oameni , bine, asta inseamna o tona de munca dar in ziua de azi daca ai de munca vine si salariul .

Magda pe unde sunteti de ce asa liniste la Alexandria?

Lumi ceva impresii de pe plaiuri londoneze?

Licurici lasa turkish-novela si hai la noi sa ne povestesti cum e viata cu bebelus ce pleaca in explorare . Oricum el ramane cu fata in final si totul va fi bine ca in filme sau nu va ramane cu fata si va fi bine ca in viata .

Crissa imi pare rau de pierderea voastra , pupam Robertul fara scutece

Raluci foarte tare Remus care s-a apucat de diversificat fratiorul , presupun ca Cezar a fost foarte incantat . Si pediatrul lui Iulian l-a numit intodeauna "slabutul" (avea 7 kile la 6 luni si nu uita ca noi suntem mult mai inalti ca voi) si cu toate astea a fost mereu in grafic . Spor la maselute si la olita
De unde ai luat tincturile?

Alexa nu mi-ai raspuns, cand mai vii la Bucuresti?

Dankutza ma bucur ca e bine Cezara acum si ca a scapat de bubite

Gabitza ce fain povestesti de gemeni . Oh ce-i invidiez pe copiii care au un frate / sora...

Ramonika pe unde umbli doamna?

Shtephy gata ai fetita mare! si ce curajoasa este, super!

Miany o placere sa citesc vesti de la voi, ca de obicei. Nici eu nu i-as mai pune scutec in conditiile in care povestesti tu

Dymo

uf, gata, la treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monis, tu stii ceva de gradinita de la voi de la electromagnetica?

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monis, tu stii ceva de gradinita de la voi de la electromagnetica?

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

Monis, tu stii ceva de gradinita de la voi de la electromagnetica?

mami de gemenasi



2+



Nu, dar pot sa intreb. Ce vrei sa stii?




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shtephy


Miany e tare ,tare dulcic David cu perlutele lui .Eu zic sa nu-i mai pui pampers daca nu vrea ,ci protectie pe pat.Eu in Carefour am vazut si au dimensiuni maricele ,parca pe randul cu biberoane ,olite etc.Poze de la Felix ?

o zi faina !


ms de sugestie si tie...poze? mi-e si jena sa mai promit ca pun,ca nu am reusit sa ma tin de promisiune nici data trecuta...dar,o sa incerc..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Raluci,monis ms inca o data si voua ptr.sfaturi!!

monis spor la trebi; btw,nu am reusit sa vad filmuletul cu Iulian-cititorul,dar banuiesc ca e senzational(nu-mi aparea nimik)!!!

tina frumos bilant,sa va traiasca!!! si concediu relaxant sa aveti,ca vad ca zici ca e nevoie!!!

ma duc sa fac ceva de papa...ca am adormit si eu langa pitic si am ramas in urma cu neste treburi...dar,ce bine a fost!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

monisu, asa cred ca va fi si cezar maxiiiim 7 kile la 6 luni, tincturile luate de la plafar, succes cu auditul simspor la noul proiect

tina concediu placut sigur vremea va fi frumoasa pt voi si pt scumpul bucalat

stephy nu vreau sa deschid ranile, dar da, a mai facut alte tepe din pacate

iti dai seama monis ca cezar a fost incantat de diversificare

remus mai bifeaza o serie de muci

dana am uitat sa zic, super freza




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

lume lume, mare fericire mare, de cand a venit de la gradi remus pana acum a cerut de 2 x olita si a facut pipi are mama baiat mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

lume lume, mare fericire mare, de cand a venit de la gradi remus pana acum a cerut de 2 x olita si a facut pipi are mama baiat mare

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


bravo ,remus!!! sa scapati repede de mucisori...

p.s. dar ce-a facut lavi? (daca se poate spune) ma roade si pe mine curiozitatea

Mergi la inceput